Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Майти Джъмп - рекламата в Офнюз

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Майти Джъмп - рекламата в Офнюз

    Първоначално публикуван от druncho Преглед на мнение
    Утре може да дойде някой с желание да рекламира преса за коса.
    Ако пресата е читава не виждам проблем...
    Наистина парите трябва да дойдат от някъде... т.е. от реклама. Но ако тази реклама е вид "пирамида", "капан за балъци" или нещо подобно... Не е редно...
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

    Коментар


    • #17
      От: Майти Джъмп - рекламата в Офнюз

      Тази разлика, Жоро, може и да я има практически, но за обикновенния юзер тя не съществува.
      Платения банер е част от това "ние", колкото и да не ни се иска от финансова гледна точка.

      Та за рекламата - всяка медия трябва да си подбира рекламодателите със дългострочна стратегия.
      Защото ако не подбираш, рано или късно ще спрат да рекламират при теб. Не всичко е въпрос на пари,
      защото едни пари днес, могат да загубят 100 пъти по-толкова утре.
      Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
      Drag Grand Canyon Daily
      Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
      LZ1JYM

      Коментар


      • #18
        От: Майти Джъмп - рекламата в Офнюз

        Леле, каква стана

        Идеята беше друга - да подскажем деликатно на колегите с рекламата, че може да струва много повече, и да е много по-ефективна и отделяща се от нивото на рекламен спам.
        Именно когато е тест и анализ на продукт, извършен от група специалисти и доброволци в този форум.
        Show must go on!
        LZ1VES

        Коментар


        • #19
          От: Майти Джъмп - рекламата в Офнюз

          Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
          Тази разлика, Жоро, може и да я има практически, но за обикновенния юзер тя не съществува.
          Платения банер е част от това "ние", колкото и да не ни се иска от финансова гледна точка.

          Та за рекламата - всяка медия трябва да си подбира рекламодателите със дългострочна стратегия.
          Защото ако не подбираш, рано или късно ще спрат да рекламират при теб. Не всичко е въпрос на пари,
          защото едни пари днес, могат да загубят 100 пъти по-толкова утре.
          Напълно и безрезервно се присъединявам, с малката забележка, че на мен лично и пълната липса на реклами няма да ми пречи, ама хич... Даже имам еретичните мисли, че хубавите работи от реклама не се нуждаят... (възможно е да не съм прав).

          Но понеже целият екип който се опитва да продава рекламното пространство тук, към момента се справя толкова колкото виждате, уверявам всички, че най-доброто, което всеки от Вас би могъл да направи за портала, е да помогне с намирането на добър рекламодател(и), който да продава неща полезни и практични... Моля Ви, всеки който има такава възможност да удари едно рамо. Силно ми се ще да мисля, че ще дойде ден в който всички реклами тук ще носят удовлетворение на потребителите... Дотогава, Ви моля да не критикувате много екипа който работи колкото може... стараят се хората, уверявам Ви, тичат нагоре-надолу по цял ден и постоянно уверяват всички потенциални рекламодатели, че тук е събран своеобразен елит, уникални хора и много си заслужава да се рекламира.
          VPetrov.photography

          Коментар


          • #20
            От: Майти Джъмп - рекламата в Офнюз

            Нещо много се разлютихте.

            @спарки - техническата страна може да я обсъдим другаде, фактът, дали това нещо си има публика, която да го предпочете с информиран избор - също. Има толкова много теми как да си свържа два акумулатора, даже и в нашия Форум, та устройството не е принципно безсмислено. Разбира се, трябва и да не е менте.

            Аз лично съм за един свят без интернет-реклама. Вярвам, че всеки един ресурс в Интернет може да се захранва директно от хората, заинтригувани той да съществува. По ред причини обаче, това време не е дошло. Надявам се скоро да дойде за нашия Форум, готов съм да помогна с познания и пари и всъщност делото е започнато. Дотогава, явно ще трябва да се примирим с разхода на досада и трафик. Хората по принцип са свикнали с интернет-рекламата и не я приемат критично, ако не пречи на употребата на сайта.

            От друга страна, рекламата по самата си същност е на ръба на морала. Заплащането за ревюта и анализи от страна, заинтересована от съдържанието на ревю и анализ, обаче, е много отвъд този ръб. Не мисля, че можем много да се възползваме от този вариант.

