Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Споделете впечатления за BF Goodrich All-Terrain?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Споделете впечатления за BF Goodrich All-Terrain?

    Първоначално публикуван от zippel Преглед на мнение
    ... За всички терени не означава всесезонни. Вярно е, че стават за кал, но не и при ниски температури. Не, че не може, но нали знаете каква е приципната разлика между летни и зимни гуми : характеристиките на материала.
    Хайде сега една задачка - зимни гуми, които да стават и за кал ?
    Естествено е, че всесезонните и AT гуми са с много компромиси. Зимата са по-зле от чисто зимните, както и на кал са по-зле от МТ гумите.
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • До: Споделете впечатления за BF Goodrich All-Terrain?

      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
      Хайде сега една задачка - зимни гуми, които да стават и за кал ?
      Естествено е, че всесезонните и AT гуми са с много компромиси. Зимата са по-зле от чисто зимните, както и на кал са по-зле от МТ гумите.
      Задачката е с повишена трудност... Наистина не съм виждал зимна гума с хубав грайфер за кал. Не бях се замислял. Наистина става дума за компромиси. Пък и всеки си има глава на раменете и може да прецени кога къде и какво да обуе. Важното е да имаш правилната информация, а изводите са си грижа на всеки от нас. Затова ще кажа какво знам аз :
      Зимните гуми се правят от материал, който при по-ниски температури има по-добро сцепление с настилката. При по-високи, обаче, се износват много бързо. Мисля, че границата беше 13°. Т.е. при температура >13° тези гуми се износват много бързо. От друга страна, летните не бива да се карат при температура <7° понеже сцеплението намаля. С други думи в диапазона от 7° до 13° могат да се ползват и двата вида, при по-високи от 13° е хубаво да сложим летните, а при <7° е желателно да обуем зимните.
      Като своеобразен вид гавра с тази постановка е климата в Бургас през зимата. Температурите варират от 5-6 до 16-17 градуса и ако трябва да приложим германския подход към въпроса, би следвало да сменяме гуми два пъти седмично. Но това е чистата теория. На практика всеки си преценя. Аз през зимата карам COOPER DISCOVRER M+S и не се оплаквам като нагазя в кал, а през лятото го сменям с BF Goodrich A/T. Просто немеца ми продаде Тераното с 8 гуми с джантите и мога да се поглезя. Ако не беше така, вероятно щях да карам BF Goodrich цялата година, защото за мен това са най-хубавите гуми.
      Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

      Коментар


      • До: Споделете впечатления за BF Goodrich All-Terrain?

        MS, M+S, M/S или M&S означава че гумата е покрила изискванията на Rubber Manufacturers Association (RMA) за употреба на кал и сняг. Изискванията са свързани само и единствено с формата на грайфера на гумата и не включват тестови изпитания.


        Символа който удостоверява че гумата е подходяща за експлоатация на сняг и е преминала тестови изпитания за сцепление от American Society for Testing and Materials (ASTM) , конкретно "RMA Definition for Passenger and Light Truck Tires for use in Severe Snow Conditions" е:



        Същия присъства на борда на BF Goodrich All-Terrain.

        Коментар


        • До: Споделете впечатления за BF Goodrich All-Terrain?

          31x10.5xR15 ги взех на цена 228лв парчето. Взеха по 10тина грама баланс... Странното е че на повечто места в Пловдив ми искаха космически цени от около 300лв

          Останах изумен от гумата в ново състояние (: джипчо никога не беше виждал тези гуми дори на половината си живот, но като се кара внимателно се разбираха и със старите... сега очакванията ми са позитивни! (:

          Коментар


          • До: Споделете впечатления за BF Goodrich All-Terrain?

            Тези гими са уникални.
            И то с това , че са приложими почти навсякъде.
            Размерът ми е 235/85/16. Карам ги вече 80.000км или повече от пет години..
            Е, имат още грайфер, но вече са си за смяна.
            И толкова ми харесаха, че преди две години си взех още един комплект- ей така за всеки случай, резервен.
            Къде ли не съм бил с тях- на лов, на ски, в града, на магистрала.
            Никъде "най-добри", но навсякъде много задоволяващи нуждите.
            Просто не се налага специална замяна с други никога..

            Ама пък сега май ще се наложи да се разделя и с "камиончо" , че е кризата се задълбочава....
            Последно редактирано от Чавдар (V93); 09-01-10, 22:32.

            Коментар


            • До: Споделете впечатления за BF Goodrich All-Terrain?

              Вчера ме предадоха за първи път. Голям наклон, продължителен, кален и много мокър. На края се замазаха и не можах да изляза. При същите условия и повече неравности в страни от пътя, по тревата излязох без проблем.
              Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
              Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

              Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

              Коментар


              • До: Споделете впечатления за BF Goodrich All-Terrain?

