Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на лопата за джип

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Избор на лопата за джип

    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    Мойта па е те-такЪва те:
    [ATTACH=CONFIG]641326[/ATTACH]
    Слаба, предната е правилната, но с малко доработка. Утре ако не забравя ще снимам.
    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

    Коментар


    • #47
      От: Избор на лопата за джип

      В момента има страшно изгодна промоция на Фискарс, при Ицо от списанието има два модела с различна дължина по 30 лева всяка
      LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
      www.ADV-Bulgaria.com

      Коментар


      • #48
        От: Избор на лопата за джип

        Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
        В момента има страшно изгодна промоция на Фискарс, при Ицо от списанието има два модела с различна дължина по 30 лева всяка
        Ако трябва да сме точни, единият е 29,90, другият е 31,50 (за съфорумци). Напомням, че за членовен а форума принципно имаме отстъпки 10% за Фискарс. Спирам със спама, ако модераторите решат, нека да изтрият това мнение - вие си знаете къде съм и какво имам

        Коментар


        • #49
          Искам лопата

          Колеги, вече няколко пъти ми се налага да копая около колата. Искам да сложа някаква лопата в багажника. Ако вече е било обсъждано, няма да откажа линк към стара тема, че намерих само няколко вмятания в теми с друга насоченост.

          Предпоставки:

          - ползвах сгъваема китайка. Вярно малка и компактна, но ръждясва на влага и винта блокира при пролзване в пясък. После пак сгъваема, модел "уж" бундесвер, но има същия проблем с пясъка - сглобяваш, ровиш пясък, и като трябва да развиеш закрепващия винт пада едно чукане и тръскане... Отгоре на това въпросните винтове, след опит да се ползва лопатата като кирка, заминават.

          - намерих си пехотна лопата на БА. Чуден шанцов инструмент за дребни разкопки. Обаче предизвиква много нездрав интерес! За седмица опитаха три пъти да я задигнат (багажника на витарата няма кора отгоре и всичко се вижда)! Май ще си я ползвам само за лов.

          - след като рових кал и заприличах на глиган, мисля за нещо с нормален размер - тъй де, няма на гръб да я нося.

          И така: ТЪРСИЯ ДЪЛГА ЛОПАТА ЗА КОЛА. Ще се рови пясък, сняг, земя, кал, евентуално чакъл. На който му се е налагало по-често да ползва лопата покрай колата, би могъл да помогне със съвети, предложения и модели.

          1. Колко дълга дръжка? Нормално в багажника се хваща към метър (по диагонал, при сгънати седалки повече). Стига ли такава дължина или ще е неудобно за работа.

          2. Лека или тежка? В смисъл да търся ли нещо олекотено (алуминиево или титаново) или е по-добре да взема здрава стоманена? Гледам фрискас имат доста леки и удобни модели, но се опасявам, че ако я понатисна, ще я огъна като станиол. По железариите има и някакви чешки, изцяло метални, доста леки. Ако ще е стоманена, ще е пак нещо "фирмено", че циганските железа от женския пазар са ми много съмнителнокачествени.

          3. Права или крива? Градско дете съм и въпреки бригадите, нямам идея коя за какво е.

          4. Форма? Дали да взимам плоска отпред или да е с остра форма, с която по-лесно ще се копае.

          5. Край на дръжката? Коя е по-удобна - тази дето края на дръжката си е пръчка или на края да има "триъгълна" ръкохватка?

          6. Как да се обезопаси в колата? Кожен калъф върху метала (подобно на държача за колана на БА), който да не позволява лопатата да ми пробие тапицерията или все пак да я закрепвам неподвижно?

          7. Предложиха да ми потърсят "голяма сапьорска лопата" - заслужава ли си?

          Коментар


          • #50
            От: Искам лопата

            Първоначално публикуван от Absolut Преглед на мнение
            ..Ако вече е било обсъждано, няма да откажа линк към стара тема, че намерих само няколко вмятания в теми с друга насоченост...
            http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=9262

            Тук има няколко страници за преглед...

            Коментар


            • #51
              От: Искам лопата

              Благодаря ти за линка! Прехвърлих темата, но са обсъждани предимно къси варианти. А такъв, особено пък сгъваема, вече не искам. Но пък филмчето накрая, с китайското чудо, е рафинирана гавра!

