Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор и сравнение на АТ гуми

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Избор и сравнение на АТ гуми

    Първоначално публикуван от i.ivanov01 Преглед на мнение
    Какво разбираш от това да са прясни? Хора дето НЕ разбират почнаха много да знаят кои гуми били "пресни", кои не и дали ваобще разбират какво говорят не е много ясно. Някъде сме чували че гумите трябвало да са пресни и айде всички това си знаем. Какво за теб е "прясна" гума? Трябва ли да пари когато я пипаш? Още да е топла или да се прави пред теб?

    Ядете "Сникерс" направен 2011 ама гумата не е ли 2012 не става.

    А това дали има по хубава гума от БФ А/Т вече си е въпрос на лично мнение. Много хора могат да ти препоръчат други А/Т. Мога и аз да ти преповъчам АТ ама незнам къде можеш да намериш "пресни". Трябва да питаш някъде дето на място ги правят!!!
    Ако едната е с ДОТ 2010, а другата с 2012 коя ще вземеш? Предполагам, че няма да е по- отлежалата.
    А БФ А/Т след 30 х. км. и 2-3 години, на мокро и сняг не държи въпреки, че грайфера почти не е мръднал.

    Коментар


    • #92
      От: Избор и сравнение на АТ гуми

      Първоначално публикуван от ronny Преглед на мнение
      А БФ А/Т след 30 х. км. и 2-3 години, на мокро и сняг не държи въпреки, че грайфера почти не е мръднал.
      Това не е така!!
      Моите са на 5г. и близо 50 000км. и си държат повече от прилично! Карам ги целогодишно и навсякъде.
      п.с. Знам за какво говоря, че имам над милион км. по всякакви пътища.

      Коментар


      • #93
        От: Избор и сравнение на АТ гуми

        от сняг до сняг разликата е огромна - на пресен неутъпкан сняг значение има само грайфера, на твърдо утъпкан/лед/ грайфера е почти без значение, важни са ламелите и сместа /материала/...

        За "пресните" гуми... Наскоро купих от Мотоексперт 2 зимни гуми 13-ки Дебица и на следващия ден чак обърнах внимание, че са произведени 2006г! В нормалните държави за 6-годишни гуми цената би била наполовина и ще пише изрично... Тук нито отстъпка, нито информация...
        Нямам претенции за експерт по гумите, но за чугуна знам, че трябва да отлежи няколко години след като се отлее...
        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

        Коментар


        • #94
          От: Избор и сравнение на АТ гуми

          Пак да си кажа!!
          Не купувайте гуми произведени на територията на бившия СИВ.
          п.с. чуйте патило, ако знаете за какво иде реч.

          Коментар


          • #95
            От: Избор и сравнение на АТ гуми

            Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
            Пак да си кажа!!
            Не купувайте гуми произведени на територията на бившия СИВ.
            п.с. чуйте патило, ако знаете за какво иде реч.
            може ли малко детайли?
            В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

            Коментар


            • #96
              От: Избор и сравнение на АТ гуми

              Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
              може ли малко детайли?
              Нямам детайли. Просто горчив опит. Качеството си има цена и почти винаги ефтиното излиза скъпо.

              Коментар


              • #97
                От: Избор и сравнение на АТ гуми

                Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                Нямам детайли. Просто горчив опит. Качеството си има цена и почти винаги ефтиното излиза скъпо.
                Един глас в подкрепа - по трудния начин научих , че от гуми не се пести - излезе ми около 10 пъти по-скъпо преди няколко години.
                Grand Cherokee 4.7 Quadra Drive Limited (WJ) 2002
                Audi A6 2.7 TDI (4F) 2008

                0885372997 - Дани

                Коментар


                • #98
                  От: Избор и сравнение на АТ гуми

                  Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                  Пак да си кажа!!
                  Не купувайте гуми произведени на територията на бившия СИВ.
                  п.с. чуйте патило, ако знаете за какво иде реч.
                  Първоначално публикуван от danvan_ Преглед на мнение
                  Един глас в подкрепа - по трудния начин научих , че от гуми не се пести - излезе ми около 10 пъти по-скъпо преди няколко години.
                  Давайте детайли и двамата ,иначе казаното няма стойност
                  Виден столичен ихтиолог

