Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хладилна чанта - съвет

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Хладилна чанта - съвет

    По-скъпо няма да стане, но със сигурност ще върши повече работа. Откриването на Америка беше по-скоро с купуване на различни готови кутии и в крайна сметка Америка си остана неоткрита
    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

    Коментар


    • #77
      От: Хладилна чанта - съвет

      А кажи ся къде ги тия кутии
      Смисъл явно ще се прави нещо та Секспериментът ще е за моя сметка
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #78
        От: Хладилна чанта - съвет

        По нагъзините за битови пласмасови изделия и същите за 1 лев)))
        Пепи - става от квадратна кофа за боклук, произведена в братска Турция.
        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

        Коментар


        • #79
          От: Хладилна чанта - съвет

          От мене пяната. Имам леко начената бутилка.

          Коментар


          • #80
            От: Хладилна чанта - съвет

            Кое е по- правилно: водата от разтопеният лед (кубчета) в хладилната кутия да се изсипва или леда да си стои в нея? В моя случай освен замразените бутилки с минерална вода най- отгоре мятам и и торбички с лед, но на втория ден всичко плува във вода.
            08седемшест5едно513четири

            Коментар


            • #81
              От: Хладилна чанта - съвет

              Първоначално публикуван от valio_stoilov Преглед на мнение
              Кое е по- правилно: водата от разтопеният лед (кубчета) в хладилната кутия да се изсипва или леда да си стои в нея? В моя случай освен замразените бутилки с минерална вода най- отгоре мятам и и торбички с лед, но на втория ден всичко плува във вода.
              Аз кубчетата ги държа във метални термоси в отделна кутия, също със замразени шишета вода.
              Два дена е малко! Каква е кутията?

              Коментар


              • #82
                От: Хладилна чанта - съвет

                ""За охлаждане ползвам лед, но по мои наблюдения "сухия лед" е с по добри характеристики. Обикновено леда изкарва до 3-4 дни в зависимост от външната температурата, но понякога го изпиваме на коктейли преди да се е разтопил." Това е от пост 61 на nola.
                Въпроса на Валъо_Стоилов ме терзае и мен. Всъщност как се използва лед за охлаждане без всичко да потъне във вода ? С охладителите ясно, с шишетата също. но с лед как ? Въпроса е не как да съхраним кубчетата за вискито, а как да охлаждаме с тях, без да оводним всичко - "Аз кубчетата ги държа във метални термоси в отделна кутия, също със замразени шишета вода." - Пенчо
                Ако въпроса е тъп за някой, моля да ме извини, но все пак някой да обясни на по тъпите и неопитните.

                Коментар


                • #83
                  От: Хладилна чанта - съвет

                  Първоначално публикуван от Tedo56 Преглед на мнение
                  ""
                  "Аз кубчетата ги държа във метални термоси в отделна кутия, също със замразени шишета вода." - Пенчо
                  .
                  Няма проблем.
                  Имам метални (инокс) термоси. В тях слагам лед на бучки, кубчета. Металните са по-подходящи, защото са с по-голяма гърловина и могат да се растръскват. Иначе кубчетата залепват и не искат да излизат. Ясно е защо нормалния стъклен термос не става - чупи се, пробвано.
                  Та тези метални термоси, понеже не са със супер изолация, ги държа в отделна хладилна кутия, също покрити с шишета замразена вода. Системата ми от кутии - 4 бр. е оразмерена са около 5-7дена. Първо свършва тази с бирата, ама и най лесно се зарежда.При по-дълъг престой действам с помощта на най-близкия благосклонен фризер.
                  Та така. Ако нещо не е ясно питайте.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Хладилна чанта - съвет

                    Благодаря Пенчо, разбрах, но ти използваш замръзени шишета. Но все пак: Всъщност как се използва лед за охлаждане без всичко да потъне във вода ?

                    Коментар


                    • #85
                      От: Хладилна чанта - съвет

                      И още нещо по темата: понятието "сух лед" е тТвърдото състояние на въглеродния двуокис(оксид) Температурата му на сублимация е -78 градуса.
                      Не знам от къде се намира, но за охлаждане на бира, определено не става. За пържоли -да.

                      Коментар


                      • #86
                        От: Хладилна чанта - съвет

                        Първоначално публикуван от Tedo56 Преглед на мнение
                        Благодаря Пенчо, разбрах, но ти използваш замръзени шишета. Но все пак: Всъщност как се използва лед за охлаждане без всичко да потъне във вода ?
                        Нещо не се разбираме.
                        Ами в шишета. Той там си седи и охлажда докато не се разтопи.

                        Коментар


                        • #87
                          От: Хладилна чанта - съвет

                          valio_stoilov
                          Утвърден участник | +ПЛ |


                          РегистрацияJan 2008МястософияПубликации748Точки (при гласуване)5
                          От: Хладилна чанта - съвет
                          Кое е по- правилно: водата от разтопеният лед (кубчета) в хладилната кутия да се изсипва или леда да си стои в нея? В моя случай освен замразените бутилки с минерална вода най- отгоре мятам и и торбички с лед, но на втория ден всичко плува във вода.
                          Mitsubishi Montero, V6-3000, LPG

                          Пенчо, за този случай питам. Някои колеги казват, че използват лед на кубчета, а не замръзени бутилки или за охладители за многократна употреба. Та как се използва този лед на кубчета, без да наводним всичко.



                          Коментар


                          • #88
                            От: Хладилна чанта - съвет

                            Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                            И още нещо по темата: понятието "сух лед" е тТвърдото състояние на въглеродния двуокис(оксид) Температурата му на сублимация е -78 градуса.
                            Не знам от къде се намира, но за охлаждане на бира, определено не става. За пържоли -да.
                            Аааа, някой е пропуснал серия на мит бастърс.
                            Technical Rescue Direct - life lies in courage
                            http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                            Коментар


                            • #89
                              От: Хладилна чанта - съвет

                              А някой дали би споделил данни (конкретни) как се променя скритата топлина на топене на водата, ако в нея се добави сол или захар? Също и % съдържания на разтвора и температура на топене? Може да се направят интересни експерименти Ако боднеш 2-3 големи шишета солен лед, то този за уискито ще седи съвсем сух... а една по голяма чанта спокойно може да се сепарира на отделение фризер с константна температура -5* и хладилник 0*
                              А относно броя на кутиите - една голяма ще е много по ефективна от няколко малки - обема се смята на 3 степен, повърхнината на 2 - нали така А преноса на топлина е пропорционален само на повърхнината. Ако искаш да се избегне загубата на топлина от отваряне я сепарирай с отделни вътр. капаци
                              Technical Rescue Direct - life lies in courage
                              http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                              Коментар


                              • #90
                                От: Хладилна чанта - съвет

                                Търтей , колко голяма кутия ти трябва ?Имам една правената от фибран някъде из тавана или мазето . За тази от фибрана гарантирам че държи сладоледена торта от София до Златоград в най-големите жеги .Утре отивам на Луково , звънни да я изровя от там някъде
                                Лудак

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X