Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ при избора на моторен трион /резачка/

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Помощ при избора на моторен трион /резачка/

    Относно резачките фирмите са Щил Хускварна и двете разполагат с сервизна база в цялата страна резервните части не са проблем.За предпочитане е модела да е професионален има евтини в заложни къщи или втора употреба но трябва човек да им разбира иначе ще му набутат някои боклук . Трябва да се ползва омаслен бензин поради това че са двутактови .След омасляването сместа да се ползва до 2седмици максимум месец тъи като маслото което продават за тях губи смазочните си качества след като е смесено с бензина в по дълъг период от време и от там идват проблемите с задиране на бутало в цилиндър

    Коментар


    • #77
      От: Помощ при избора на моторен трион /резачка/

      За 36 на Щил имам лични впечатления 2 години професионално в гората, за 38 - също много яко ги ползваха и двата модела са яки катъри. Продадох си 36-та преди много време и сега разбирам че много яко съм сгафил - като гледам сега какво се продава
      Suzuki Vitara 1.6, 8v, 1998г.
      0899 00 2221 Николай Динков
      skype: kokonp

      Коментар


      • #78
        От: Помощ при избора на моторен трион /резачка/

        За съжаление нищо не е както беше навремето всички фирми гонят печалбата с всички средства като използват създаденото име . За по бедните и развиващи се страни изпращат по ниско качество като уж ни правят отстъпки да не говорим и за това че болшинството от фирмите работят в консорциум .Хускварна я изработваше консорциума ЕЛЕКТРОЛУКС имам 268 която се счупи карбуратора е Ирландски лагерите Френски бутало и цилиндър Италянски единствено по пластмасата пишеше Шведска пълен збирщаин шината е Норвежска и е пълно дърво на първия кубик пръсна звездочката независимо че се гресира за разлика от ЩИЛ и пак се чупи Не купуваѝте оригинална шина на хускварна а ОРЕГОН ТЕ СА ЗДРАВИ.Като цяло ХУСКВАРНА останаха по назад от Щил независимо че патента е закупен от шведите.В Щил пишеше Германия на частите но в последно време няма да се учудим ако са правени в Китаи

        Коментар


        • #79
          От: Помощ при избора на моторен трион /резачка/

          Здравейте колеги,
          харесал съм си един модел Jonsered 2041, втора употреба разбира се. Машината ще се ползва само лично, тоест няма да се ходи в гората с нея.
          Ако някой изкаже мнение за този модел ще бъда много благодаре.
          Поздрави.

          Коментар


          • #80
            От: Помощ при избора на моторен трион /резачка/

            Първоначално публикуван от bala_79 Преглед на мнение
            Здравейте колеги,
            харесал съм си един модел Jonsered 2041, втора употреба разбира се. Машината ще се ползва само лично, тоест няма да се ходи в гората с нея.
            Ако някой изкаже мнение за този модел ще бъда много благодаре.
            Поздрави.
            Колега не е лош този модел НО по важно е в какво състояние е конкретната машина.

            Коментар


            • #81
              От: Помощ при избора на моторен трион /резачка/

              Първоначално публикуван от shadow a Преглед на мнение
              За съжаление нищо не е както беше навремето всички фирми гонят печалбата с всички средства като използват създаденото име . За по бедните и развиващи се страни изпращат по ниско качество като уж ни правят отстъпки да не говорим и за това че болшинството от фирмите работят в консорциум .Хускварна я изработваше консорциума ЕЛЕКТРОЛУКС имам 268 която се счупи карбуратора е Ирландски лагерите Френски бутало и цилиндър Италянски единствено по пластмасата пишеше Шведска пълен збирщаин шината е Норвежска и е пълно дърво на първия кубик пръсна звездочката независимо че се гресира за разлика от ЩИЛ и пак се чупи Не купуваѝте оригинална шина на хускварна а ОРЕГОН ТЕ СА ЗДРАВИ.Като цяло ХУСКВАРНА останаха по назад от Щил независимо че патента е закупен от шведите.В Щил пишеше Германия на частите но в последно време няма да се учудим ако са правени в Китаи
              Колега извинявай ама пишеш смехотворни неща.
              Какъв консорциум Електролукс какви пет лева, това е фирма която произвежда електронните запалвания на някой от моделите на Хускварна(и не само) нищо повече.
              Няма машина (не говорим само за резачки) на която всичките и части да са произведени само от една фирма.Едно е да произведеш лагер примерно а съвсем друго е цилиндър или карбуратор,бобина и тн..
              Марките на частите на Хускварна примерно са световни лидери в техните си области точно защото са тясно специализирани.
              А що се отнася до машината която споменаваш Хускварна 268 мога да ти кажа само,че според мен едва ли някога ще се произведе по здрав и надежден моторен трион. При по новите модели прекалено се залага на икономичност и екологичност което усложни двигателите и според мен ги направи по-малко надеждни.
              Последно редактирано от Emil_Pz; 30-09-13, 18:56.

