Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как Работи релето за мигачите?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как Работи релето за мигачите?

    Днес докато се ровех из инсталацията на джипката ми,се сетих че едно от малкото неща които не знам по нея е принципа на работа на мигачите и по специално на релето.Разглобих старото ми реле което има повреда и не работи за да видя какво има вътре освен самото реле и по какъв начин мигачите мигат но както се очакваше не ми се изясни принципа на работа.Разтърсих се и в интернет но нищо конкретно не можах да открия.Може ли някои с думи прости да ми обясни от обща култура как работи това реле,как когато има повредена крушка или разкачен кабел интензитета на мигане се променя.Извинявам се ако питането е лайшко но не съм запознат.Пускам и няколко снимки на разглобеното реле.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00007.jpg
Прегледи:1
Размер:86.5 КБ
ID:5981781Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00010.jpg
Прегледи:1
Размер:56.8 КБ
ID:5981782Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00011.jpg
Прегледи:1
Размер:101.9 КБ
ID:5981783Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00009.jpg
Прегледи:1
Размер:73.9 КБ
ID:5981784
    ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
    тел.088четири 9едно9 4нула4
    -------------------------------------------------------

  • #2
    От: Как Работи релето за мигачите?

    Има резистор (шунт) чрез който се измерва токът през крушките. Когато е под някакъв зададен праг, управляващата електроника, в случая ИС (чипа на снимката) променя честотата на мигане. При конкретното реле, шунтът е "кривундела" заварен към релето, в горния ляв ъгъл на снимката.
    Не чета коментари и не отговарям на такива.

    И коментаторите...

    Коментар


    • #3
      От: Как Работи релето за мигачите?

      ...
      Lancia Delta HF Integrale Evolucione

      Коментар


      • #4
        От: Как Работи релето за мигачите?

        В над 90% от релетата за мигачи се използва биметална пластина. Просто и ефикасно. Като се нагрее и веригата се прекъсва или затваря. За това честотата на светене се променя в зависимост от товара, респективно тока.

        Коментар


        • #5
          От: Как Работи релето за мигачите?

          Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
          В над 90% от релетата за мигачи се използва биметална пластина. Просто и ефикасно. Като се нагрее и веригата се прекъсва или затваря. За това честотата на светене се променя в зависимост от товара, респективно тока.
          В този ред на мисли при изгоряла крушка мигането трябва да е по-рядко а то е по-често?
          Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

          Коментар


          • #6
            От: Как Работи релето за мигачите?

            Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
            В над 90% от релетата за мигачи се използва биметална пластина. Просто и ефикасно. Като се нагрее и веригата се прекъсва или затваря. За това честотата на светене се променя в зависимост от товара, респективно тока.
            Биметалните релета са в историята. По-голямата част от релетата за мигачи са електронни. В по-новите автомобили няма отделно реле, а това функция на някой от купищата модули, например тоя за светлини. Комутацията е с електронни ключове. За да се запаси класическото щракане на реле, има електромагнит, издаващ добре познатия звук и осигуряващ комфорта на свикналите с него.
            Не чета коментари и не отговарям на такива.

            И коментаторите...

            Коментар


            • #7
              От: Как Работи релето за мигачите?

              Биметалните релета са в историята - последните са от началото на 80-те в СССР, но две от страничните им характеристики са пренесени в новите електронни. Едното е цъкането - да не го забравяш, а другото е промяната на ритъма при изгаряне на крушка - за да те дразни и да я смениш. Забавното е, че вероятно и двете неща са били нежелани ефекти при проектирането.

              Коментар


              • #8
                От: Как Работи релето за мигачите?

                И за протокола - ето и схема на това от снимката.
                Май всичките ползват един и същи специализиран чип - U643B, TY93005 или различни означения на едно и също нещо
                Враг усраине

                Коментар


                • #9
                  От: Как Работи релето за мигачите?

                  Може ли някой да каже,как да се направи товар на релето за да се монтират светодиодни крушки на мигачите?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Как Работи релето за мигачите?

                    Първоначално публикуван от djidjo Преглед на мнение
                    Може ли някой да каже,как да се направи товар на релето за да се монтират светодиодни крушки на мигачите?
                    Като искаш да си туних, ще си смениш и релето. Иначе, качествени мощни резистори струват доста повече от лампите. Трябват ти 6.3 ома, 30 вата за всяка махната крушка.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Как Работи релето за мигачите?

                      Аз тук съм споделил как модифицирах релето така, че да работи коректно със светодиодни мигачи.
                      За мен това е по-правилният подход.
                      Ако обаче не исках да правиш промени по самото реле, трябва да докараш токът до стойността, необходима на релето със съпротивления.
                      Трябват ти не по-малко от 25W разсейвана мощност на канал ( ляв/десен ) за да накараш релето да цъка с нормална честота.
                      Точната стойност зависи от типа на релето и колко от крушките са LED.
                      Враг усраине

                      Коментар


                      • #12
                        От: Как Работи релето за мигачите?

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        Като искаш да си туних, ще си смениш и релето. Иначе, качествени мощни резистори струват доста повече от лампите. Трябват ти 6.3 ома, 30 вата за всяка махната крушка.
                        Не искам да съм тунинг.Направих ремаркето с диодни лампи и сега като мигат не ми свети индикацията за ремарке на таблото.Просто се питах дали може да се направи нещо по въпроса и дали няма да имам някакъв проблем във времето.Иначе не знаех,че има и такива релета.Благодаря.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Как Работи релето за мигачите?

                          Хората обикновено слагат такива неща на ремаркето, за да не им се изменя товара на релето. Щом при тебе е толкова интелигентно - или оригиналните лампи, или изкуствен товар.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Как Работи релето за мигачите?

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            Хората обикновено слагат такива неща на ремаркето, за да не им се изменя товара на релето. Щом при тебе е толкова интелигентно - или оригиналните лампи, или изкуствен товар.
                            Не е толкова интелигентно.Джипа е Рейндж Ровър Класик 90-та година.Не си зададох коректно въпроса и за това се поражда тази дискусия.
                            Но така или иначе,щом няма проблем,ще си го оставя така.Направих го с такива крушки за да мога да оставям джипа с ремаркето на габарити,без да има сумата му и токопийци по веригата,не от гъзария.Може и да съм с два акумулатора,но само на габарити има светнати(със ремаркето)12 крушки.Ако трябва да пусна и аварийни броя нараства до 22.Тук вече не става въпрос до тунинг.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Как Работи релето за мигачите?

                              Ами най-новите са електронни и нямат котви и пружинки Но пък има малко говоритрлче което имитира звук на цъкащо реле.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X