Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на лопата за джип

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Избор на лопата за джип

    Моля да помогнете за избор на лопата (голяма) която да е част от оборудването на джипа.
    Предполагам че най-често ще се ползва за отриване на гумите от кал или сняг, почистване на пътя от сняг, изкопаване на дупки в земята (за тоалетна на пример), и за каквото се сетите на разходка в гората или "на палатка"
    Дали трябва да е права или ...
    Ясно е че за абсолютно всеки случаи има конкретна лопата , аз търся по универсална.

  • #2
    От: Избор на лопата за джип

    Fiskars Примерно.Имаги в почти всички големи магазини.
    "The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why."
    Mark Twain
    СтоЕнчA

    Коментар


    • #3
      От: Избор на лопата за джип

      Fiskars имат един модел голяма заострена лопата с телескопична дръжка. Не сгъваема, а пълноразмерна лопата на която дължината на дръжката се регулира +/- 20-30 см, което я прави малко по-удобна за прибиране, но не е това най-същественото. Лопатата е голяма, много здрава и изключително ергономична. Това е най-използвания от мен self-recovery аксесоар в джипа
      Technical Rescue Direct - life lies in courage
      http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

      Коментар


      • #4
        От: Избор на лопата за джип

        То хубаво но каква (кой модел). Ако може и снимка
        А и къде продават фискарс - къде има представителство, в "големите магазини" има по един-два модела, а и цените ... с разлика до 20% за една и съща стока. Ще ми се да помогнете да си избера лопатата по формата а не по марката

        Коментар


        • #5
          От: Избор на лопата за джип

          Първоначално публикуван от Paladin Преглед на мнение
          То хубаво но каква (кой модел). Ако може и снимка
          А и къде продават фискарс - къде има представителство, в "големите магазини" има по един-два модела, а и цените ... с разлика до 20% за една и съща стока. Ще ми се да помогнете да си избера лопатата по формата а не по марката
          Да не пускам линк към страницата на фискарс, че може да го счете накой/и като реклама.
          Предполагам само, това е лопатата (поне от описанието на по-горният пост)

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:131921-ErgoComfort-Digging-Spade_product_main.jpg
Прегледи:1
Размер:8.8 КБ
ID:5298502

          п.п. Примерно търсене в чичо гугъл http://www.google.bg/#hl=bg&source=h...w=1024&bih=598
          Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
          И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
          вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

          Коментар


          • #6
            От: Избор на лопата за джип

            icerunner Предполагам за този модел говориш
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:38-266-thickbox.jpg
Прегледи:1
Размер:19.1 КБ
ID:5298500


            Тъй като място при мен не е проблем, мисля да се насоча към

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:lopata_fiskars_ergo.jpg
Прегледи:1
Размер:44.0 КБ
ID:5298501

            или по-евтин аналог (форма на работната част да е подобна)

            Коментар


            • #7
              От: Избор на лопата за джип

              Първоначално публикуван от Paladin Преглед на мнение
              То хубаво но каква (кой модел). Ако може и снимка
              А и къде продават фискарс - къде има представителство, в "големите магазини" има по един-два модела, а и цените ... с разлика до 20% за една и съща стока. Ще ми се да помогнете да си избера лопатата по формата а не по марката
              E формата ти си я избери,която ти е удобна.Няма аз копая с нея я!Има ги и в магазините за градинска техника.Или питай maistor-а,гледам той се занимава с такива работи.
              Накара ме да се замисля-Колко сложно е да си купиш лопата (майтап)?
              "The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why."
              Mark Twain
              СтоЕнчA

              Коментар


              • #8
                От: Избор на лопата за джип

                Най-обикновенна, стара, ръждива, права лопата със скъсена, излъскана от употреба дръжка. Новичък "Фискарс", според мен добавя ненужен елемент "Азис" към джипа.
                Айде холан- и лопата да бъде "маркова". Ще копаме, или ще си мериме лопатите?
                There is no dark side of the moon really. As a matter of fact it's all dark.
                No wahalla.

