Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как Работи релето за мигачите?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Как Работи релето за мигачите?

    Ако си ги сложил за пестене на ток и сложиш изкуствен товар, това ще провали напълно замисъла. Карай си така.

    И ги оглеждай, от време на време. Диоди, не диоди, няма в природата такова нещо като ремарке с изправни светлини за дълго време. Колкото пъти съм връзвал нещо отзад, толкова пъти от невидим за КАТ им ставам абонат. Я спирачки, я мигач, я габарит - все нещо е клеясало, раздрънкано, разместено, а на полицая първата му дума е за светлините на ремаркето. И почти винаги е прав.

    Коментар


    • #17
      От: Как Работи релето за мигачите?

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      Ако си ги сложил за пестене на ток и сложиш изкуствен товар, това ще провали напълно замисъла. Карай си така.

      И ги оглеждай, от време на време. Диоди, не диоди, няма в природата такова нещо като ремарке с изправни светлини за дълго време. Колкото пъти съм връзвал нещо отзад, толкова пъти от невидим за КАТ им ставам абонат. Я спирачки, я мигач, я габарит - все нещо е клеясало, раздрънкано, разместено, а на полицая първата му дума е за светлините на ремаркето. И почти винаги е прав.
      Винаги преглеждам светлините преди да тръгна,въпреки това пиновете охлабват и почва една цветомузика отзад.Колкото до дългия живот на светодиодите,леко съм скептичен към китайското производство.

      Коментар


      • #18
        От: Как Работи релето за мигачите?

        Няма ли да е по-лесно, един по-мощен резистор на входа на релето и винаги ще си свети с една и съща честота. Неприятното е ,че няма да отчита изгорял светодиод. Верно си е, че обезмисля икономията на светодиодите, ама.
        Последно редактирано от белята; 12-11-12, 20:05.
        Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

        Коментар


        • #19
          От: Как Работи релето за мигачите?

          Първоначално публикуван от белята Преглед на мнение
          Няма ли да е по-лесно, един по-мощен резистор на входа на релето и винаги ще си свети с една и съща честота. Неприятното е ,че няма да отчита изгорял светодиод. Верно си е, че обезмисля икономията на светодиодите, ама.
          Е,то освен за икономия за какво иначе да се слагат?Със тези китайчета едва ли ще изкарат много светлините.Иначе от към икономия има ужасно голяма разлика от преди.Правил съм опит и оставям осветлението на джипа и ремаркето да свети цяла вечер,повече от 12-14 часа.На другия ден на зарядното едвам се включва да зарежда и то не повече от 5 ампера.Което е пренебрежително малко и може да се навакса с малкия соларен панел от 5 ампера.

          Коментар


          • #20
            От: Как Работи релето за мигачите?

            Зависи, зависи
            Аз ползвам две такива и без да си кривя душата мога да кажа, че се доближава до интензитета на конвенционалната крушка.
            И аз ги сложих не от гъзарлък а защото гоня икономия за ток.
            Това смуче около 400mA, стандартна крушка от 21W - около 1500mA.
            Бих заменил всички и на колата тъй като аз пък имам проблем с нагряване на пластините в които контактуват крушките.
            Чистих ги, калайдисах ги и пак си греят. Явно са направени от калпав материал.
            Спира ме това, че няма да успея да се преборя с модула за контрол на светлините, който контролира всички крушки - стопове, габарити...
            Няма да понеса непрекъснато светеща жълта лампа на таблото
            Е, и цената донякъде...
            Враг усраине

            Коментар


            • #21
              От: Как Работи релето за мигачите?

              Аз тази процедура я минах много отдавна


              Освен фаровете и мигачите не остана нищо с нажежяема жичка.Но и това ще се промени,поръчах си реле за диодни мигачи.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X