Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ще гръмне ли газовата при пожар ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ще гръмне ли газовата при пожар ?

    Доста хора спорят по този въпрос,често е въпрос на късмет.
    Ето 2 клипа по въпроса:

    1.
    http://www.youtube.com/watch?v=6ltIJ...eature=related

    2.
    http://www.youtube.com/watch?v=fBXS21uh6lc

    Какво ви е мнението по въпроса ? Знам ,че има много фактори,но все пак.

  • #2
    От: Ще гръмне ли газовата при пожар ?

    Какъв е въпросът при положение че и клиповете го показват ? Ако е читава и читаво монтирана - няма. Ако е правена в мазе и монтирана с краката - ще...

    Преди десетина години част от европейските изисквания на които трябваше да отговаря автомобилна газова бутилка бяха да издържа директен удар в бетонен блок при 60км/ч май беше, както и да гори 40 минути. Не вярвам от тогава да са променили изискванията към по-лошо...
    Издъних се на Тюринг теста

    Коментар


    • #3
      От: Ще гръмне ли газовата при пожар ?

      Грамотно изпълнено газифициране е значително по-безопасно от бензин.
      Друг е въпросът че фолклорът сред водачите на едни жълти автомобили, включва махане на поплавъка, ограничаващ пълненето и клапанът за газта е директно свързан към контакт. Отделно течовете и "тунингът" по електическата система, ръждата и възрастовите изменения на бутилката.
      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

      Коментар


      • #4
        От: Ще гръмне ли газовата при пожар ?

        И другаде фолклорът е такъв, заради което на практика гърмят. Таке че не само очукан видински москвич с 90-годишен шофьор, е камикадзе. И кюстендилска триврата ес-класа е същото. И дявол знае кой още.

        Коментар


        • #5
          От: Ще гръмне ли газовата при пожар ?

          Освен да гръмне има и друга опасност - да се откъсне от закрепването при удар.Виждал съм поне на 3-4 коли след по-силничък удар газовите бутилки по на няколко метра от тях.Това което ме учуди е че нямаше пожар при нито един случай макар крановете за пълнене и подаване на газ към двигателят да са развити по подразбиране.Но си остава рискът от това да те помели в гръб бутилката.
          BMW X6

          Коментар


          • #6
            От: Ще гръмне ли газовата при пожар ?

            То ако всичко ти е в ред в автомобила, не би трябвало и да се запали.
            Така, че гледай статистиката и си прави изводите.

            Коментар


            • #7
              От: Ще гръмне ли газовата при пожар ?

              Първоначално публикуван от Вещер Преглед на мнение
              Освен да гръмне има и друга опасност - да се откъсне от закрепването при удар.Виждал съм поне на 3-4 коли след по-силничък удар газовите бутилки по на няколко метра от тях. ...
              Е как няма да ги виждаш, като хващат скобите за закрепване на бутилката с рапидки за пода на купето!
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #8
                От: Ще гръмне ли газовата при пожар ?

                Газта изтича с по-голяма скорост отколкото гори. Така че когато изтича газ от тръба, то той се самозагасява.
                Проблема настъпва, когато имаш насищане на въздуха с газ в определена концентрация , която беше и в доста тесни граници. Ако не се лъжа - 12-16% или около тази цифра.
                Искам да кажа, че когато всичко е направено по правилата и е изправно - да ти се взриви бензиновия резервоар е много по-вероятно.
                ПП На втория клип не съм много сигурен дали взрива небеше от бензиновия резервоар.
                АИГ-Заваряване ООД
                Производител на заваръчни апарати "DEL"
                http://www.aigwelding.com
                0889 522 036

                Коментар


                • #9
                  От: Ще гръмне ли газовата при пожар ?

                  Какви рапидки, бе човек ... Не си ли виждал в багажника да се въргаля битова бутилка? С маркучи към мотора. Един от нея, един от пода, понеже и оня резервоар е тюних.
                  "Скива ли колко гот, и върви, и нищо му нема, е...х ги у правилника! Нема да им плащам!"

                  Коментар


                  • #10
                    От: Ще гръмне ли газовата при пожар ?

                    Няма да гръмне,когато се запали Газката,от бутилката струеше огън като от огнехвъргачка,но не гръмна,виждал съм още 1-2 пъти такава ситуация,испуска първо уплатнението около сондата и отам пада налягането.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Ще гръмне ли газовата при пожар ?

                      Поварникар съм 11 години в София. Правилото е едно-кола се гаси като заставаш откъм капака. Почти винаги колите започват да горят от двигателния отсек и газта гори факелно от стопения клапан/изпарител,което е наи-добрия вариянт. Пропан-бутана НЕ се самозагасява. Гърмели са пред мен и газови и метанови бутилки,както и съм заварвал раздули се ,готови да гръмнат.
                      Калин Владов,09РСПБЗН

                      Коментар


                      • #12
                        От: Ще гръмне ли газовата при пожар ?

                        Гърми, не гърми, аз бомба под задника не си слагам. Въртящия момент е това което търся.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Ще гръмне ли газовата при пожар ?

                          Всеки енергоизточник е бомба. Другото е въпрос на мърлящина.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Ще гръмне ли газовата при пожар ?

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            Всеки енергоизточник е бомба. Другото е въпрос на мърлящина.
                            Какъв е начина да взривиш нафта?

                            Коментар


                            • #15
                              От: Ще гръмне ли газовата при пожар ?

                              Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                              Какъв е начина да взривиш нафта?
                              Много са. Най-невинният - повреда във веригата на нивомера.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X