Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на лопата за джип

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Избор на лопата за джип

    Първоначално публикуван от izo4x4 Преглед на мнение
    Имам останали една-две, чешки са - изцяло метални с две заварки от лопатата към дръжката и после за ръкохватката. Лопатата е хем заострена като бел, хем и вдлъбната за копаене. цена - 30 лв. Проверена е - ползвам такива за градината и тук, и на вилата... ако искаш - ЛС Не че фискарсът е лош, ама цена :0
    Последно колко са, 1 или 2? Ако второто, и Paladin вземе едната, нека втората да е за мен! След този уикенд категорично разбрах/на собствен гръб/ и заявявам, че сапьорската лопата за пясък не става! Прати хабер на лични, а? Поздрави!
    "Make love, not war!"

    Коментар


    • #32
      От: Избор на лопата за джип

      Малко стара темата, ама как да определя колко трябва да е дълга дръжката на лопатата, за да е удобна за работа?
      Последно редактирано от madmaximus; 12-02-13, 22:39. Причина: правопис
      -------Honda CR-V 128к.с.--------
      "Нищо не е толкова лошо, колкото изглежда !"

      Коментар


      • #33
        От: Избор на лопата за джип

        Това пък си е чисто индивидуално, на мен може да ми е по удобна къса на теб обратното.

        Коментар


        • #34
          От: Избор на лопата за джип

          Първоначално публикуван от madmaximus Преглед на мнение
          Малко стара темата, ама как да определя колко трябва да е дълга дръжката на лопатата, за да е удобна за работа?
          При ситуация стигнала до копаене е по-важно да имаш някаква лопата и да е здрава. Удобството на по-заден план, и да се събира там дето ще седи
          Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
          И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
          вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

          Коментар


          • #35
            От: Избор на лопата за джип

            В Сахара стандарта е такъв - дръжката да е достатъчно дълга, че от едната страна на джипа да можеш да разкопаваш вътрешната страна на гумите от другата страна. Защото ако си блокиран с достъпа от едната страна, да можеш да се правиш и така. Но това говорим за пясък, твърда пръст или тежка тиня е друга бира, но този стандарт е добър ориентир и аз го спазвам за моята лопата в джипа. А тази черната при Ицо е точния размер и по тоя критерий.
            LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
            www.ADV-Bulgaria.com

            Коментар


            • #36
              От: Избор на лопата за джип

              Още един глас за телескопичните градински Фискарс - имат два модела - със стреловиден и със заоблен "режещ" ръб (дължина 1050-1250mm). В прибрано състояние се събират напречно в багажника на Патрул между бомбетата на задните калници. Ползвал съм ги в пресен сняг, пресован заледен сняг, тънък и дебел лед в река, твърда почва с камъни, мек чернозем и рядка кал - без забележки. Това е най-удобната лопата, която някога съм притежавал. За съжаление не е евтина, но за мен си струва всяка стотинка, предвид колко често я ползвам.
              V70-T5 / GR 2,8 / XV1900A

              Коментар


              • #37
                От: Избор на лопата за джип

                Ако ви интересуват лопати Фискарс, минете през офиса ми на Ботевградско 264, сграда Юнг или драснете едно ЛС за модела, който ви е необходим. От декември съм дилър и на тая хубава марка...

                Коментар


                • #38
                  От: Избор на лопата за джип

                  От собствен опит с различни видове лопати разнасях две руски военни лопати едната със сап 2 метра за да мога да бръкна под диференциала на УАЗ за да не лежа в калта не съм оставал в калта но колкото и да са здрави не могат да се сравнят с Фискард има ги по около 50лв с доставка но си заслужават всяка стотинка с това чудо може да се къртят камъни секат корени без да се счупят или изтъпят кои знае колко Дръжката е метална и съм я ползвал и за лост

                  Коментар


                  • #39
                    От: Избор на лопата за джип

                    От военните нитовани не знам по здрави.
                    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Избор на лопата за джип

                      Колега има титаниева руска лопата...
                      Изключително лека и здрава... Най-здравото нещо което съм виждал...
                      Няма следа от 10г експлоатация - 'желязна' работа...
                      Ширпотреба на завод за атомни подводни лодки (знаете, че имаше такъв период - всеки завод трябваше да пуска производство и за населението)...
                      Ще пусна снимки по-нататък като ги намеря (заварките си личаха все едно току-що са направени)...
                      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Избор на лопата за джип

                        Първоначално публикуван от Tramp Преглед на мнение
                        Най-обикновенна, стара, ръждива, права лопата със скъсена, излъскана от употреба дръжка. Новичък "Фискарс", според мен добавя ненужен елемент "Азис" към джипа.
                        Айде холан- и лопата да бъде "маркова". Ще копаме, или ще си мериме лопатите?
                        Зависи за какво изпозваш джипа в моя случа въобще няма да е яко ако набутам калната бетонена лопата в чистия багажник

                        Коментар


                        • #42
                          От: Избор на лопата за джип

                          Първоначално публикуван от mulio_motorista Преглед на мнение
                          Зависи за какво изпозваш джипа в моя случа въобще няма да е яко ако набутам калната бетонена лопата в чистия багажник
                          В такъв случай не е сигурно че изобщо ти трябва лопата.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Избор на лопата за джип

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            В такъв случай не е сигурно че изобщо ти трябва лопата.
                            Да бе. Следващия път като се гмецна някъде ще те викам ти да ме вадиш, да не взема да си изцапам лъскатава лопата за 50 кинта и лъскавата брадвичка за още толкова. За 4 години са употребявани сигурно 5-6 пъти, нищо че багажника ми свети.

                            Съвсем не е нужно джипа ти да мяза на кочина за да го набухаш в калта, освен ако не работиш това всеки ден.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Избор на лопата за джип

                              Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                              От военните нитовани не знам по здрави.
                              +1

                              Е това е Лопатата:

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:LOPATATA.jpg
Прегледи:1
Размер:28.4 КБ
ID:5529872Натиснете снимката за да я уголемите

Име:LOPATATA_2.jpg
Прегледи:1
Размер:64.8 КБ
ID:5529873


                              Все още може да се намери по пазарите най-вече без дръжка...
                              Only after the last tree has been cut down,
                              Only after the last river has been poisoned,
                              Only after the last fish has been caught,
                              Only then will you find that money cannot be eaten.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Избор на лопата за джип

                                Мойта па е те-такЪва те:
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:product_40385.png
Прегледи:1
Размер:50.0 КБ
ID:5529875
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X