Обява

Свий
Няма добавени обяви.

прехвърляне на кислород от бутилка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: прехвърляне на кислород от бутилка

    Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
    Аз купих готов оксижен ,чисто нов.Имам проблем със зареждането на кислородната бутилка.Някакъв не разпространен захват.Ще снимам като има време.
    Мммм "оксижен" в превод означава просто "кислород" , та не става ясно точно какво си купил. Комплект горелки за газокислородно заваряване ли, ацетиленов генератор ли, или бутилка за ацетилен ?
    Бутилка за кислород е ясно, че имаш . Макар че дали действително е предназначена за кислород е отделен въпрос.
    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

    Коментар


    • #47
      От: прехвърляне на кислород от бутилка

      Първоначално публикуван от resistbody Преглед на мнение
      Преливник се прави от стари редуцири с муфа или направо да ти издялат нови тръби на струга, гайки се намират по магазините, но тръби НЕ...
      Е тоя от сума време им иска 37лв, ама щом толко време не ги е дал сигурно ще клекне https://bazar.bg/obiava-11774687/deb...edutsir-vintil
      Аз мойте ги взех за 10лв от един манго на пазара (сам ги демонтирах от редуцирите) и 15лв за бронзова муфа, после с течен тефлон на резбите... азота го преливам с маркуч до 1000бара тестово, ама му сложих защитен ръкав за всеки случай, че и там не е приятно ако гръмне...
      Преди време тея дето взимам газта ги бях питал, те предлагаха гъвкав за преливане на кислород ама нямаха голямо желание да ми направят, а и после прочетох за смъртен случай с гъвкава връзка за кислород...
      Гайки съм си поръчал, останалото ще го направя от месинг на струга. Каква медна тръба да ползвам ? Тоя му писах за малката бутилка, той взе че ми звънна и взе да ме убеждава какво продавал. Едвам го разубедих, че не ми се занимава да му давам 50 лева за бутилка и то от CO2, + 30 лева за кран + заверка и я мия заверят я не, при все че нова струва 85 кинта. Разтягаше ми 10 мин локуми как да съм ходел нахакан към газ станцията и да им се перча и те ще ми напълнят бутилката . Затворих му... след 30 мин ми звънаа да каже че намерил човек дето в гаража му ще промие бутилката със специални киселини, ще ми сложи крана и накрая ще и прелее кислород от неговата бутилка ... Така че не те съветвам да се занимаваш - гайките са по 8 кинта месингови. А останалото се прави за половин час на струга.


      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
      Това е бутилка от старите руски СО2 пожарогасители . Принципно такъв съд се бракува по БДС ако са минали 40 години от датата на производство независимо дали е работил или не .
      Именно, въпреки смелостта и глупоЗтА на много хора аз ня бих рискувал.

      Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
      Аз купих готов оксижен ,чисто нов.Имам проблем със зареждането на кислородната бутилка.Някакъв не разпространен захват.Ще снимам като има време.
      Ако са от тия с 2 малки бутилки в куфарче, ще трябва да си направиш преходник. Аз правих на познат, че няма пълнене


      Поздрави

      Коментар


      • #48
        От: прехвърляне на кислород от бутилка

        Ей ти "айдуци"!
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190117_130901.jpg
Прегледи:1
Размер:305.5 КБ
ID:5806652
        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

        Коментар


        • #49
          От: прехвърляне на кислород от бутилка

          Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
          Мммм "оксижен" в превод означава просто "кислород" , та не става ясно точно какво си купил. Комплект горелки за газокислородно заваряване ли, ацетиленов генератор ли, или бутилка за ацетилен ?
          Бутилка за кислород е ясно, че имаш . Макар че дали действително е предназначена за кислород е отделен въпрос.
          Комплект две бутилки ,кислород и пропан бутан или кислород и ацитилен.Работи и с двете комбинации
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • #50
            От: прехвърляне на кислород от бутилка

            Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
            Комплект две бутилки ,кислород и пропан бутан или кислород и ацитилен.Работи и с двете комбинации
            Преходник си направи,иначе няма да я бъде.

            Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
            Ей ти "айдуци"!
            [ATTACH=CONFIG]979205[/ATTACH]
            Благодаря, така си го предстАвЕх и аз.

            Дайте идея за читава горелка. Не чемоята китайска не работи,ама има дразнещи кусури...
            Турските YALDIZ как са?

