Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ при избора на моторен трион /резачка/

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Помощ при избора на моторен трион /резачка/

    Първоначално публикуван от p.djartov Преглед на мнение
    След 15-20 години да ме намериш и да ме черпиш!!!Само да има кво да режеш че, у дома имам две и може и вече да са им ръждясали чарковете.
    Не го слушай майстора за 36-цата,голям звяр е ама той да я мъкне по байра,и такава имам!Те вече ги няма,сега са заместени с MS-361 и аз лично по харесвам стария модел МS-360.
    Що па чак тогава? На мен да се "поначерпим" повод не ми трябва.

    Мерси на всички за добрите пожелания.

    Колкото до по-голямо - просто не ми трябва. Досегашното беше 38 кубиков архаичен модел на McCulloch с мощност наполовина, a тегло с 300 грама нагоре. Изкара 15 години. При това не от нов, а "factory reconditioned". Дори баща ми не искаше с по-дълга дъска от 40 сантиметра. Просто е по-непрактично за нашите цели. Все пак, ако изнамеря от някъде части за него на смислена цена (вече никой не произвежда, а и в склада няма), току виж сме го подкарали и старото.

    Това като го извадиха от кашона няколко пъти гледах дали е точно тоя модел, дето искам. Прекалено мъничко ми се стори. То за тия габарити си е направо оса.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #47
      От: Помощ при избора на моторен трион /резачка/

      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      Прекалено мъничко ми се стори. То за тия габарити си е направо оса.
      Имай впредвид че в сервизите ги позадушават малко.Не им дават да се форсират на макс.
      Аз си я пообеднявам малко,тоест H-го позавивам.Тогава вече машинката полудява,имаш чувството че ще ти излети от ръцете.
      Понеже в Габрово дилъра на Щил ми е приятел и му я давам да я види и да и измери оборотите,той я поглежда и ми казва че така ще я счупя много бързо.
      Отива моментно над 15000 оборота.Тогава резачката реже като луда,само да е добра веригата.Вземи си едно от онея приспособления за заточване,които се хващат за шината и спазват много точно ъгъла,мисля че бяха около 35-40 лева.

      Коментар


      • #48
        От: Помощ при избора на моторен трион /резачка/

        Честито Спарки.
        Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
        Към модераторите-А изтрийте го сега.
        Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

        Коментар


        • #49
          От: Помощ при избора на моторен трион /резачка/

          Честито и от мен!
          Направил си най правилният избор.

          Коментар


          • #50
            От: Помощ при избора на моторен трион /резачка/

            Първоначално публикуван от p.djartov Преглед на мнение
            Имай впредвид че в сервизите ги позадушават малко.Не им дават да се форсират на макс.
            Аз си я пообеднявам малко,тоест H-го позавивам.Тогава вече машинката полудява,имаш чувството че ще ти излети от ръцете.
            Понеже в Габрово дилъра на Щил ми е приятел и му я давам да я види и да и измери оборотите,той я поглежда и ми казва че така ще я счупя много бързо.
            Отива моментно над 15000 оборота.Тогава резачката реже като луда,само да е добра веригата.Вземи си едно от онея приспособления за заточване,които се хващат за шината и спазват много точно ъгъла,мисля че бяха около 35-40 лева.
            Не му пускаи тая муха в главата.Ако нямаш уред за мерене на оборотите не пипаи болтчетата за оборотите.Лично съм си правил експерименти и много бързо оборотите стават 26000.
            Честито за новата придобивка.И 1000 кубика безпроблемни.

            Коментар


            • #51
              От: Помощ при избора на моторен трион /резачка/

              Колегата е прав, вземи си едно "лъкче" за заточване, доста добра работа върши, а относно частите за McCulloch мога да те насоча къде да провериш, ако вече не си търсил де.
              I'm not Lost, I'm Discovering !