              Коментар


              • #52
                От: Искам лопата

                Аз имам много хубава лопата. Немска, 30 см висока/металната част/, широка е 22 см. Мъжът ми я "тунингова", като и завари едно желязо отзад по средата вертикално да не се огъва, но не чак до долу.

                Оригиналната дръжка се счупи, защото не беше здрава. Сложихме дръжка от лешник и сега става далеч не само за копане.
                Дряновица не съм ползвала, но лешниковата дръжка е уникално здрава.
                Много я препоръчвам. По-добра е от дъбовата. Не може да се сравняват.

                Правата лопата е за копаене, кривата е за изхвърляне на пръстта. Кривата не може да копае, тъй че е правилно да се вземе права лопата.

                Коментар


                • #53
                  От: Искам лопата

                  http://www.offroad-bulgaria.com/show...t=87935&page=3 Мнение 48. препоръчвам я, става за копаене и за скара:
                  . LRE Bulgaria.
                  RRC SE V8 91г.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Искам лопата

                    Сапа е добре да е Т-образен или с дръжка накрая. Така като я засилиш да вадиш снега из под витарата, няма да ти се изплъзва от ръцете. От опит.
                    Вземи си някоя стара здрава лопата, подбери си хубав сап по ширината на багажника и готово. При мен се търкалят отзад, не е правилно, но и не съм се обръщал да ми дойдат на гости.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Искам лопата

                      В никакъв случай права лопата, защото с нея ако вадиш сняг изпод колата ще направиш повече поразии.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Искам лопата

                        Отивай в магазина на Хускварна зад макдоналдс в Младост, там има къси, дълги, с Т-дръжка, с D-дръжка, с право острие, със скосено острие, с амортисьор в дръжката, хващаш, мериш, теглиш, харесваш си твоята, с препоръки не става, само ръката ти ще каже коя е твоята.
                        подаръци за мъже от FACOM
                        промоция на читави инструменти

                        и на хоби такива

                        тел. О879 Ч8Ч 2З5

                        Коментар


                        • #57
                          От: Искам лопата

                          "Сап" това дръжката ли е? В смисъл дървото на което е нанизано металното "сечиво".

                          @bochoz: Точно такива (само май без бялата лепенка с надписа) има по железариите около мен. Изцяло метални, много леки и като опитах да ги огъвам с крак, неуспях (не съм се старал много). Цените са наполовина. Влизат идеално в колата. Май избрах...

                          Още един въпрос: Бяха ме посъветвали лопатата задължително да била с дървена дръжка, че като се улучи някоя жица с ток да не тресе. Заслужава ли си да мисля по въпроса или такъв случай (някой да е копал жица под черен път) е нереален.

                          @maystor: Благодаря, ще прескоча. Хуск-Варна нямаха ли магазин и около гара Подуене?

                          Коментар


                          • #58
                            От: Искам лопата

                            Аз пък имам Fiskars - ей такава -
                            Права, телескопична, градинска лопатаИзделие: 131310 ................................................................................................................. Сгъната стои зад моята седалка права, вертикално , захваната със скоби за тръби , които пасват за дръжката. Скобите съм хванал със винтове за вертикалната колонка. Винаги ми е достъпна , не пречи дори ако някой сяга на задната седалка, здраво е захваната и не мърда изобщо. Разгъната стига да ринеш сняг , примерно, почти под цялата Витара. Доволно добре копае и изринва поради формата. Аз съм доволен от нея.





                            Б. Бонев
                            0осем88две6шест71три

                            Коментар


                            • #59
                              От: Искам лопата

                              Как е направен телескопа? В смисъл, как се фиксира?
                              Пробвал ли си да копаеш земя или мека, не много рядка кал (тиня) с нея? Напр. ако реша да изкопая заклещено под земята куче или да закопая вътрешностите на транжирано животно.
                              Последно редактирано от Absolut; 12-11-13, 17:42.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Искам лопата

                                лопатата задължително да била с дървена дръжка, че като се улучи някоя жица с ток да не тресе. Заслужава ли си да мисля по въпроса или такъв случай (някой да е копал жица под черен път) е нереален.
                                Над трасетата с жици обикновено слагат стари единични тухли, за да не скъсат кабела при последващо копаене, но не винаги. Т.е би трябвало да слагат единички, но има риск. По-добре с гумени ръкавици, ако има съмнение за ток.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X