Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на лопата за джип

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Искам лопата

    Оранжевото "нещо" на дръжката е ключ , който отключва и заключва дръжката в съответното положение - разгъната или сгъната.Двата различни цвята - от там се удължава. Става около 30 см. по-дълга. Профила на дръжката е такъв , че е стабилна и в двете положения. Има лека извивка на дръжката , което за мен я преви удобна за работа. Но , най-добре иди и пробвай как ти стои в ръцете. Да , копал съм земя с корени даже. Става. Режещата част на лопатата е доста остра. Е, не можеш да отрежеш дебели корени , но с упоритост се справяш с нормална горска почва. В тиня каквато и лопата да вземеш си е мъка ( освен ако не е на багер лопатата)
    Б. Бонев
    0осем88две6шест71три

    Коментар


    • #62
      От: Искам лопата

      Първоначално публикуван от Absolut Преглед на мнение
      Колеги, вече няколко пъти ми се налага да копая около колата. Искам да сложа някаква лопата в багажника. ...
      Явно си копал малко.

      Ако си копал достатъчно, щеше много конкретно да знаеш какво ти трябва, какво не ти трябва, с каква дръжка да е ( на това дървеното му викат сап ), защо няма да прекъснеш кабел под напрежение в калта, защо все пак сапа трябва да е дървен....

      Сапьорската лопата е еманацията във възхода на лопатостроенето, доказала се е във годините и условията на експлоатация.
      Вземи си едно пешкирче, и си я покривай лопатата в багажника, да не ти я опънат.

      Ако си мислиш, че ще сложиш един Фискарс в багажника, и никой няма да му обърне внимание, при положение, че е оценен шанцовия инструмент.....

      А ако искаш да си подготвен за всякакви условия за копаене, то трябва да си вземеш :

      -сапьорската лопата
      -бел
      -права лопата
      -въглищарска лопата
      -лопата за сняг
      -кирка
      -мотика
      ...
      РК-1
      Всички с дървени дръжки. Докато полираш дръжките, вече ще си съвършено наясно, какво от горните ти трябва - за дадената ситуация.

      успех!

      Коментар


      • #63
        От: Искам лопата

        Опитай поне да обясниш защо трябва да са с дървени дръжки?

        P.S.Ако знаех всички отговори нямаше да пускам тема! Да, малко съм копал. И смятам и за напред да се занимавам с това, за което съм учил. За момент си представих как отговарям на някой мераклия за компютър, по подобен начин - вземи си PC десктоп, лаптоп, таблет, Mак, SG... като изтъркаш всички клавиатури, с поне две различни OS, ще знаеш как да смениш от кирилица на латиница...

        Коментар


        • #64
          От: Искам лопата

          Първоначално публикуван от Absolut Преглед на мнение
          "Сап" това дръжката ли е? В смисъл дървото на което е нанизано металното "сечиво".
          Колега, да не си помислиш, че се заяждам, ама ако нещо те удари по главата след като си го настъпил... да знаеш, че е мотика!
          Когато помагаш на другите, помагаш на себе си.
          Стефан Арзатов

          Коментар


          • #65
            От: Искам лопата

            Не е ли гребло?

            Коментар


            • #66
              От: Искам лопата

              Не е задължително,може и с мотика да се опита!

              Коментар


              • #67
                От: Искам лопата

                Това на твоята снимка е търмък ( по Варненски ). Радвам се, че имаш чувство за хумор.
                Когато помагаш на другите, помагаш на себе си.
                Стефан Арзатов

                Коментар


                • #68
                  От: Искам лопата

                  Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                  А ако искаш да си подготвен за всякакви условия за копаене, то трябва да си вземеш :

                  -сапьорската лопата
                  -бел
                  -права лопата
                  -въглищарска лопата
                  -лопата за сняг
                  -кирка
                  -мотика
                  ...
                  РК-1
                  За тези инструменти ще трябва и бригада роми да си вози.

