Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Манометър за гуми

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Манометър за гуми

    Нека и аз да се изкажа, за нас ендуристите налягането в гумите е много важен фактор и затова аз ползвам ето този дигитален манометър на Мишелин и съм изключително доволен от точността му..

    http://www.twenga.co.uk/offer/42753/...232581759.html

    Коментар


    • #62
      До: Манометър за гуми

      Първоначално публикуван от kiril georgiev Преглед на мнение
      ... Съжелявам,че пуснах страницата.........
      На въпросната страница нямаше абсолютно никаква информация, която би могла да е от полза по темата "Манометър за гуми".
      Т.е. в най-добрия случай става въпрос за спам.
      Ако имате какво да предложите на колегата - направете го. Ако не, няма смисъл да пълним темата ...
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #63
        До: Манометър за гуми

        Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
        И аз търся такова нещо, но качествено. Такива като химикалка не са достатъчно точни. Зависят от прах, износване и т.н. Другото е че съм сравнявал уж качествени такива, от 5 измервания с 5 различни манометъра разликите са плашещи. Ако някой открие "джобен" манометър който да е качествен да драсне в темата.
        И по-горе съм споменал, ползвам електронен. Купих го от Практикер за около 15-ина лева. Сравнявал съм го вече с 3 други, два по-стари и един чисто нов, и всичките показват еднакво. Имам го от година и половина, и нямам никакви оплаквания. Вътре е с батерия тип "хапче", на която не и пука от студ и дълго стоене. Още съм си с оригиналната. Показва в PSI и BAR. Разделителната му способност в режим BAR е 0.05 бара.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #64
          До: Манометър за гуми

          Първоначално публикуван от kiril georgiev Преглед на мнение
          Само да знаеш за себе си--манометрите които са с предавателен механизъм винаги се износват.А за точноста-тези които са с държавна проверка можеш да си сигурен,че поне са минали през някакъв преглед преди да се продадат.
          Аз работя с измервателни уреди и редовно си ги тарирам. Проблема е в качеството, не в това дали се продават тарирани а колко запазват тези си характеристики за дълго време и при различни температури.
          "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

          Коментар


          • #65
            До: Манометър за гуми

            Да не съм объркал мястото на отговор ?
            В град Пловдив се продава този манометър !
            Цената е 14 лева! Има го наличен и всички бензиностанции и вулканизатори работят с него !
            И когато човек пита за нещо със снимки - стига сте го зарибявали с ДРУГИ подобни , шантави и неприложими за човека идеи !
            Той си мълчи от благоприличие и уважение и накрая съжалява , че е пуснал темата !!!
            Който иска реклама на своята дейност - да си пусне тема. Сигурно ще му позволят ???

            Коментар


            • #66
              До: Манометър за гуми

              Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
              Аз работя с измервателни уреди и редовно си ги тарирам. Проблема е в качеството, не в това дали се продават тарирани а колко запазват тези си характеристики за дълго време и при различни температури.
              Както при колите така и тук има издънки.Може да го ползваш 10 години и да показва точно,може и на 3-тия път да се скапе.По принцип отворения тип подлежи на замърсявания и,да влияе му праха и тем подобни.Има затворен тип който е запълнен с глицерин(или силиконово масло)той се води "виброустойчив",в който няма как да влизат чужди тела при чувствителните елементи.По принцип нормалният режим на работа е от -15 до+60 С.Използва се сребърен припой,който издържа и до 150С.Ако обаче манометъра работи на едни и същи показатели-примерно от 350 до 450 кРа самите зъби на предавателният механизъм се износват на точно определено място и от там идват проблемите.Друг проблем е:когато почти винаги се мери налягане примерно 500кРа е хубаво скалата да не е до 600кРа а до 1мРа,за да не работи почти в критичен режим(макар,че когато се тестват те се претоварват 50% над техните килограми).
              Дано съм бил полезен на някого

              Коментар


              • #67
                До: Манометър за гуми

                Радиоманометрите обикновенно се поставят вътре в гумата. Не е задължително на вентила. Това е един от начините да бъдат закрепени. Работят много точно (достатъчно за налягане на гуми). Има и друго полезно: По-хубавите мерят и температура. При проблеми с лагери или спирачки се вижда разликата в температурата на болната гума. За жена това е прекрасно. Гумите рядко спадат за 1 секунда. Дава се шанс да вигиш налягането в гумата с пирона преди да се разхърчи на парчета покрай тебе. Не ми казвайте, че се усеща предварително, да не ви пращам жената.Ако намеря такъв който да свири, да вика и да псува, го купувам.
                Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                Към модераторите-А изтрийте го сега.
                Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X