                Здравейте,аз много харесвах тези гуми докато не си купих,или по-точно докато не попаднах на глинеста почва след дъжд.Гумите монтирах на Диско 1 2,5тди, а размерът е 245/75/16. По сняг са добри,но за кал не ми харесват особено ако е глинеста.На глинеста кал са като летни гуми на лед,сега мисля да се ориентирам към Кайманите.
                0885719173-Красимир

                Коментар


                • До: Споделете впечатления за BF Goodrich All-Terrain?

                  От 2 седмици съм с тях и съм много доволен. Идеалния компромис са, мнението ми се покрива с многото изписани поста по-горе. Знам какво ми трябва, но не мога да си позволя за момента 2 карета с джанти и гуми, така че тези са просто перфектни. В момента в Бургас и околията е най-заснежената зима от 8 години /съдя по възраста на дъщеря си/ и съм предоволен от тези гуми. На кал още не съм имал възможност да карам, но преди това бях с БФ radial long trail/чиста асфалттова/, а с тях бях трагедия , така че съм си по-добре от всЕкъде.
                  Да не говорим, че изглеждат страхотно, макар това да няма никаква връзка с темата...
                  Jeep Cherokee Limited 2.5 tdi + BF Goodrich All-terrain
                  if there is no fishing and hunting in paradise, i'm not going...

                  Коментар


                  • До: Споделете впечатления за BF Goodrich All-Terrain?

                    Най-сетне успях да ги пробвам във всякакви условия и съм прото очарован! Ако не се правиш на голямата работа, а караш с едно наум се държат много добре както на кал, пясък, асвалт, сняг....абе супер са!Днеска им направих сефтето на неотъпкан сняг с Наварата....баси как могла да гази тая кола, а преди с шосейките зимни ннищо не ставаше , супеер нестабилна отзад, а сега бонбон! Перфектен компромис са гумите, а и тука по Банско си риинем с тях като първия пич!Вече на 2 от джиповете съм с такива, скоро и на третия ако не се порададе някой от тях ще се оборудва с такива.
                    Nissan Navara D22 YD25 Double Cab

                    Коментар


                    • До: Споделете впечатления за BF Goodrich All-Terrain?

                      Вече няколко месеца ги карам, мога да кажа, че при всички стандартни условия съм ги пробвал (асфалт, мек сняг, твърд сняг, лед, кал, камъни). Специално кал доста са видели мойте гуми (благодарение на "софт" разходките, в които се включвам ).

                      Аз съм много доволен от гумичките. Разбира се, там, където минават джипките с истинските кални гуми, водени от офроудъри, които това са правели и много преди аз да се сетя за джипка... Ами на тия места с доста повторения успявам да мина... Но като цяло до дърпане от друга джипка не съм стигал (замалко едно Рено да ме дърпа тая неделя, но пак не се наложи ).

                      Абе много ме кефят гумите, защото ми дават свободата, която искам - да съм навсякъде с колата, готов във всеки момент, ако се наложи (демек изпадне случай), да се подрусам извън пътя.

                      Иначе планирам, при възможност, да си купя един комплект джанти с отричцателен офсет с кални гуми на тях - два размера по-високи от сегашните ми, да си ги карам в каросерията и ако се наложи, да ги слагам, за да не ме подтискат големите батковци (е, те пак ще намерят с какво да ме подтиснат, де )
                      "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
                      Gabriel Garcia Mаrquez

                      Коментар


                      • До: Споделете впечатления за BF Goodrich All-Terrain?

                        Здравейте и от мен,от скоро съм с нови BF Goodrech All-Terrain 215/75/15 , за краткото време от което ги имам успях да ги покарам в мокар сняг,лед,кал и т.н.Ходихме с жената до Стобските пирамиди и хорта от селото ми казаха,че няама да може да се качим до горе,защото било много кално,не само се качихме ,но дори на връщане се наложи да помагам на закъсал Fiat Doblo пикап в калта.Терена към пирамидите е глинеста кал,нямахме никакъв проблем.
                        Прикачени файлове

                        Коментар


                        • До: Споделете впечатления за BF Goodrich All-Terrain?

                          На колко апносвери помпате гумите? Става въпрос за Bf Goodrich All Terain 255/70R16?

                          Коментар


                          • До: Споделете впечатления за BF Goodrich All-Terrain?

                            На какъв джип ги караш?

                            Коментар


                            • До: Споделете впечатления за BF Goodrich All-Terrain?

                              На Nissan Patrol Y60GR дълга база.

                              Коментар


                              • От: Споделете впечатления за BF Goodrich All-Terrain?

                                Аз си тЪрся такива гуми. Някои ако има да помага,че ми трябват спешно размер 325/60/15

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X