                Коментар


                • #9
                  От: Избор на лопата за джип

                  Първоначално публикуван от Paladin Преглед на мнение
                  icerunner Предполагам за този модел говориш
                  [ATTACH=CONFIG]356139[/ATTACH]


                  Тъй като място при мен не е проблем, мисля да се насоча към

                  [ATTACH=CONFIG]356140[/ATTACH]

                  или по-евтин аналог (форма на работната част да е подобна)
                  Да, точно това е лопатата. Моята е черна, май преди година-две почнаха да ги правят сиви.

                  Първоначално публикуван от Tramp Преглед на мнение
                  Най-обикновенна, стара, ръждива, права лопата със скъсена, излъскана от употреба дръжка. Новичък "Фискарс", според мен добавя ненужен елемент "Азис" към джипа.
                  Айде холан- и лопата да бъде "маркова". Ще копаме, или ще си мериме лопатите?
                  Не е за да си мерим лопатите, щото обикновено си копая сам с нея при пълно отсъствие на публика
                  Факт е, че и за по малко пари можеш да си купиш хубава лопата, а за много по-малко пари може да си купиш лопата която пак да става за копаене. Но доколкото всеки е виждал лопата, въпроса "каква лопата да си купя" аз тълкувам като "каква по-хубава от обикновените лопати да си купя". Е тази я имам от няколко години и мисля, че е много хубава...
                  Technical Rescue Direct - life lies in courage
                  http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                  Коментар


                  • #10
                    От: Избор на лопата за джип

                    Имам останали една-две, чешки са - изцяло метални с две заварки от лопатата към дръжката и после за ръкохватката. Лопатата е хем заострена като бел, хем и вдлъбната за копаене. цена - 30 лв. Проверена е - ползвам такива за градината и тук, и на вилата... ако искаш - ЛС Не че фискарсът е лош, ама цена :0

                    Коментар


                    • #11
                      От: Избор на лопата за джип

                      Първоначално публикуван от Paladin Преглед на мнение
                      Моля да помогнете за избор на лопата (голяма) която да е част от оборудването на джипа.
                      Предполагам че най-често ще се ползва за отриване на гумите от кал или сняг, почистване на пътя от сняг, изкопаване на дупки в земята (за тоалетна на пример), и за каквото се сетите на разходка в гората или "на палатка"
                      Дали трябва да е права или ...
                      Ясно е че за абсолютно всеки случаи има конкретна лопата , аз търся по универсална.
                      Да ти приготвя за събора една руска нитована? Да ме споменаваш. Ама няма сап.
                      За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                      Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Избор на лопата за джип

                        Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                        Да ти приготвя за събора една руска нитована? Да ме споменаваш. Ама няма сап.
                        Не искаш ли да те споменава някой поотблизо? Дай ми я не мен. Още повече че е руска!
                        Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                        Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                        Коментар


                        • #13
                          От: Избор на лопата за джип

                          Ей, изпревари ме...
                          Какво като е руска? Нали сме в България, и лопатата ще рине българска кал.

                          Адаш, аз обещавам и да почерпя. Обещавам също да отида при най-добрия майстор да и сложи сап...
                          Има ли желание-има и начин!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Избор на лопата за джип

                            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                            Ей, изпревари ме...
                            Какво като е руска? Нали сме в България, и лопатата ще рине българска кал.

                            Адаш, аз обещавам и да почерпя. Обещавам също да отида при най-добрия майстор да и сложи сап...
                            Я да се наредиш на опашката! Руснак ще рине с руската лопата българската кал


                            За да са доволни всичките може да направиме така: руснак ще рине българската кал с руската лопатка с българския сап.

                            Става ли?
                            Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                            Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                            Коментар


                            • #15
                              От: Избор на лопата за джип

                              Щом си толкова мерак-вземай я.
                              Аз досега винаги съм излизал и без лопата
                              Ма то така е-който кара патрол-трябва му и лопата.

                              Емо, извинявай, че пратих темата ти в спама
                              Има ли желание-има и начин!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X