Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да "светне" повече Витарата?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Как да "светне" повече Витарата?

    Всъщност рефлекторите работят добре, но са малоумно проектирани. Не казвам, че светят слабо, светят...като улична лампа. Фаровете са регулирани на професионален стенд, не на стена. Ел. регулатор също работи. Сега колата е около 5 см. по-висока, не мисля, че е фактор в пъзела. Ако сваля максимално ниско светлинния сноп, се ядва, на къси за градско става. Извън града обаче скорост над 60 км./ч. е риск, защото виждам на 15 м. пред мен. Ако коригирам височината, 75% от осветеността е за храстите около пътя и знаците естествено, които ми вадят очите, но не и за платното. И насреща постоянно ми присветват, защото мислят, че съм на дълги.
    Животът е харизан кон според мен...

    Теди

    Коментар


    • #17
      От: Как да "светне" повече Витарата?

      Ако отсреща постоянно ти присветват е нормално да не виждаш, трябва да свалиш фаровете.

      Коментар


      • #18
        От: Как да "светне" повече Витарата?

        Ми да,прав е Ясен - нагласи си кьсите и им смени крушките ако трябва.

        Н4 е скапана система - гаси ти кьсите и ти светва дьлгата Джица,няма оправяне и последно ми се наложи да дам около 40 кинта за супердупер крушки.Е по-добре свети,но не е като НАД кьсите да ти светва дьлги та едната крушка да покрива петното на кьси,а над него да наслагва дьлги.С 2 думи имаш една крушка опитваща се да направи всичко,при някои коли имаш 2 крушки - една за кьси и една за дьлги,свети като хората.

        Кьсите гласи как си трябват и тьрси дьлги.ЛЕД бар 20 или 30 инча на мястото на едното ребро на тая решетка както казах ще ти покрие едно 30-40 метра още.Другия номер е да дупчиш бронята както казах и да сложиш 2 луни с решетка над тях,няма да се строшат лесно.
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • #19
          От: Как да "светне" повече Витарата?

          По принцип това са по-високи коли и ъгълът на лъча спрямо земята, ще е по-голям в сравнение с лека кола.
          Но целта си остава същата, центъра на осветеното петно да е на около 30м пред колата. На къси.

          какви са тия лед барове, къде може да се видят?

          Коментар


          • #20
            От: Как да "светне" повече Витарата?

            Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение

            какви са тия лед барове, къде може да се видят?

            По интернет ако ги тьрсиш най-лесно в Амазон,пиши само лед бар и има колко искаш,последно взех скапан някакьв 20 инчов за никакви пари,солена вода и дьжд за седмица и не е мрьднал.Кофтито е,че диодите с просто око се виждат как стоят на страна спрямо рефлекторчетата си,60 метра обаче осветява спокойно.

            Представляват нещо като ония на Черока на пьрвата снимка,показаното май е 40 инча.

            6 инча били една статистическа евтопейска та става като мярка за мерене.



            Темичка от близкото минало

            http://www.offroad-bulgaria.com/show...E4%E8%EE%E4%E8
            Последно редактирано от BENZBOSS; 01-02-15, 21:16.
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • #21
              От: Как да "светне" повече Витарата?

              Ако до фаровете на витарата стигнат 14в, крушките са нови и рефлекторите чисти не ти трябват други лампи . Проблема в повечето случаи е, че стигат 8-9 волта, понеже кабелите са тънки и всичкия ток минава през ключа .
              0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

              Коментар


              • #22
                От: Как да "светне" повече Витарата?

                Нещо не ми е съвсем ясно - щото при изваден ключ ... особено през деня (за съжаление ) си светят тия диванета.
                АЙретен (чуздица от някъв източен език) няма и сигнализация че светят .
                Разлика м/у работещ и неработещ ДВГ няма . Светят си нормално за кола на ПЪТЯ.
                Ако искаш повече подсветка - има набори за това .Стандарт е че това което е монтирано (ако е читаво ) Е ДОСТАТЪЧНО.
                Няма да влизам във филмите за ксенони и ЛЕД .....
                Това вече съм го проиграл и каквото и да кажа ще обидя някой хора във форума, които имат утвърдено(неподлежащо на промяна ) мнение .
                Ама всеки си знае неговата .

                Коментар


                • #23
                  От: Как да "светне" повече Витарата?

