Обява

Свий
Няма добавени обяви.

TPMS Датчик за налягане в гумите - откъде, как, защо.......

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: TPMS Датчик за налягане в гумите - откъде, как, защо.......

    Да вдигна малко темата...

    След като се сдобих с WK-то /2007-ма година/, забелязах, че задна дясна гума не разпознава датчика за налягане и показва "--".

    Една седмица четох и препрочитах всичкото инфо необходимо за тези датчици за налягане... В крайна сметка сложих Mobiletron с парт номер 68001698AA, който е на много приемлива цена /около 50-60 лв/.
    При смяната, обаче "--" остана на задната дясна гума, а предна лява взе да покзва 0.0 бара... както и да е - след като спазих процедурата, написана в книжката да го държа над 20 минути в покой и след това да карам поне 10 минути със скорост над 30 км/ч (Няма да ви казвам колко псувни изядох снощи на околовръстното, карайки с 50 км/ч), нуличките на предна лява гума се промениха и започна да показва адекватно налягане, а задна дясна продължи да си показва "--".

    Чесах си главата и се чудех защо по дяволите сменям датчик на задна дясна, а се прее*ава предна лява... и снощи по нощите отидох на една бензиностанция и почнах да спадам и надувам гумите... оказа се действително, че компютърът ми разпознава предна лява, като задна дясна и обратно??!?!?!

    Та, след тази проба, днес сутринта реших да пробвам да сменя датчика на предна лява с този, който извадих от задна дясна... на втория светофар, чертичките изчезнаха и всичко си тръгна като хората.

    Въпросът сега е - дали след като работят всички датчици, компютърът ще си разпознае адекватно коя гума къде е, или ще се наложи да се въвеждат кодовете ръчно....

    Ще си имам забавление по пътя към морето следващата седмица...

    Коментар


    • #32
      От: TPMS Датчик за налягане в гумите - откъде, как, защо.......

      Да не би да държиш в колата и другите датчици?

      По принцип би трябвало сама да разпознае колата кое къде е, ако датчиците са ОК... Някои нови датчици изискват първоначално активиране, чрез надуване на гумата на над 3- 3.5 атмосфери...

      Иначе - през WiTech би трябвало да може и ръчно да се въведат датчиците..
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • #33
        От: TPMS Датчик за налягане в гумите - откъде, как, защо.......

        Няма други датчици в колата... ако не се оправи, записал съм ID-тата и ще търся някой със софтуер. Ако има някой от форума желание да помогне, ще съм благодарен.

        Коментар


        • #34
          От: TPMS Датчик за налягане в гумите - откъде, как, защо.......

          От известно време останових, че всъщност на войта джипка системата си раоти - надписът TPMS свети постоянно всеедно дава грешка, но вече 2 пъти ми се случва да омекне гума и си я показва с отделна лампичка. Щом напомпам гумата, лампичката угасва...
          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

          Коментар


          • #35
            От: TPMS Датчик за налягане в гумите - откъде, как, защо.......

            Малко да вдигна темата и аз.
            Днес сестра ми закара возилото (WH) да му сменят гумите. При демонтажа на датчиците ,са счупили единия. Прилагам снимка на счупеното и питам, дали има как да се смени само металната част или направо да търся някакъв нов и да пия една студена вода.
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG-c1de9b7cdff64ea130c02cd90d17f777-V.jpg
Прегледи:1
Размер:63.4 КБ
ID:5801331
            Jeep WH 3.0 CRD
            -2" RC lift suspension spacers

            Chevy Tahoe GMT900 5.3 LY5

            Коментар


            • #36
              От: TPMS Датчик за налягане в гумите - откъде, как, защо.......

              На моя го сменяха миналата година, мисля че по спомен около 25 лв. ми взеха.
              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

              Коментар


              • #37
                От: TPMS Датчик за налягане в гумите - откъде, как, защо.......

                Първоначално публикуван от Trojaneca Преглед на мнение
                ... дали има как да се смени само металната част или направо да търся някакъв нов и да пия една студена вода.
                В olx продават метални вентили по... нямам спомен, писах в някаква тема тука, но не мога да я намеря. А, намерих я - ето тази тема. Виж я цялата тема. Аз си сложих сам алуминиев вентил на датчика.
                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                Коментар


                • #38
                  От: TPMS Датчик за налягане в гумите - откъде, как, защо.......

                  Мерси, ще тествам с нещата от темата и ще споделя резултати!
                  Jeep WH 3.0 CRD
                  -2" RC lift suspension spacers

                  Chevy Tahoe GMT900 5.3 LY5

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X