              Коментар


              • #82
                От: Помощ при избора на моторен трион /резачка/

                SAAB също е шведска фирма но надали използва бутала и цилиндри от Италия карбуратор от Ирландия и тнн.. Мисълта ми беше че за да бъде водеща фирма с качествен продукт трябва да е произведена от тях другото е спестяване на пари за по голяма печалба . Bсе едно ние да продаваме Шведска стомана излята в Перник а колкото до 268 за това я взех защото е професионална машина за съжаление се счупи купих още една втора употреба и новата я ползвах за части втората употреба се оказа желязна но частите и бяха различни . Работя от 30 години в горите

                Коментар


                • #83
                  От: Помощ при избора на моторен трион /резачка/

                  Не съм чул за марка( освен китайските ментета) която си произвежда всичките части сама, това е нерентабилно,неизгодно и тн.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Помощ при избора на моторен трион /резачка/

                    Първоначално публикуван от Emil_Pz Преглед на мнение
                    Не съм чул за марка( освен китайските ментета) която си произвежда всичките части сама, това е нерентабилно,неизгодно и тн.

                    Не че нещо, ама защо е "китайско менте" ? Менте, е нещо което се продава под вида и търговска марка на друг продукт. Докато китайските си се продават под собствена марка, пише си, че е направена в китай и струва при това 70.00лв. Толкова, колкото струва шина и верига на марков продукт.
                    Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                    Коментар


                    • #85
                      От: Помощ при избора на моторен трион /резачка/

                      Има китайски машини които са изкопирани толкова точно от оригинала, че даже и повечето части са им взаимозаменяеми.
                      А за останалите наистина не е правилно да се наричат ментета.

                      Коментар


                      • #86
                        От: Помощ при избора на моторен трион /резачка/

                        Първоначално публикуван от Emil_Pz Преглед на мнение
                        Има китайски машини които са изкопирани толкова точно от оригинала, че даже и повечето части са им взаимозаменяеми.
                        А за останалите наистина не е правилно да се наричат ментета.

                        То всичко китайско /почти всичко се е изкопирало от нещо. Моторните триони които се продават навсякъде в Бг под най-различни марки са копие на Хускварна 268. И всички части от Хускварната стават на китайчета, както и обратното.

                        При това независимо дали ще е за 70лв без гаранция, дали ще е по-скъпа и с гаранция от Метро, Бау, Брико. Дали ще е от Ибей, навсякъде е едно и също.
                        Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                        Коментар


                        • #87
                          От: Помощ при избора на моторен трион /резачка/

                          [QUOTE=shadow a;2312284]SAAB също е шведска фирма но надали използва бутала и цилиндри от Италия карбуратор от Ирландия и тнн..
                          SAAB фалира като преди това пускаше автомобилите си с двигатели от други марки ! Масова политика е да се купуват готови възли от компании които са се специализирали точно в конкретната посока
                          Uaz 469 2.4 D MB
                          KTM 600 ROTAX
                          Hyundai Terracan 2.9 CRDI- 2 бр.
                          Иво 0 9 8 осем 9 4 4 2 седем 9

                          Коментар


                          • #88
                            От: Помощ при избора на моторен трион /резачка/

                            Първоначално публикуван от paksss Преглед на мнение
                            То всичко китайско /почти всичко се е изкопирало от нещо. Моторните триони които се продават навсякъде в Бг под най-различни марки са копие на Хускварна 268. И всички части от Хускварната стават на китайчета, както и обратното.

                            При това независимо дали ще е за 70лв без гаранция, дали ще е по-скъпа и с гаранция от Метро, Бау, Брико. Дали ще е от Ибей, навсякъде е едно и също.
                            Точно пък копие на 268 все още не съм видял все пак с това си изкарвам хляба.
                            Най разпространените китайски резачки в БГ поне на мен не ми е ясно от какво са изкопирани ако изобщо са, според мен китайците са си ги измислили.За тези става въпрос:Натиснете снимката за да я уголемите

Име:153792.jpg
Прегледи:1
Размер:36.7 КБ
ID:5529498

                            Коментар


                            • #89
                              От: Помощ при избора на моторен трион /резачка/

                              Първоначално публикуван от paksss Преглед на мнение
                              Не че нещо, ама защо е "китайско менте" ? Менте, е нещо което се продава под вида и търговска марка на друг продукт. Докато китайските си се продават под собствена марка, пише си, че е направена в китай и струва при това 70.00лв. Толкова, колкото струва шина и верига на марков продукт.
                              То така или иначе трябва да си купиш хубава верига,па и дъска.Щото само ще си бръмчиш и ще си мислиш че режеш.При това колко ти струва китаеца?-дотук 100-140 лева,за другите дребни ядове не говорим,загубата на време също!Според мен не си заслужава освен ако не си мазохист!

                              Дядо ми казваше,човек реве само веднъж когато си купува качествен инструмент(като го плаща),а този който купува боклучав ,всеки път когато му се наложи да работи с него!

                              Коментар


                              • #90
                                От: Помощ при избора на моторен трион /резачка/

                                А не смяташ ли че за това е фалирала защото са продавали кола с доста по ниско качество под марката SAAB НА ВИСОКИ ЦЕНИ без покритие

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X