                  п.п. Виж при Ицо на Ботевградско няма сгрешиш каквото и да си вземеш.(да не се счита за реклама просто съм доволен от стоката му.)
                  . LRE Bulgaria.
                  RRC SE V8 91г.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Искам лопата

                    Къде е това, че Ботевградско не е късо? Може и на ЛС, ако ще е реклама.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Искам лопата

                      Сега ще ти кажа нещо изключително мъдро - вземи си една обикновенна права лопата със заоблен връх (имам впредвид да не е четвъртита отпред) и си отрежи сапа колкото е нужно за да влезе в джипа.
                      Само ако те кефи можеш да си направиш Т или D дръжка- иначе недей да си правиш.
                      След като ти гледа някой в багажника, никакъв фискарс или хускварна или квот да е друго лъскаво няма да успееш да го изпробваш даже.
                      Има един модел "Голяма, стара, смазана от копане, с излъскан сап от кожа и мазоли". Много е удачна ама не знам коя точно фирма я произвежда. Потърси такава.
                      Sent from my Nokia s fenerche

                      Коментар


                      • #71
                        От: Искам лопата

                        Първоначално публикуван от Absolut Преглед на мнение
                        Опитай поне да обясниш защо трябва да са с дървени дръжки?

                        P.S.Ако знаех всички отговори нямаше да пускам тема! Да, малко съм копал. И смятам и за напред да се занимавам с това, за което съм учил. За момент си представих как отговарям на някой мераклия за компютър, по подобен начин - вземи си PC десктоп, лаптоп, таблет, Mак, SG... като изтъркаш всички клавиатури, с поне две различни OS, ще знаеш как да смениш от кирилица на латиница...
                        Явно си колега, един вид.
                        От 1989 година се занимавам със сервиз и продажба на компютри и периферия
                        И се занимавам с това, което съм учил - тогава и сега.
                        Прочее, в училището учиха ли ви как се изчислява профил на глава за хард-диск?

                        Кореняк пловдивчанин съм, освен това - в смисъл, познанията за това, какво е лопата и от коя страна се държи, съм придобил единствено от практиката.

                        Не пробвай да настъпваш мотиката - по-кофти е от настъпването на търмъка.

                        Бе, ще се научиш, ама не става с писане във форума, става с копане..
                        Успех!
                        А, и да знаеш - копането с ръкавици, не е същото, като копането без ръкавици.

                        Има един модел "Голяма, стара, смазана от копане, с излъскан сап от кожа и мазоли". Много е удачна ама не знам коя точно фирма я произвежда. Потърси такава.
                        Май това се опитах да му кажа на младежа, ама с повече думи.
                        Ще се научи - в копането му е майката....
                        Последно редактирано от Veni1; 12-11-13, 19:20.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Искам лопата

                          С лопата от пост номер 5 зелена на цвят ,ако има значение,копах 7 часа от 21:00 -04:00 часа преди 2 години на билото на дерменка в преспа сняг !Лопата,хайджак и сапани са инструменти без които
                          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                          Анатолий Пейчинов o8875о9815
                          https://dvrbg.com/

                          Коментар


                          • #73
                            От: Искам лопата

                            @Roninn: Металната дръжка лепеше ли се по ръцете в студа?

                            Коментар


                            • #74
                              От: Искам лопата

                              Да,имах ръкавици и много топло яке и шапка които са бойна готовност в сак отзад,има и много други както и газов котлон.....
                              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                              Анатолий Пейчинов o8875о9815
                              https://dvrbg.com/

                              Коментар


                              • #75
                                От: Искам лопата

                                Телескопичните на Фискарс са изключително удобни пълноразмерни лопати - в сгънато състояние се събират напречно в Патрул и остава място, значи ще влязат спокойно и в по-тесен джип (дължина 1050-1250mm). Честно казано не съм ползвал досега лопата, която да ми е била по-удобна. Ползвал съм ги многократно за откопаване както в сняг така и в кал. Имам и двата модела и който и да вземеш от тях ще си доволен, стига цената от грубо 85 лв да не е отвъд прага ти на търпимост. Лично аз не ги вадя от джипа, както и пълноразмерната кирка.

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:49598.jpg
Прегледи:1
Размер:14.5 КБ
ID:5535742 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:FSK131310.jpg
Прегледи:1
Размер:37.7 КБ
ID:5535743
                                V70-T5 / GR 2,8 / XV1900A

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X