            Коментар


            • #21
              От: Майти Джъмп - рекламата в Офнюз

              Яворе,
              Не мога да разбера коя медия си подбира рекламодателите в тези времена, та дори и преди кризата. В случая изключваме незаконното, еротично и подобни.

              Колкото до "едни пари днес, могат да загубят 100 пъти по-толкова утре" - в грешка си. Трябва да е "един сигурен лев днес или 100 несигурни лева утре", но нека не влизаме в спор дали ще има утре ако днес няма единя лев...


              За момента няма алтернативен начин за докарване на приходи, който да се хареса на всички. Даже и в бъдеще съм сигурен че няма да има начин за докарване на приходи, който да се хареса от абсолютно всички!
              Георги Гатев

              Коментар


              • #22
                От: Майти Джъмп - рекламата в Офнюз

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                От друга страна, рекламата по самата си същност е на ръба на морала. Заплащането за ревюта и анализи от страна, заинтересована от съдържанието на ревю и анализ, обаче, е много отвъд този ръб. Не мисля, че можем много да се възползваме от този вариант.
                Значи, не става без реклама тип "спам", нека си я има. Който иска-гледа и купува.

                Обаче, за наистина качествени и смислени продукти, защо производителя/вносителя да не даде бройки за тестване в специална група, или предложи на ниски цени, за използване продукта от повече хора, да се съберят мнения от и от различни специалисти, и продукта да бъде представен а не "рекламиран"?
                Show must go on!
                LZ1VES

                Коментар


                • #23
                  От: Майти Джъмп - рекламата в Офнюз

                  Според мен не бива да се поставят ограничения върху източниците на доходи, поне докато не започнат да определят политиката на форума. А такива тенденции за сега не забелязвам и се надявам никога да не се стига до там. В края на краищата би трябвало тук да сме мислещи хора и да можем да отсеем от рекламата добрия от лошия продукт. Ако не можем възникват теми като тази - въпросът се обсъжда и всеки си прави изводите. Все пак да не забравяме, че собствениците на този форум се стараят да ни осигуряват добър продукт, който ползваме базплатно. Не мисля, че е трудно да преглътнем някоя и друга реклама, пък дори и да не са ни по вкуса. Колкото до заплащане на форума - това е възможен вариант и сумата едва ли ще събори нечий бюджет. Но мисля, че самият акт ще отблъсне част от посетителите, което пък ще намали ценността на форума. Но при всички варианте някой трябва да плати масрафа...Тъй че е по-добре с реклами.
                  Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Майти Джъмп - рекламата в Офнюз

                    Първоначално публикуван от Веско Преглед на мнение
                    Обаче, за наистина качествени и смислени продукти, защо производителя/вносителя да не даде бройки за тестване в специална група, или предложи на ниски цени, за използване продукта от повече хора, да се съберят мнения от и от различни специалисти, и продукта да бъде представен а не "рекламиран"?
                    Защото повачето производители си мислят, че може изводите вместо да му помогнат да му попречат на продажбите. Иначе като подход е правилен от гледна точка на протребетелите и на умните продавачи. Между другото, ако погледнете сайта на за планиско колоездене ще видите, че там собственика на сайта лично тества различни продукти и пише отзиви. Не знам да ли си ги купува или му ги предоставят търговците, макар да съм по-склонен да приеме второто.
                    Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Майти Джъмп - рекламата в Офнюз

                      Първоначално публикуван от Георги-trimata Преглед на мнение
                      Яворе,
                      Не мога да разбера коя медия си подбира рекламодателите в тези времена, та дори и преди кризата. В случая изключваме незаконното, еротично и подобни.

                      Колкото до "едни пари днес, могат да загубят 100 пъти по-толкова утре" - в грешка си. Трябва да е "един сигурен лев днес или 100 несигурни лева утре", но нека не влизаме в спор дали ще има утре ако днес няма единя лев...