                  Коментар


                  • #99
                    От: Избор и сравнение на АТ гуми

                    Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
                    Давайте детайли и двамата ,иначе казаното няма стойност
                    И на мен ми е интересно да чуя. Знам, че BFG AT има принципни разлики между американското и европейското производство (при европейското част от прорезите на протектора не стигат до краищата на блокчетата и липсва знакът с планината и снежинката, който е наличен на някои размери от американското производство - но това е разбираемо, понеже този знак извън САЩ няма официален смисъл). Това, комбинирано с факта, че европейското им производство се случва май в Словакия (бившият СИВ) може и да значи нещо, ама може и да не значи.

                    Ама примерно, в последните години, съм чувал само лоши работи за сръбският Goodyear, наречен TIGAR. Да, ама в първите години на производството му (96-97) съм се качвал на Семково с нови всесезонни такива гуми с Форд Орион 86-ти набор, в 30+ см пресен сняг и продължаващ снеговалеж, без вериги. След мен се качваха само Буханките... А тогава не бях и кой-знае-колко "опитен".
                    Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                    Коментар


                    • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                      Няма никакво значение дали е 2012 или е 2010! Не говорим за 2000. При правилно съхранение (гледано спрямо днешна дата) думи след 2007 нямат проблем. Пак повтарям - Правилно съхранение!!!

                      Това в коя страна са произведени гумите не е от голямо значение. Те се правят във всички фабрики по един стандарт. Другото което е че примерно "Michelin" когато доставят пратки до БГ дилъри не поемат ангажимент от коя фабрика ще дойде доставката и дали всички ще са с ДОТ тая година, миналата или по-миналата година.

                      Американските гуми нямат нищо общо с Европейските поради много различни причини. Като главна и основна е че нямат евро сертификат тъй като не покриват европейските норми. Затова обозначенията са различни, имат на модели и марки дето ние ги нямаме и някои модели в САЩ са с различна шарка. Те нямат ограничения за шум на гумата която в ЕС я има и затова много размери не се предлагат при нас. Ако вземете дори една и съща гума от ЕС и САЩ (марка, модел, размер, шарка) да са едентични, то 2те гуми ще имат различно ниво на шум и различен пробег (износване) една от друга тъй като консистенциите на каучука и другите материали в гумата са различни.
                      Последно редактирано от i.ivanov01; 26-11-12, 09:46.

                      Коментар


                      • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                        Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
                        И на мен ми е интересно да чуя. Знам, че BFG AT има принципни разлики между американското и европейското производство (при европейското част от прорезите на протектора не стигат до краищата на блокчетата и липсва знакът с планината и снежинката, който е наличен на някои размери от американското производство - но това е разбираемо, понеже този знак извън САЩ няма официален смисъл). Това, комбинирано с факта, че европейското им производство се случва май в Словакия (бившият СИВ) може и да значи нещо, ама може и да не значи.

                        Ама примерно, в последните години, съм чувал само лоши работи за сръбският Goodyear, наречен TIGAR. Да, ама в първите години на производството му (96-97) съм се качвал на Семково с нови всесезонни такива гуми с Форд Орион 86-ти набор, в 30+ см пресен сняг и продължаващ снеговалеж, без вериги. След мен се качваха само Буханките... А тогава не бях и кой-знае-колко "опитен".
                        Tigar е марка на Michelin само да вметна.

