Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв размер гуми след 2 инча лифт

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какъв размер гуми след 2 инча лифт

    Здравейте!
    Имам Соренто 2007-ма година. Намислил съм да го правя и да го ползвам когато ходя за риба, както и за зимата, тъй като градината на детето е в гъзарските столични квартали към Витоша и зимата съм го играл вече с копаене с лопатата заради неизринати улици. За целта ще ми трябват адекватни гуми. От една страна, би било хубаво да ползвам OEM джантите (16x7 5x139.7). Ще сложа 2 инча лифт, както и фланци, за да компенсирам повдигането. И тук ми идва въпросът - какъв размер гуми най-много биха влезли? В чужди форуми виждам, че пишат, че без лифт влизат 245/75/16, като стоковите са 245/70/16, тоест малко по-високи. Обаче никъде не виждам колко големи биха влязли след вдигането. Мога да купя и нови джанти, но там ми изникват куп нови въпроси - какъв размер да са, толкова по-добри ли са beadlock джантите, ако да то откъде да поръчам и т.н. и т.н. Бих бил благодарен на всякакви съвети!

    П.С. не бях сигурен дали въпросът ми е за този под форум, така че ако не е нека бъде преместен на правилното място

  • #2
    Ако си чат на руския


    https://www.drive2.ru/l/474623436656738580/

    https://www.drive2.ru/l/474696279302079617/



    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


  • #3
    Аз лично по-големи от 31"-ци не бих сложил за твоите цели. От там на горе всичко по-голямо идва и с минусите си.
    ​​​
    Който търси , намира !
    Човекът е човек, когато е на път !

    Коментар


    • #4
      Благодаря за мненията! След много четене и гледане изглежда, че размерът, който търся е 265/70/16. Това до колкото видях е еквивалентно на 31" и биха паснали без особени преправяния.

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X