            Коментар


            • #51
              От: прехвърляне на кислород от бутилка

              Тея са ненужно дълги, утре ще ти щракна една снимка на моя...
              Моя оксижен е правен от 2 кислородни медицински 1л и 2л, като в малката е пропана, и двете с преходник, че са на 1/2, а кислолорода е на 3/4... ама изгубих преходника за пропан(обратна резба) и сега не мога я заредя... ама то и работа за него няма, 2-3 спойки последния месец с мап-газта ги направих...
              Горелка мога да ти пратя, пробваш я ако не ти хареса ми я връщаш... ползвана е, но е мейд ин английско..

              Коментар


              • #52
                От: прехвърляне на кислород от бутилка

                Първоначално публикуван от resistbody Преглед на мнение
                Тея са ненужно дълги, утре ще ти щракна една снимка на моя...
                Моя оксижен е правен от 2 кислородни медицински 1л и 2л, като в малката е пропана, и двете с преходник, че са на 1/2, а кислолорода е на 3/4... ама изгубих преходника за пропан(обратна резба) и сега не мога я заредя... ама то и работа за него няма, 2-3 спойки последния месец с мап-газта ги направих...
                Горелка мога да ти пратя, пробваш я ако не ти хареса ми я връщаш... ползвана е, но е мейд ин английско..
                Дай на лично да се отберем за горелката!

                Коментар


                • #53
                  От: прехвърляне на кислород от бутилка

                  Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                  Ей ти "айдуци"!
                  [ATTACH=CONFIG]979205[/ATTACH]
                  На такъв като този с правата тръба по средата сложих тройник и монтирах манометър. Много полезна вещ, веднага знаеш какво налягане си заредил в малката бутилка и струва ли си.
                  На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                  "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                  Коментар


                  • #54
                    От: прехвърляне на кислород от бутилка

                    Първоначално публикуван от ag ro Преглед на мнение
                    На такъв като този с правата тръба по средата сложих тройник и монтирах манометър. Много полезна вещ, веднага знаеш какво налягане си заредил в малката бутилка и струва ли си.
                    Няма голям смисъл от манометър,то си се чува когато се уеднаквят наляганията.Друг е въпросът ако искаш определено налягане,но не виждам смисъл от това,в прехвърлената бутилка газа свършва много бързо.
                    Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                    Коментар


                    • #55
                      От: прехвърляне на кислород от бутилка

                      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                      Това е бутилка от старите руски СО2 пожарогасители . Принципно такъв съд се бракува по БДС ако са минали 40 години от датата на производство независимо дали е работил или не .
                      По новите правила и на 100 години да е мине ли тестовете ти я заверяват за още 10.
                      0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                      Коментар


                      • #56
                        От: прехвърляне на кислород от бутилка

                        Първоначално публикуван от resistbody Преглед на мнение
                        Тея са ненужно дълги, утре ще ти щракна една снимка на моя...
                        Моя оксижен е правен от 2 кислородни медицински 1л и 2л, като в малката е пропана, и двете с преходник, че са на 1/2, а кислолорода е на 3/4... ама изгубих преходника за пропан(обратна резба) и сега не мога я заредя... ама то и работа за него няма, 2-3 спойки последния месец с мап-газта ги направих...
                        Горелка мога да ти пратя, пробваш я ако не ти хареса ми я връщаш... ползвана е, но е мейд ин английско..
                        Това хубаво, но осъзнваш ли риска от размяна на бутилките, може да не си ти, просто някой случайно ?
                        0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                        Коментар


                        • #57
                          От: прехвърляне на кислород от бутилка

                          Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
                          По новите правила и на 100 години да е мине ли тестовете ти я заверяват за още 10.
                          Горе в работата миналия месец нарязах поне 50 кислородни бутилки по тази причина . Никой не ги искаше защото са прескочили 40 години от датата на производство . Нито Месер нито фирмата която ни кара газовете по договор . Това при положение че ги давахме на цената на скрапа ама скрападжиите ги искат без кран и срязани . Пак по тази причина нарязах един ресивер за въдух 6 кубика защото компетентните отказаха да го лицензират като съд под налягане .
                          Последно редактирано от sek.1; 18-01-19, 04:44.
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • #58
                            От: прехвърляне на кислород от бутилка

                            Казвай ги тия работи като има нещо интересно може да пазарувам.За ресийвъра не за бутилките имам в предвид.
                            От тях ми се намират няколко палета и биндела.
                            Няма страшно в умирачката...
                            Страшното е да си жив!...

                            Коментар


                            • #59
                              От: прехвърляне на кислород от бутилка

                              На мен ми завериха доста стара бутилка със всичките му протоколи и щампи.
                              0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                              Коментар


                              • #60
                                От: прехвърляне на кислород от бутилка

                                В общи линии в тази сфера всеки работи на свой риск . Аз лично предпочитам да работя по старите регламенти и не рискувам.
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X