Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хладилна чанта - съвет

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Хладилна чанта - съвет

    За 2 дни върши работа и читава обикновенна (пасивна) хладилна чанта. Или поне аз такава ползвам. На дъното слагам 2 (или 4) шишета от 1.5л седяли във фризера (яко на лед). С 2 шишета имаш лед за около 48 часа дори да отвавряш чантата. Слагал съм вътре топла бира и мента - изстудяват се (ама бавно). А водата обикновенно е минерална - като искаш студена вода жертваш едното шише и си готов.

    Ползвам чанта на кампингаз с преправен капак. Преправян защото вътре в него нямаше нищо. Сега има пенополиуретанова пяна . С нормалния капак резултатите бяха забележимо по-зле.

    Коментар


    • От: Хладилна чанта - съвет

      Търсете стиропорни кутии от болниците. Издържат повече от коя да е пасивна чанта.
      Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
      Към модераторите-А изтрийте го сега.
      Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

      Коментар


      • От: Хладилна чанта - съвет

        Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
        Търсете стиропорни кутии от болниците. Издържат повече от коя да е пасивна чанта.
        И те болниците ги раздават а
        А и не е зле да им се направи обшивка външна на тия кутии
        ПП къде са ми клемите
        А с брат ти още нищо не сме сътворили за винила щото не ми остана време дасееба
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • От: Хладилна чанта - съвет

          Като не можеш да си купиш , направи си ....http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=126712
          На нас клиренс ни трябва , не скорост

          Коментар


          • От: Хладилна чанта - съвет

            Още една идея кято осъществихме в Търново-отрязахме фризерната част на не работещи хладилници и ето ти пасивна чанта.Изпробвано миналата година на Сливен,Якото място и Събора,леда се разтопява на третия ден.А в камиона ползвам Engel M35-голям кеф си е!
            Последно редактирано от Валентин Исаев; 05-05-13, 10:32.
            Чувствам се силен-защото съм БЪЛГАРИН... Дан Колов
            Ноевия ковчег е направен от любители.Професионалистите,са построили "Титаник".
            0885 660 613

            Коментар


            • От: Хладилна чанта - съвет

              Първоначално публикуван от Валентин Исаев Преглед на мнение
              Още една идея кято осъществихме в Търново-отрязахме фризерната част на не работещи хладилници и ето ти пасивна чанта.Изпробвано миналата година на Сливен,Якото място и Събора,леда се разтопява на третия ден.А в камиона ползвам Engel M35-голям кеф си е!
              Това е идея , особенно от тия хладилници с малките отделни камери.
              На нас клиренс ни трябва , не скорост

              Коментар


              • От: Хладилна чанта - съвет

                И аз търся нещо на 12V,но ми трябва да държи сутрин от 9 вечер до 9.И като изчетох горе написаното се чудя дали да не си взема хладилна чанта и вътре да си сложа на дъното лед,а бирата да си я метна предварително в хладилника.Мисля да го вграждам на трактора за лятото и се бях ориентирал към електричека чанта,но си мисля че и обикновена ще свърши работа.Кажете нещо по въпроса и от къде мога да си купя такова нещо?
                Обяснимо е даже и нелогичното. Дали ще го разбереш зависи само от багажа в китарата ти.

                Коментар


                • От: Хладилна чанта - съвет

                  Преди пътувах към 10 часа и лятото съм ползвал най обикновенна хладилна чанта но с 4 до 6 охладителя ,но преди това охлаждах много добре храната в хладилник. Роботеше безотказно. На 10 час все още беше студена.
                  ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                  Коментар


                  • От: Хладилна чанта - съвет

                    Първоначално публикуван от radoslav94 Преглед на мнение
                    И аз търся нещо на 12V,но ми трябва да държи сутрин от 9 вечер до 9.И като изчетох горе написаното се чудя дали да не си взема хладилна чанта и вътре да си сложа на дъното лед,а бирата да си я метна предварително в хладилника.Мисля да го вграждам на трактора за лятото и се бях ориентирал към електричека чанта,но си мисля че и обикновена ще свърши работа.Кажете нещо по въпроса и от къде мога да си купя такова нещо?
                    Вземаш един лист фибран, макетно ножче и малко Ц200 и си готов.

                    п.с. леда върху бирата. Може и замразена във фризера мин. вода, че не изтича от бутилката.

                    Коментар


                    • От: Хладилна чанта - съвет

                      С фибрана определено ще стане много по-ефективно, отколкото с повечето евтини хладилни чанти, които се продават у нас. Те са просто кутии с две стени и разчитат само на въздуха между стените.
                      Аз имам малка и голяма Cooleman, като издържат по около 2 дена. Ако е добра хладилната чанта даже не ти трябва лед за 12 часа. Само вадиш бирата от хладилника. Но винаги е добре да се презастраховаш и както казва Пенчо - да метнеш една замразена бутилка минерална вода отгоре. Имай предвид, че на мен ми се е случвало замразената бутилка да замрази и това което е опряно в нея, така че може да ги разделиш малко.
                      Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                      Коментар


                      • Мотае ми се една готова хладилна чанта( транспортна от една доставка на охладена пратка) .

                        Само да спомена ,че охладителя беше 'сух лед' или замразен CO2 на -60гр и държеше няколко дни температура! Идеален е за пренос на ракия в ТВЪРДО СЪСТОЯНИЕ :-)))
                        Последно редактирано от Чавдар (V93); 10-06-13, 06:34.

                        Коментар


                        • От: Хладилна чанта - съвет

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:wae_as-025ac_p100.jpg
Прегледи:1
Размер:6.1 КБ
ID:5497397Здравейте Колеги.След дълго мислене и проучване си поръчах тази хладилна чанта.
                          http://www.waeco.com/ae/4179_3018.php,мисля да я ползвам, по следния начин,който се доказа като много успешен с обикновенната:
                          замразявам няколко шишета 0,500мл минерална вода,предварително в домашния фризер,и ги поставям в чантата преди пътуване,заедно с други продукти.Да кажем след ден,ден и половина вклч.тази чанта в запалката за да доохлажда.Има възможност и за работа на 220в..
                          Ако на някой му се споделя мнение за тоя модел, моля да пише.
                          Последно редактирано от ognqn; 28-06-13, 15:52.
                          Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
                          ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

                          Коментар


                          • От: Хладилна чанта - съвет

                            Като и гледам обема едва ли ще успееш да събереш провизии за повече от ден-два.
                            Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                            Коментар


                            • От: Хладилна чанта - съвет

                              Здравейте,
                              днес си купих пасивна хладилна чанта (кутия) от тези евтините по 20-25лв. Зачетох се сега и помислих за тунинговане. Вкъщи имам останала малко изолация Kфлекс Дъкт 6-8мм и си мисля да изрежа листи и да ги положа в кутията. Според мен трябва да има положително действие.
                              А да попитам тези охладители за по 2-3лв, които ги продават и се замразяват, вътре с какво са пълни? Купих едно ама ще го съчетавам с 1-2 замръзнали бутилки.

                              Коментар


                              • От: Хладилна чанта - съвет

                                Освен стандартните охладители от магазина аз ползвам и от 0.200мл. патрончита. Тези от алкохол, но от плоските. Идеално пасват по дъното и стените защото са плоски. Естествено пълни с вода.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X