              088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

              Коментар


              • #52
                От: Помощ при избора на моторен трион /резачка/

                Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
                ...а относно частите за McCulloch мога да те насоча къде да провериш, ако вече не си търсил де.
                Кажи? То аз и само бутало мога да сменя, ама си е мангалска работа това. Буталото е 40мм, и все ще се намери ставащо такова, но цилиндъра има дерюга. Не е голяма но все пак я има.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #53
                  От: Помощ при избора на моторен трион /резачка/

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  В крайна сметка се сдобих със STIHL MS260.

                  Току що мъцна за сефте.

                  Хамериканците да си гледат работата - пали с едно дръпване като е загряла.
                  Първоначално публикуван от bochkata Преглед на мнение
                  Честито!
                  Студена пали от третия път! Поне моята.

                  Аз пък в момента (от три години) имам Спарки, която е българска, а-ма не от Своге, или Ловеч, ми от Китай - дори и след няколкомесечен престой, винаги пали отведнъж! За непрофесионална (и нередовна) употреба и двеста и петдесет лева - си е "слънце".
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • #54
                    От: Помощ при избора на моторен трион /резачка/

                    Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                    Аз пък в момента (от три години) имам Спарки, която е българска, а-ма не от Своге, или Ловеч, ми от Китай - дори и след няколкомесечен престой, винаги пали отведнъж! За непрофесионална (и нередовна) употреба и двеста и петдесет лева - си е "слънце".
                    Електрическото или някое от бензиновите спаркита за 250лв? Ако е бензинов, кой модел?
                    WG 2.7 CRD

                    Коментар


                    • #55
                      От: Помощ при избора на моторен трион /резачка/

                      С ДВГ, но чак пък модела не мога да кажа (даже сега разбирам, че не е един).
                      Електрически имам два Дауер-Ребир, латвийска фабрика, построена по СИВ-ски времена със "ноу-хау" от Ловеч.
                      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                      Коментар


                      • #56
                        От: Помощ при избора на моторен трион /резачка/

                        От 8 години режа с Маккълъш на Партнер с як терор/на 10куб. почивка само за дозареждане/ и здаде.За това време съм сменил само една свещ,една пружина на дръжката,верига Щил и почиствания на горивна система.Сега си купих пак Макълъш, но на Хускварна идентична като модел със старата- за части.Бях мераклия за Хускварна,но следващия път,сега поне си имам цяла машина за части.
                        Последно редактирано от faster; 21-04-12, 23:09.
                        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                        Коментар


                        • #57
                          От: Помощ при избора на моторен трион /резачка/

                          Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                          С ДВГ, но чак пък модела не мога да кажа (даже сега разбирам, че не е един).
                          Електрически имам два Дауер-Ребир, латвийска фабрика, построена по СИВ-ски времена със "ноу-хау" от Ловеч.
                          А можеш ли да провериш кой е модела и от къде си го взел за 250лв.?
                          WG 2.7 CRD

                          Коментар


                          • #58
                            От: Помощ при избора на моторен трион /резачка/

                            На ЛС, за да не се изтълкува като нарушение.
                            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                            Коментар


                            • #59
                              От: Помощ при избора на моторен трион /резачка/

                              Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                              Аз пък в момента (от три години) имам Спарки, която е българска, а-ма не от Своге, или Ловеч, ми от Китай - дори и след няколкомесечен престой, винаги пали отведнъж! За непрофесионална (и нередовна) употреба и двеста и петдесет лева - си е "слънце".
                              Ако ти стоварят на есен един камион дърва,десетина кубика и, да ги подкараш с тая "китайка",до края ако не спираш и смятай че е свършила.
                              Абе хора,не разбрахте ли че,няма луканка за два лева!!!

                              Коментар


                              • #60
                                От: Помощ при избора на моторен трион /резачка/

                                Ш' мъ извиняваш, мъ 36-цата е по-лека спрямо мощността си (специфична мощност за единица тегло) от 260-ката, шъ я мъкна, ти само ми я дай.
                                подаръци за мъже от FACOM
                                промоция на читави инструменти

                                и на хоби такива

                                тел. О879 Ч8Ч 2З5

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X