Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор и сравнение на АТ гуми

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Избор и сравнение на АТ гуми

    Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
    Миналата зима имах възможност да правя директно сравнение на Гудридж АТ и Бриджстон АТ 694. За мен Бриджстонът е класа отгоре. Отстъпва само по два показателя - бордовете му са по кекави и се износва малко по-бързо.
    Иначе - на асфалт е по-тих, държи по-добре на странични наклони (при все, че той беше на по-тежката джипка), в дълбок сняг е също по-добър. На мокро и на утъпкано и двете гуми са боза.
    След търкаляне цяло лято (около 20000км), не намирам промяна в поведението на Бриджстона на сняг. Вчера тракшъна изчатка само веднъж, на откровен лед. Спирането на утъпкано или заледено нанадолнище иска повишено внимание, но като цяло гумите се държат повече от прилично на возило, което е около 2 тона.
    Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

    Коментар


    • От: Избор и сравнение на АТ гуми

      Мнения след една година ? Какво да купим ?

      Коментар


      • От: Избор и сравнение на АТ гуми

        Може ли мение за COOPER DISCOVERER AT3

        Коментар


        • От: Избор и сравнение на АТ гуми

          Първоначално публикуван от miroslav_t Преглед на мнение
          Може ли мение за COOPER DISCOVERER AT3
          http://www.jeepforum.com/forum/f15/c...r-at3-1419954/
          Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD

          Коментар


          • От: Избор и сравнение на АТ гуми

            Скоро търсих гумета .. че мислех че ще ми трябват - ето това - Firestone Destination A/T - напоследък излиза като добра опция.

            Последно редактирано от Чавдар (V93); 22-12-13, 07:36.

            Коментар


            • От: Избор и сравнение на АТ гуми

              Първоначално публикуван от Slick Преглед на мнение
              Скоро търсих гумета .. че мислех че ще ми трябват - ето това - Firestone Destination A/T - напоследък излиза като добра опция.

              Къде излиза? Колко добра? Цена?

              Коментар


              • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                По повод Cooper Discoverer AT3 -- в момента съм с такива, и на сухо са си доста добре (и на пътя, и извън него, малко подрусват). На мокро са ОК (вкл. няколко пъти катерих на мокра изсъхнала трева), на неотъпкан сняг са OK. На утъпкан сняг и лед са мъка -- след леки заигравки се отказах от разходка около хижа "Ком" защото бях сам, а гумите се пързаляха доста. В кал не съм скачал още с тях...

                Общо взето, доста добра трисезонна гума.

                Прави ми впечатление, че моите гуми имат само две ламели на блокче, а тези на снимката имат по три,,,

                Коментар


                • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                  Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
                  Къде излиза? Колко добра? Цена?
                  Съжалявам сега видях въпроса. За Канада говоря иза УСА , tirerack ги имаше , но цена не помня. За Firestone Destination AT става дума

                  Коментар


                  • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                    Зимата изкарах с чисто зимни гуми и сега се оглеждам с какво да ги сменя. Колебая се между чисто летни (като например ContiCrossContact UHP) и AT, защото карам предимно по асфалт (най-много да изляза на черен път до някоя хижа или язовир). Чисто летните мисля, че ще свършат работа за такива разходки, освен това са по-тихи и спират по-добре на мокро. Но пък не знам дали няма да се запаля повече по оффроуд-а...

                    Попаднах на един тест на АТ гуми от Южна Африка - сравняват 15 модела, които са популярни и у нас (http://www.leisurewheels.co.za/blogs...-tyres-tested/).

                    Изненадах се, че General Grabber е на първо място - това май беше марка на Continental.
                    В същото време БФГ АТ е на 14-то, а тук доста я тачат. В теста няма кал и сняг, аквапланинг също.
                    Реални ли са резултатите според вас?

                    Коментар


                    • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                      Защо да не е реална? Друг е въпроса ако се прибавят сняг и кал дали ще се запази класацията....
                      В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                      Коментар


                      • От: До: Избор и сравненние на АТ гуми

                        Карам вече 5-та година с Godiar Wrangler silence armor 255/75/17 и съм страшно доволен. Дават ги Off/ On Road и така ги използвам, само зимата са малко твърди и се пързалят на лед. Сега зимата си сложих Godiar Ultra Greep .При сравнението тия са по-меки и не се пързалят, но като цяло Wrangler са на много по-високо ниво на качество. Имат усилен последен слой с въглеродни влакна и са с 5кг по тежки и много по усилени странично. Проблема ми е че немога да ги намеря да си поръчам един комплект, а до година май ще трябва да ги сменям. Някой може ли да ми даде идея, Sait, или даже други добри гуми които да се използват на асфалт и извън пътя. Колата ми е Wrangler - Unlimited - diesel.

                        Коментар


                        • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                          Айде да попиша малко и в тази, подобна на още няколко, тема.
                          Към този момент съм с BFG MT KM2, но както знаете, за утъпкан сняг не стават, а само Господ знае каква ще е зимата, но не ми е споделил.
                          Имам друг комплект, даже са 5, джанти на които мислех да сложа зимни гуми които имам. Не са много добри, но са с нов ДОТ и доста меки, та за сезона ще свиршат работа.
                          ... само, че ситуацията ми в личен план малко се промени, и няма да мога да си ползвам калните гуми !
                          Сега се чудя, дали направо да не кача някакви по-рошаво-агресивни АТ-та и да си ги карам целогодишно навсякъде, щото и без това ще избягвам харда ?

                          Ще се радвам да дадете предложения за нещо подобно, и да споделите лични впечатления по възможност.

                          Размерите, които ме интересуват са 255/70-15, евентуално 255/75-15, и в краен случай ако нямам алтернатива за нещо интересно и подходящо 235/75-15.
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                            аз като най-голям новобранец с джипките,прочетох това онова и накрая взех Hankook dynapro atm.Сравнително мека гума-надявам се да се държи добре на сняг,безшумна при каране и да ви кажа добре върви в калта.Цената е приемлива има разлика с10-15лв с pirelli i yokohama.За моя размер 245/70/16 не намерих голям избор.Никъде във форума обаче не намерих описана разликата между АТ,АТR,ST,STR и др.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:untitled.png
Прегледи:1
Размер:53.6 КБ
ID:5613924

                            Коментар


                            • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                              Нещо подобно ми трябва, и тази шарка на Hankook-a ми хвана окото,
                              също така обмислям варианта TOYO Open Country A/T

                              General Graberr AT2
                              ,
                              и докато разглеждах, и това
                              ми хареса.
                              След проби, стана ясен размера на гумите,
                              и той е 255/70-15.

                              Трябва да се вместя в 200-250лв. на гума.

                              Ще карам On/Off 50/50 (или поне така предполагам, като ще се опитвам да избягвам тиняка ), въпреки че ако звиси от мен, няма да излезна от гората.

                              Ще съм благодарен за лични впечатления относно посочените, по-горе, модели, или някакво подобно АТ с по-агресивен грайфер в ценовата граница която трябва да се вместя.
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар


                              • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                                Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                                ... Ще съм благодарен за лични впечатления относно посочените, по-горе, модели, или някакво подобно АТ с по-агресивен грайфер в ценовата граница която трябва да се вместя.
                                Галоперът ми беше с Тойо АТ и впечатленията ми от тази гума за близо година каране бяха много добри, въпреки че гумите далеч не бяха нови. На сняг се представяха доста прилично, а също и на не много тежка кал. По принцип на Тойо гумите (и калните) са по-меки и като че по-бързо се износват.
                                Ние не сме неутрални!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X