Обява

Свий
Няма добавени обяви.

шумо и топло изолация

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • шумо и топло изолация

    има ли някаква боя или пяна или и аз незнам какво, което да се нанася върху пода на автомобила и да изолира топлина и шум. задължително е да злепва плътно за пода, който е неравен
    drive alive

  • #2
    Навремето имах НИВА и използвах минерална вата , каширана с алуминиево фолио . Има го в строителните материали и е в различни дебелини. С него изолирах и отвътре , и отвън - между ск.кутия и пода.

    Коментар


    • #3
      Препоръчвам специалния материал на Wuerth който е със самозалепване от едната страна, нещо като битум по средата и фолио с оплетка от другата. Перфектно решение за обезшумяване но е необходимо да се защити отгоре механично. Изпробван е, на моята УАЗ-ка под рифела е този материал. Единствения недостатък е високата му цена...
      VPetrov.photography

      Коментар


      • #4
        Първото условие е да няма дупки в ламарината.
        После можеш да правиш каквото искаш, важното е да е сандвич. Мекия слой няма смисъл да е по-дебел от 1 см, не дава нищо повече, отгоре му трябда да има нещо твърдо и по-тънко. Повече от два слоя също не дават нищо повече в резултата.
        Общото правило е слоевете да са с различна плътност и дебелина.

        Коментар


        • #5
          Първоначално публикуван от VPetrov
          Препоръчвам специалния материал на Wuerth който е със самозалепване от едната страна, нещо като битум по средата и фолио с оплетка от другата. Перфектно решение за обезшумяване но е необходимо да се защити отгоре механично. Изпробван е, на моята УАЗ-ка под рифела е този материал. Единствения недостатък е високата му цена...
          направо казвай от каде да си го намеря и ако има желаещ да изреже рифел за отгоре му също
          drive alive

          Коментар


          • #6
            Ще проверя за складови наличности и ще се уговорим...
            VPetrov.photography

            Коментар


            • #7
              Искам и аз!!!

              Трябва ми около 2 кв.м. за багажник на едно Пежце.

              Т.
              Good guys drive Land Rovers!

              Коментар


              • #8
                Да, определено и на мен ми трябва.. Така, че, Венци, ще трябва да дадеш по-голяма публичност на твоята проверка..


                Яро

                Коментар


                • #9
                  Първоначално публикуван от VPetrov
                  Ще проверя за складови наличности и ще се уговорим...
                  Венци,

                  Само да ти напомня да провериш за материала.. Ако намериш нещо пиши тук защото ще ми е необходимо в скоро време..


                  Яро

                  Коментар


                  • #10
                    в тунинг центъра тояга в дървеница има разни решения на тази тема но са едни дунапренообразни неща, които са по - скоро за комфортни автомобили, отколкото за кал
                    drive alive

                    Коментар


                    • #11
                      Утре понеделник ще има доклад по темата с цени и снимки...
                      VPetrov.photography

                      Коментар


                      • #12
                        Цената на комплекта е 53 лв без ДДС, Утре ще мога да ви кажа точно колко квадратни метра покрива...
                        VPetrov.photography

                        Коментар


                        • #13
                          Re: шумо и топло изолация

                          Първоначално публикуван от go go go
                          има ли някаква боя или пяна или и аз незнам какво, което да се нанася върху пода на автомобила и да изолира топлина и шум. задължително е да злепва плътно за пода, който е неравен
                          Ето нещо интересно от форума на рено, обявняват много подробно как се получава добра изолация за не много пари, с доста добър фумоизолиращ ефект но е вътрешна в купето не е отвън.