                      За момента няма алтернативен начин за докарване на приходи, който да се хареса на всички. Даже и в бъдеще съм сигурен че няма да има начин за докарване на приходи, който да се хареса от абсолютно всички!
                      Кое е първо - яйцето или кокошката.
                      Аз знам за няколко примера, в които твоята тактика е поставила на колене фирми. Когато няма потенциал на пазара, колкото и да сваляш летвата нищо няма да се получи. И си представи, че всички конкуренти правят така - свалят цени, свалят качестово. Когато обаче потенциала отново е налице, няма да можеш да вдигнеш и цените и качеството с години. Същото важи и за конкурентите.

                      Това е дълга тема и както всяка такава, си трябват специалисти, които да намират баланса. Всяка крайност е грешна.
                      Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                      Drag Grand Canyon Daily
                      Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                      LZ1JYM

                      Коментар


                      • #26
                        От: Майти Джъмп - рекламата в Офнюз

                        Рекламата си е реклама. И няма такова нещо като - препоръчана, проверена, гарантирана реклама
                        Нима като абв рекламират дзи - те гарантират тяхната почтеност и условията които са посочили. Или БТВ гарантирам качествата на матраците които въртят по половин час

                        По тази логика утре във форума може да се пусне да се върти Adsense на гоогъл, там се рекламира какво ли не, така, че няма как рекламата да се гарантира от които и да било...

                        Дори нещо повече, на много места биха ти ударили един бан, ако плуеш срещу техен рекламодател... Защото разликата между рекламодателя и потребителя е, че единия плаща а другия само ползва...

                        Коментар


                        • #27
                          От: Майти Джъмп - рекламата в Офнюз

                          Първоначално публикуван от noel Преглед на мнение
                          ... Защото разликата между рекламодателя и потребителя е, че единия плаща а другия само ползва...
                          Трябва да си брутално неориентиран в идеята и модела на интернет форум, че да сътвориш такова изречение!
                          Отговори си на един въпрос, преди да пишеш подобни...
                          "Какво е предложил форума, освен място за споделяне на мнения/информация"? Това не е сайт, а ФОРУМ! Без потребители е 0!
                          Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Майти Джъмп - рекламата в Офнюз

                            Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение
                            "Какво е предложил форума, освен място за споделяне на мнения/информация"? Това не е сайт, а ФОРУМ! Без потребители е 0!
                            Това е вярно, но само до някъде. Явно форумът предлага НЕЩО ЦЕННО за потребителите. Иначе защо ще участват, пък и ще пишат? И понеже за поддръжката на един форум се правят разходи, то някой трябва да ги покрие. Това може да е самият собственик, приходи от реклама, приходи от продажба на право на достъп....
                            Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Майти Джъмп - рекламата в Офнюз

                              Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение
                              "Какво е предложил форума, освен място за споделяне на мнения/информация"? Това не е сайт, а ФОРУМ! Без потребители е 0!
                              така ли мислиш. Пусни едни форум (за 1 час работа) ще ти дам и хостинга безплатно. Да видим какво ще стане.
                              Вярно е, че форум без потребители не се прави, обаче и потребители без информация също няма как да привлечеш. Дали от други потребители, модератори няма значение...

                              П.С. Формата отдавна няма никакво значение, форум, блог, сайт - хората търсят информация и ходят там където я намират....

                              Коментар


                              • #30
                                От: Майти Джъмп - рекламата в Офнюз

                                Първоначално публикуван от noel Преглед на мнение
                                така ли мислиш. Пусни едни форум (за 1 час работа) ще ти дам и хостинга безплатно. Да видим какво ще стане.
                                Вярно е, че форум без потребители не се прави, обаче и потребители без информация също няма как да привлечеш. Дали от други потребители, модератори няма значение...

                                П.С. Формата отдавна няма никакво значение, форум, блог, сайт - хората търсят информация и ходят там където я намират....
                                И що реши, че нямам форуми? Но никога не съм си позволявал да кажа на някой Потребител, че той само консумира!
                                Защото съдържанието го правят Потребителите, а съдържанието привлича Потребители!

                                @Майти Джъмп - да - форумът предлага нещо ценно - съдържанието, написано от Потребителя

                                Тук собствениците трябва да решат кое е водещо за тях - Потребителя или бизнеса. Историята познава и примери за двата избора и с диаметрални развития - освен да пожелаем успех!
                                Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X