                  Колеги, багодаря за споделения опит. Виждам, че ще трябва да търся някакъв лед бар. Засега ми се струва най-удачно.
                  Относно фабричните фарове, не се оплаквам от тях, когато съм на асфалта. Проблемът идва, когато съм по гори и поляни. Дървета, храсти, треви и кал направо "вземат" светлината и е много различно от шофирането в "цивилизацията".
                  Виждам, че всички препоръчват покупка от R2. Изглежда продуктите им са качествени /макар да се съмнявам да са заобиколили братския Китай/. Тази седмица във Вромос получават и някакви извити /като дъга/ лед барове. Не намерих никаква информация за тях, освен един демонстрационен клип в You tube /третия/. Изглежда имат по-разсеяно светене за видимост и настрани, но в дълбочина са по-слаби. Лед барът от снимката с Черокито пък се предлага от една казанлъшка фирма. Вероятно ще трябва да проуча повече. Отчитам и, че в клиповете има голям процент търговска реклама...

                  https://www.youtube.com/watch?v=Fpw8rpCeGfU
                  https://www.youtube.com/watch?v=4RrHXG-nazk
                  https://www.youtube.com/watch?v=922lBD_bW30

                  Коментар


                  • #24
                    От: Как да "светне" повече Витарата?

                    Да споделя и аз конкретно по темата. На Витара не слагайте НИКОГА по силни крушки от оригиналните. Топи се ключа за фаровете, както и кабелите при фасонките. Допълнителни фарове през релета и отделен ключ избора е голям. За това да "светне" повече в гората с нейните фарове бих препоръчал би ксенон Н4, може и евтин китайски. За още по голям ефект се отстранява и ламаринката пред крушката. Разликата в гората на дълги е невероятен .
                    0886/706147 Тунинг на Vitara & Grand Vitara

                    Коментар


                    • #25
                      От: Как да "светне" повече Витарата?

                      Колега,ако си пропуснал прочети Фарове Започната от georgipetkov64‎, помага данякъде.

                      .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                      Киа спортаж2000тди 98г
                      Ауди А3 1.9ТДИ
                      Каравана Аdria 390Q

                      Коментар


                      • #26
                        От: Как да "светне" повече Витарата?

                        Колега сложи релета на фаровете,ако не друго поне няма да ти гори ключа.При мен има малко ефект, но аз ги сложих поради проблеми с ключа. Дано съм полезен.
                        .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                        Киа спортаж2000тди 98г
                        Ауди А3 1.9ТДИ
                        Каравана Аdria 390Q

                        Коментар


                        • #27
                          От: Как да "светне" повече Витарата?

                          Ако си решил проблема, пиши и другите да знаят.
                          .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                          Киа спортаж2000тди 98г
                          Ауди А3 1.9ТДИ
                          Каравана Аdria 390Q

                          Коментар


                          • #28
                            От: Как да "светне" повече Витарата?

                            Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                            Ако си решил проблема, пиши и другите да знаят.
                            Да колеги, мисля, че намерих решение. Миналия ден сложих на Витарата едни евтини китайски ксенони по 35 вата за 70 лв. Ето тези:

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2472.jpg
Прегледи:1
Размер:126.4 КБ
ID:5640673

                            Смело мога да кажа, че видимостта се подобри поне два - три пъти. Най-хубавото е, че нощем при мокър асфалт отново виждам добре. С жълтите фарове мократа настилка направо "вземаше светлината". Естествено, не липсваха проблеми. Едната крушка се оказа дефектна /нямаше дълги/, та ходих да ми я подменят. Сега пък другата има едно трептене и пак ще ходя за рекламация. Но това са рисковете с евтините китайски екстри. Въпреки всичко, идеята беше много добра, затова благодаря на колегата Иван Попов, че ми я подсказа.
                            За гората не мисля да разчитам на ксенона. Поръчал съм 120 вата лед бар /с 10 ватови диоди/. Предпочетох покупка от чужбина и цена от 109 долара. Тукашната цена от 480 лв. нещо не ме кефи. Мисля да поставя лед бара на това място:
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140713_143006.jpg
Прегледи:1
Размер:111.7 КБ
ID:5640675


                            Отзиеви - ако стане замисъла. Поздрави!
                            Последно редактирано от popov308; 08-02-15, 00:10.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Как да "светне" повече Витарата?

                              Айде още един електрожен по пътищата който си мисли че вижда.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Как да "светне" повече Витарата?

                                Намерих и още едно решение, нещо като предложението на колегата от пост № 3, но цената ми идва в повечко...

                                https://www.youtube.com/watch?v=WpogrdWcCyo

                                http://www.ebay.com/itm/VITARA-ESCUD...ht_4104wt_1817
                                http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_fr...Beam+&_sacat=0
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:$_57.jpg
Прегледи:1
Размер:106.0 КБ
ID:5640967
                                Последно редактирано от popov308; 09-02-15, 09:08.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X