Обява

Свий
Няма добавени обяви.

гуми LASSA- качества???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • гуми LASSA- качества???

    Здравейте, търся си летни гуми за Гранд Витара- предложиха ми гуми Lassa, за съжаление единствената ми информация за сега е че са 50/50 - шосейни/ off. Може ли някой да ми даде инфо за тази марка - ще съм много благодарен.

  • #2
    До: гуми LASSA- качества???

    Слагал съм Ласа на Civic CRX и бях много доволен. Сивика е много лека кола и при високи скорости е много чувствителен към гуми, на мокро да не говорим. С Ласа-та просто заспа, включително на мокро. А съм го карал с всякакви гуми. Това по българските пътища си е постижение.
    Виж за джипове идея нямам.
    Издъних се на Тюринг теста

    Коментар


    • #3
      До: гуми LASSA- качества???

      LASSA е продукт на компанията BRISA , съвместно предприятие на японския концерн Bridgestone и най-големия турски конгломерат Sabanci Holding. Използвайки технологиите на Bridgestone, най-големият производител на автомобилни гуми в света, BRISA произвежда над 400 различни размера автомобилни гуми с марките Lassa и Bridgestone.
      През 1996 г. BRISA печели престижната Европейска Награда за Качество, присъждана за прилагането на Европейския модел за качество във всички аспекти на дейността на фирмата.
      Това е инфо от сайт на фирма за гуми и джанти. Така че вероятно е доста "напудрено", но все-пак ти дава някаква насока.
      Виж също и тук: http://www.lassa.com.tr/lassaweb/company.htm

      ПП. Не си конкретизирал за точно какви гуми става въпрос: модел/ шарка и други подбробности.
      proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
      NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
      Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

      Коментар


      • #4
        До: гуми LASSA- качества???

        Първоначално публикуван от teodor Преглед на мнение
        Здравейте, търся си летни гуми за Гранд Витара- предложиха ми гуми Lassa, за съжаление единствената ми информация за сега е че са 50/50 - шосейни/ off. Може ли някой да ми даде инфо за тази марка - ще съм много благодарен.
        teodor я прочети ТАЗИ тема...
        Land Rover Discovery:
        - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
        Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

        Коментар


        • #5
          До: гуми LASSA- качества???

          да, благодаря за линк-а вчера уж преглеждах назад, но иавно "уж", предполагам че тези коментари ще ми свършат работа..Благодаря още веднъж.

          Коментар


          • #6
            До: гуми LASSA- качества???

            Първоначално публикуван от teodor Преглед на мнение
            Здравейте, търся си летни гуми за Гранд Витара- предложиха ми гуми Lassa, за съжаление единствената ми информация за сега е че са 50/50 - шосейни/ off. Може ли някой да ми даде инфо за тази марка - ще съм много благодарен.
            Само да вметна,това 50/50 означава много...Т.е и на асвалт и на черно са гола вода...или-или...Компромиси са възможни,но за близки приложения.А може и информацията която са ти дали,да е подвеждаща.Кажи направо кой е модела
            Виден столичен ихтиолог

            Коментар


            • #7
              До: гуми LASSA- качества???

              E аз имам и такива. 195/80/15. Според мен не са лоши гуми. Особено за цената си. Става въпрос за фероза. Карал съм ги и на сухо, и на сняг, и на кал. За кал не стават, но не са чак отвратителни.
              На сняг според мен са добре, особено имайки в предвид че не са чисто зимни гуми. Дори и върху лед (ръбест полуотпкан сняг, замръзвал и топил се няколко пъти) на няколко пъти се справиха доста прилично. На неотъпкан и нечистен сняг в Рударци тази зима си ходех където си искам. А някои местни УАЗаджии гледаха тъпо и учудено, не можейки да мръднат.

              Според мен гумата е компромис, но добър. Цената също е добра. Не се износват лесно, но не са и твърди.

              Имай в предвид и че на различни джипки и различен стил на каране, едни и същи гуми се държат различно. И не винаги по-скъпите и по-маркови се държат по-добре. Има разбира се и доказали се гуми, и ако се разровиш из форума сигурно ще намериш. Обаче обикновено и цената е друга. Понякога СЪВСЕМ друга.

              Това всичкото се отнася за Competus. Други на LASSA не съм имал.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X