Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нов живот за Баркас В 1000

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Нов живот за Баркас В 1000

    Доста се оглеждах де да отворя тема , и надявам се да съм уцелил мястото , ако ли не , местете

    Преди месец си купих Баркас-а от тази тема http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2755.0
    Момчето доста се е потрудило , но аз искам да доразвия идеята !
    Ще кажете - защо Баркас ?!
    Падам си по старите соц возила - цена , все още чаркове , пък и малко опит .
    Та от УАЗ ми е дошло до гуша - служебно - Шкода 1203 , карам служебна !!! колкото и да Ви е чудно , останаха Латвия , Ниса , Жук и Газела , ма тя е в по-модерните , и отидох на Барки !

    Идеята ми е да му насадя надстройка - таван - и да го разтягам странично от ляво когато е позициониран , и ред други глезотии !
    Също и на двигателя съм решил да му удвоя тактовете .
    За сега събирам идеи , тъй като нямам напълно закрито помещение за работа по него и ще чакам пролетта
    За сега е в този вид https://plus.google.com/photos/11268...39263995608211
    забележете разликата в номера от снимките в класиккар и тази , така го пререгистрирах , надявам се да е късметлия !!!

  • #2
    От: Нов живот за Баркас В 1000

    УСПЕХ! Бях забравил, че има такива автомобили, ейй.. върна ме доста години.. Дядо ми имаше такъв, само че бордови от всичко най -много ми допадаше мириса на масло смесено с бензин, както и педалите потъващи в пода

    Още веднъж - УСПЕХ!

    Коментар


    • #3
      От: Нов живот за Баркас В 1000

      Карал съм такова. Беше нов тогава. Имам много добри впечатления. Всеки ден: София-Монтана и обратно, през Петрохан. На снега нямаше проблеми.
      После, на един приятел сложихме двигател Лада 1600 на Барки. С тия къси скорости как се набираше, не е истина...
      Успех, колега
      Всичко готино на този свят е или незаконно,или неморално или вредно за здравето.
      -----------------------------------------------
      Питието определя съзнанието....
      -----------------------------------------------
      0887770735

      Коментар


      • #4
        От: Нов живот за Баркас В 1000

        При мен имаше служебен 4по4 . Много добра машина

        Коментар


        • #5
          От: Нов живот за Баркас В 1000

          Честито ,следях проекта на предишния собствени и в класик кар и в двутактовия форум с интерес ,ще следя и твоята тема , защото това е една стара моя мечта.
          Аз на твое място не бих сменял мотора , това е до голяма степен душата на марката-звукът който издава , между другото не е чак толкова ненадежден , слаб е но за целите които се е ползвал-градска баничарка е вършил работа.Ако ще се ползва за екскурзии ,а не за ежедневни доставки няма да ти пречи толкова.

          Коментар


          • #6
            От: Нов живот за Баркас В 1000

            Честно казано и на мен не ми се сменява мотора , ще ми се да си пърпори , но хич не ми харесва разхода !
            Първо ще се пробвам да го газофицирам , но от това което до момента съм прочел , ми се чини рисковано , за това набавих още един двигател и ще опитам това
            https://plus.google.com/photos/11268...39263995608211

            Коментар


            • #7
              От: Нов живот за Баркас В 1000

              До колкото ми е известно , в последните години на производство е монтиран 1.3 на VW , който си е прост и доста масов мотор , с безгрижна газификация.

              Коментар


              • #8
                От: Нов живот за Баркас В 1000

                Монтираха 1.3 само на последните Вартбурзи и май конструкцията няма много общо освен името.
                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                Из "Златния телец"

                Коментар


                • #9
                  От: Нов живот за Баркас В 1000

                  Лек напредък с моя Барки – емблемка , подреждане на жички , жилца ,ел. винтелатор , ел. бензинова помпа , звуко и топлоизолация на моторчето
                  https://plus.google.com/photos/11268...39263995608211

                  Междувременно се захванах с разделното смазване - не мога да си го избия от главата , понеже ми се ще да си оставя оригиналното моторе !
                  Прогоних два карбуратора , изпарител , помпа и другите необходими чаркаляци . Тествах и помпата - малко снимки и клип за помпата
                  https://plus.google.com/photos/11268...06757825237937
                  Решил съм да я монтирам срещу ремъчната шайба за водната помпа , тъй като там вече е свободно , а от дясно , на блока има две свободни резби които са удобни за вързване на конзола за захващане на помпата .
                  Ще монтирам първо чехския карбуратор с по-малките жигльори , като първо ще му монтирам жигльорчето от инструкцията за маслото и временно ще го затапя - да видя дали ще влезе в режим ! Но като гледам снимките от инструкцията , май е ползван точно такъв карб !?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Нов живот за Баркас В 1000

                    Не е трябвало да минаваш от механична на ел. перка. Практиката ми с Вартбург показа, че идеята е лоша. Погърчих се известно време и си върнах механичната. Иначе - Успех с проекта!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Нов живот за Баркас В 1000

                      Разкажи какъв е недостатъка , в това което изчетох из нета за Баркас ,точно механичната споменават като недостатък и ги преправят с ел. !?

                      Коментар


                      • #12
                        От: Нов живот за Баркас В 1000

                        Междувременно преди обед ми пристигна по Еконт един карбуратор Иков барабар с колектора от Вартбург , и веднага го захванах ! После довърших и помпата - последните 20 снимки след клипа
                        https://plus.google.com/photos/11268...06757825237937
                        Него ще монтирам , пък да видим !?

                        Коментар


                        • #13
                          От: Нов живот за Баркас В 1000

                          Ами просто загряваше при маалко по-тежки условия (примерно Лакатник-Миланово) и после не можеше да охлади като хората. Първо му монтирах една електроника, която да го включва предварително, но и това не помогна. Тогава върнах механичната. Проблемите бяха, че течеше от уплътнението на капачката на водната помпа. Но това се оправя (при ел.перка капачката е цяла).

                          Коментар


                          • #14
                            От: Нов живот за Баркас В 1000

                            Този автомобил е изначално сбъркан и ще прегрява каквото и да му правиш, докато не смениш двигателя, барабар със скоростите. Примерно от някое старо Ауди.
                            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                            Коментар


                            • #15
                              От: Нов живот за Баркас В 1000

                              Сбъркан или не , захванал съм се - като начало на разделното мазане , монтирах двукамерен Иков . С ел винтелатора сега се държи идеално - живот и здраве ще видим през лятото
                              https://plus.google.com/photos/11268...39263995608211

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X