                          http://www.renault-bg.com/forum/view...EB%E0%F6%E8%FF
                          no signature no problems

                          Коментар


                          • #14
                            Re: шумо и топло изолация

                            Първоначално публикуван от fanatic
                            Първоначално публикуван от go go go
                            има ли някаква боя или пяна или и аз незнам какво, което да се нанася върху пода на автомобила и да изолира топлина и шум. задължително е да злепва плътно за пода, който е неравен
                            Ето нещо интересно от форума на рено, обявняват много подробно как се получава добра изолация за не много пари, с доста добър фумоизолиращ ефект но е вътрешна в купето не е отвън.

                            http://www.renault-bg.com/forum/view...EB%E0%F6%E8%FF
                            Можеш ли да го копираш тук защото иска регистрация
                            LZ1JJJ

                            Коментар


                            • #15
                              Re: шумо и топло изолация

                              Първоначално публикуван от dani
                              Можеш ли да го копираш тук защото иска регистрация
                              Да не бях обърнал внимание:
                              --------------------------------------
                              Копирано от форума на Рено
                              --------------------------------------

                              Гледам, че темата се е раздула от последния път...
                              Преди времи си залепих 5 мм пенополиетилен с фолио отзад на Лагуната, под седалките и в багажника под корите и имаше доста добър ефект. Тя си беше тиха, но стана още по-тиха.
                              Бях планувал подобно нещо със клиото, но го отлагах...
                              Но го съчетах с един вътрешен товарен тунинг ...

                              Набавих си от фирма "ДиТрейд", зад бензиностанция "Темпо" в началото на "Дружба", файърекс 10 мм /защото за съжаление нямаха екобон, а аз не можех да чакам... на Лагуната е с екобон/ 2 листа 2х1 м и 7х1 м микропореста гумас дебелина 6 мм.
                              Свалих всички кори /седалките бяха свалени предварително - предните за претапициране, задните не трябват за сега - става пикап/ и тавана.
                              С тавана беше трудно - добре залепен директно към ламарината със силикон, какъвто използваха от "Кобра" за залепване на предното стъкло. На Лагуната има изолация на тавана...
                              1.На ламарината в кухините от страни залепих файърекс със хелметекс "Прома". На тавана също файърекс целия втори лист, но с двойнозалепващи лепенки и някакъв кофти силикон /белия на снимките/, който приличаше на този от "Кобра" но е калпав, бавно съхне и не го използвайте... по-добре със хелметекс или истински черен силикон за челно стъкло..
                              Трябва предварително да се изреже файърекс-а по краищата и на местата, където е плафона и сенниците, както и отстрани и отзад, защото ще ви е трудно да монтирате обратно кората на тавана и дръжките...
                              2.На корите отвътре залепих 6 мм пореста гума, както и под капака на таблото. Под мокета на пода не съм ги лепил.
                              Напръсках ги отвън със силиконов спрей, да не скърца гумата и ги монтирах обратно.

                              Ето пак линка:
                              http://www.fanagoria.net/images/_vti_cnf/mix/tuning/

                              Остава ми да изолирам прадните врати и вертикалната задна част на багажника, но като има пак време, и да поставя изолация под предния капак - такава сложих на Лагуната и има ефект...

                              Операцията съвместно с товарната преработка отне седмица с бая прекъсвания... но си заслужава играта - това е по-друга кола вече!

                              ----------------------------------------
                              материала не е ли микропорестата вата. нещо като шоколада LZ ама от гума направен. продават го в дружба1 на момина чешма срещу борса къро и бензиностанция Б плюс. аз го гледах преди време, имат различни дебелини от 9мм до 21мм, като аз питах за най-дебелата 21мм струваше 16лв/квадрата. въпроса при тези вати е ,че за най-добър ефект трябва да се залепи по цялата площ на парчето вата, а не да пуснете примерно лепило по краищата и на хикс!!! трябва да е добре залепено, и на всякъде за местото което искате да обезшумите за да може да поема звука и да го поглъща. тва от мен
                              ---------------------------------------------------------
                              Такава вата продават в Mr. Bricolage. Около 15 лв. кв.м. Добра е.
                              no signature no problems

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X