Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Подгряващи се пръскалки :)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Подгряващи се пръскалки :)

    Подгряващи се пръскалки
    Сигурно сте попаднали на такива пръскалки! Има ли смисъл от тях според вас колеги, защото според мен дори и да не ти замръзне пръскалката, ще ти замръзне маркуча през който мината водата.
    Ето и още едно умно решение, което намерих в друг форум:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:001952643.jpg
Прегледи:1
Размер:44.4 КБ
ID:5908976
    Филтърче на маркуча за течноста. Само че, не знам колко моторчета за пръскане се изгоряха след монтирането на филтъра (не се споменава във форума).

  • #2
    От: Подгряващи се пръскалки

    Аман от щуротии! Сипвайте зимна течност.

    Коментар


    • #3
      От: Подгряващи се пръскалки

      Първоначално публикуван от ccikoo Преглед на мнение
      Подгряващи се пръскалки
      Сигурно сте попаднали на такива пръскалки! Има ли смисъл от тях според вас колеги, защото според мен дори и да не ти замръзне пръскалката, ще ти замръзне маркуча през който мината водата.
      Ето и още едно умно решение, което намерих в друг форум:
      [ATTACH=CONFIG]277281[/ATTACH]
      Филтърче на маркуча за течноста. Само че, не знам колко моторчета за пръскане се изгоряха след монтирането на филтъра (не се споменава във форума).
      Няма от какво да се цапа стъклото при замръз за да се ползва пръскалка.

      Коментар


      • #4
        От: Подгряващи се пръскалки

        Първоначално публикуван от Майкъл Преглед на мнение
        Няма от какво да се цапа стъклото при замръз за да се ползва пръскалка.
        В гората - да, но в града от лугата си става доста гняз. А и по магистралата, при по-висока скорост, си замръзват зиме пръскалките ако не е добра течността, а предните коли ти хвърлят доста по стъклото. Така, че само добра зимна течност спасява положението.
        подаръци за мъже от FACOM
        промоция на читави инструменти

        и на хоби такива

        тел. О879 Ч8Ч 2З5

        Коментар


        • #5
          От: Подгряващи се пръскалки

          При студ, ел.огледалата, заключването, също правят проблеми.
          Всяко нещо си иска качествена подръжка при ниски температури.

          Коментар


          • #6
            От: Подгряващи се пръскалки

            Първоначално публикуван от Майкъл Преглед на мнение
            Няма от какво да се цапа стъклото при замръз за да се ползва пръскалка.
            Има имаааа. Нали сипват оная гадост - лугата. Тя размразява част от снега и при минусови температури /особено в ясни дни/ и получената гнусотия ти се изсипва на предния джам.

            Маркучите в повечето случаи са в коша при мотора и не би трябвало да измръзнат, и така остават само пръскалките , които биват обдухвани от студен въздух. Има такива фабрични на доста коли. Има и известен смисъл в монтажа на такива допълнително , но си мисля , че трябва да са на отделно копче или вързани с фаровете например та да се греят само през зимата.

            Всичкото това пак не върши работа без зимна течност, щото ако замръзне казанчето ....
            0888932647

            Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

            Коментар


            • #7
              От: Подгряващи се пръскалки

              Нямал съм проблеми с пръскалките,
              защото въобще не умувам, а слагам течността която е нужна.
              Даже не помня кога за последно съм ползвал вода.
              Затова ми стана чудно, че замръзват дюзите.
              Друг е въпроса, че като има замръз отбягвам да карам.

              Коментар


              • #8
                Re: Подгряващи се пръскалки

                Първоначално публикуван от ccikoo Преглед на мнение
                Филтърче на маркуча за течноста. Само че, не знам колко моторчета за пръскане се изгоряха след монтирането на филтъра (не се споменава във форума).
                Имах Пежо 309, на което бях сложил такова филтърче за дизел, че постоянно се запушваха дюзите от боклуци във водата. Никакви грижи нямах с моторчето за 3-те години, през които го карах
                Galloper II Exceed, 2001, 2.5 TDI, къса база

                Коментар


                • #9
                  От: Подгряващи се пръскалки

                  При Мерцедес нагревателите са вградени в пръскалките, и работят под дадена температура.
                  Добра идея е ако има достъп до казанчето да се свали и да се изчисти, щото с времето ако е ползвана вода на дъното се събира доста калк.
                  На моята бивша Ц класа която беше на 9 години като я купих ... извадих около 1 шепа калк .... смятайте при по-старите автомобили!
                  Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
                  Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
                  Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

                  Коментар


                  • #10
                    От: Подгряващи се пръскалки

                    На мерцедеса се нагрява пръскалката,маркуча и казанчето. Казанчето се награвя от семпертина от охлаждащата течност,а пръскалките и маркуча с реотанче. Пуска се под +5 градуса заедно със отоплението ан страничните огледала
                    Луд умора нема,само се поти!!!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Подгряващи се пръскалки

                      Пръскалките подгряват течноста, дори и тя да е зимна.Така по-лесно и бързо се почиства заскреженото или изцапано стъкло.
                      Тази екстра я имат всички Ланд Ровъри, които аз съм виждал...
                      Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                      Коментар


                      • #12
                        От: Подгряващи се пръскалки

                        Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                        ...Тази екстра я имат всички Ланд Ровъри, които аз съм виждал...
                        И Мицубиши Панчарево. Поне мойто..
                        п.с. Абе може пък да се подгрява и течността в казанчето?? Знам ли!? Ама има копче за това и работи.
                        Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                        тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Подгряващи се пръскалки

                          Тази екстра я имам и в мойта шкода румстер.Струваше двайсетина лева в списъка с екстри и се активира с копчето за нагревателя на задното стъкло. Както казват братушките-" Мелочь, а приятно"

                          Коментар


                          • #14
                            От: Подгряващи се пръскалки

                            Подгряването на казанче, маркучи и дюзи ,което го има при мерцедес и други коли си е една доста полезна екстра.При мен го/П2/го нямаше и се наложи да го присаждам от мерцедес 124 но се получи. Плюс чистачки който са с подгряване. И сега е друга бира. А ето и какво имат братушките /има линк и към youtube/и се вижа как точно действа. Дано не пука предното стъкло.
                            http://www.autocomp.ru/catalogue/acc...-00000001.html

                            Коментар


                            • #15
                              От: Подгряващи се пръскалки

                              Първоначално публикуван от valyon Преглед на мнение
                              Дано не пука предното стъкло.
                              http://www.autocomp.ru/catalogue/acc...-00000001.html
                              Няма как да спука стъклото, защото при разпръскването температурата на аерозола пада доста през зимата, а през лятото стъклото си е горещо и без друго. Отделно , че самото стъкло си е температуро устойчиво ( в смисъл на промяна на температурата ) . Иначе те и тези с вграден нагревател в стъклото биха се пукали по местоположение на нагревателя.
                              Това на руснаците може и да върши работа, но при замръзнали пръскалки надали.
                              подаръци за мъже от FACOM
                              промоция на читави инструменти

                              и на хоби такива

                              тел. О879 Ч8Ч 2З5

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X