                        Коментар


                        • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                          Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
                          Давайте детайли и двамата ,иначе казаното няма стойност
                          @бат'Марто чак сега ти видях поста:

                          Историите са 2
                          Първатапомня много добре (ще разберете защо) въпреки че бях 7 годишен когато се случи.
                          Кола ваз 2101 (жигулка) управлявана от баща ми.
                          Място пътят от околовръстното за хладилника.
                          Ситуация - на слизане от Алеко попадаме в задръстване. Скорост нула. Чува се силен гръм и предна дясна гума е на нула. При опит да се излезе на банкета кормилото се навива докрай в дясно и не може да бъде удържано с ръка. Ако се беше случило 10 минути по рано или по-късно, сега нямаше да пиша този пост.
                          При оглед се установи че предната външна гума (Вида) се е разпрала от вътрешната страна и вътрешната гума (тогава нямаше безкамерни) е направила доста голям, който е гръмнал. Оттогава баща ми се закле да не кара с български гуми и купуваше мишленки от кореком..

                          Втората случка е от от зората на демокрацията - далечната 89 година
                          Автомобилът е ваз 2103 (първата ми лична кола)
                          В тогавашният сервиз изток бяха пуснали оригинални руски радиални гуми (голяма рядкост по онова време) Като беден студен имах пари само за 2 (не ми достигнаха 20 лв. да си взема 4, в следствие на което за задни сложих някакви секънд хенд (уж с добър грайфер). Очевидно са били много стари и дървени, защото 3 дни след като гордо обявих колата за обута се завъртях на цариградско - огромен късмет че нямаше други участници в ПТП-то и си причиних щети за многократно повече пари, включително изкривена предница, което доведе до бракуване на таратайката.


                          Обратно в настоящето (стига спомени )
                          Кратко ревю на тойо АТ извън пътя
                          Вчера го тестван на 14 км през горите на лозенска планина:
                          - на чакъл, сухи листа и мокра трева - отлично
                          - по мокра глина - добре - държи но не се самопочиства като МТ
                          - в рядка кал (тиня) много добре - изкарва колата след няколко лашкания и копае добър коловоз

                          Общ план - по зле от МТ, добро решени за коли които се карат над 50 % на асфалт и не са само за гората.

                          ПП Дълъг пост се получи, съжалявам, ако съм отегчил някого.
                          Grand Cherokee 4.7 Quadra Drive Limited (WJ) 2002
                          Audi A6 2.7 TDI (4F) 2008

                          0885372997 - Дани

                          Коментар


                          • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                            Понеже темата е за АТ гуми ...

                            Онзи ден видях на едно паджеро следните гуми:Натиснете снимката за да я уголемите

Име:shini-federal-ms-351-a-t.jpg
Прегледи:1
Размер:32.1 КБ
ID:5428868

                            Federal MS-351. Произведени в Тайван

                            От далече чак ги помислих за кални.

                            Потърсих мнения, но поне във форума не открих такава. Не намерих и никой в България да ги продава, поне за цени.

                            Та някой карал ли е с такива? И дали имат български представител?
                            Nissan Terrano 2,7 TDI

                            Коментар


                            • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                              Първоначално публикуван от danvan_ Преглед на мнение
                              ... Кратко ревю на тойо АТ извън пътя
                              Вчера го тестван на 14 км през горите на лозенска планина:
                              - на чакъл, сухи листа и мокра трева - отлично
                              - по мокра глина - добре - държи но не се самопочиства като МТ
                              - в рядка кал (тиня) много добре - изкарва колата след няколко лашкания и копае добър коловоз

                              Общ план - по зле от МТ, добро решени за коли които се карат над 50 % на асфалт и не са само за гората.

                              ...
                              Точно лозенската кал на времето ме накара набързо да преосмисля намеренията си да карам в гората със същите АТ гуми, от които дотогава имах много добри впечатления, и да премина на МТ.




                              Но твоите засега са още нови, а и с V8-ка можеш да ги развъртиш по-добре.
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар


                              • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                                Първоначално публикуван от danvan_ Преглед на мнение
                                @бат'Марто чак сега ти видях поста:

                                Историите са 2
                                Е,това са истории отпреди доста време.Сега продукцията на бившите соц заводи,купени от големите производители,няма нищо общо с видинките . Никоя фирма не си дава ей така името...Японските автомобили също са имали някога славата на пълни боклуци...
                                Виден столичен ихтиолог

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 1 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X