Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гуми Gripmax AT впечатления

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Тези гуми имат ли означение за зимно ползване, M+S и трите върха със снежинката? Търся нещо за целогодишна употреба с повече асфалт. Същото питане имам и за Toyo Open Country AT+.
    Ford Maverick II 2.3 XLT
    Ford Mondeo MK5

    Коментар


    • Asen Kushlev
      Asen Kushlev коментира
      Редактиране на коментар
      Изглежда добър вариант, цената прилична.

    • bullet_pk
      bullet_pk коментира
      Редактиране на коментар
      Тези имат TPSFM символ:

      https://offroad-bulgaria.com/forum/%...68#post6535068

    • Asen Kushlev
      Asen Kushlev коментира
      Редактиране на коментар
      Тия малко хард ще ми дойдат за паркетника май. Чудя се какви гуменетки да му измисля. Има време все още де, но аз да набележа модела.

  • Не , нямат.Отговарям за Грип макс.

    Коментар


    • Asen Kushlev
      Asen Kushlev коментира
      Редактиране на коментар
      Баш пък от китаеца не го очаквах. Те дават сертификати и удостоверяват употреба на всичко за навсякъде. Лошо.

  • Може да нямат обозначения снежинка и планина , но се държат много прилично на сняг . Естествено това важи за първите 3 години - като при почти всички гуми...

    Който търси , намира !
    Човекът е човек, когато е на път !

    Коментар


    • Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение
      Може да нямат обозначения снежинка и планина , но се държат много прилично на сняг . Естествено това важи за първите 3 години - като при почти всички гуми...
      Аз искам да вържа гащите пред органите. Затова искам и да се държат прилично, и да имат означенията. Карах на Паджеро 2 5 години дуратраци, идеални за всякакви ситуации. Но сега ще се кара на Маверик 2 и трябва нещо по-цивилно. Вчера гледам на паркинга на фирмата една Кия с Roadcruza. Ми много са горски за тоя паркет и ще има яко виене.
      Ford Maverick II 2.3 XLT
      Ford Mondeo MK5

      Коментар


      • За пред органите няма какво да се притесняваш, няма никакво значение дали има символи или не.
        В закона няма изискване за зимни гуми, само минимална дълбочина 4 мм на протектора ти трябва за да си изряден.
        Който търси , намира !
        Човекът е човек, когато е на път !

        Коментар


        • Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение
          За пред органите няма какво да се притесняваш, няма никакво значение дали има символи или не.
          В закона няма изискване за зимни гуми, само минимална дълбочина 4 мм на протектора ти трябва за да си изряден.
          Така е, той закона е супер некадърно написан, но не се знае каква глупост ще измислят. Пък тия гуми мисля да са последните на това МПС, карането му ще е 4-5 х.км. на година. Гледах и Вранглер на Гудиър, но отиват на 200+ лв., а Грипмакса е 130.
          Ford Maverick II 2.3 XLT
          Ford Mondeo MK5

          Коментар


          • Щом търсиш бюджетно решение - разгледай Austone SP302. Имат маркировка M+S и за парите са си много добро попадение.
            Който търси , намира !
            Човекът е човек, когато е на път !

            Коментар


            • Asen Kushlev
              Asen Kushlev коментира
              Редактиране на коментар
              Изглеждат доста добре. Няма наличности в моя размер, но предполагам до сезона ще заредят. Определено влиза в списъка.

          • Относно Аустоните, rosenmvr може да разказва доста, но май вече не влиза във форума, или поне не пише.

            Преди да ги купи, доста си говорихме, и му казах кво го чака, но въпреки това скочѝ в гьола.

            То не беше гаранционно пребалансиране, то не беше разходки до предничар за реглаж, то не бе гаранционна подмяна на някои гуми, щото някои уж успяли да ги балансират, абе ебати филма, който му бях разказал на две, на три предварително.

            Ше го пошеснайста и тук - китайци, само МТ-та !

            За 200±30лв има нормални гуми с DOT до една година разлика от настоящата, та никога не съм разбирал, защо някой който е дал 7,8,10К за джипка, циганее за 100 или 200лв разлика за нещо което се предполага, че ще ползва поне 5г или поне 50÷60К километри, и то при положение, че от него му зависи живота ?!
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
              Относно Аустоните, rosenmvr може да разказва доста, но май вече не влиза във форума, или поне не пише.

              Преди да ги купи, доста си говорихме, и му казах кво го чака, но въпреки това скочѝ в гьола.

              То не беше гаранционно пребалансиране, то не беше разходки до предничар за реглаж, то не бе гаранционна подмяна на някои гуми, щото някои уж успяли да ги балансират, абе ебати филма, който му бях разказал на две, на три предварително.

              Ше го пошеснайста и тук - китайци, само МТ-та !

              За 200±30лв има нормални гуми с DOT до една година разлика от настоящата, та никога не съм разбирал, защо някой който е дал 7,8,10К за джипка, циганее за 100 или 200лв разлика за нещо което се предполага, че ще ползва поне 5г или поне 50÷60К километри, и то при положение, че от него ти зависи живота ?!
              Купувал съм и среден клас, айде малко идея под средния може би, ми за 30 х.км. от 4 гуми 3 криви. Карани по асфалт на кола. Мейд ин Итали гордо отстрани. Други, не помня каква марка АТ-та бяха, но не е нечувана, за 20 х.км. свършиха на един Патрол. Добри отзиви за китйаски гуми има навсякъде. Работата е каквото уцелиш. На служебната баничарка 4-ти сезин търкаляме китайци, ми гума като гума. Да не говорим, че на големите марки само супер-дупр моделите и големите размери се правят по "белите" държави, другото по знайни и незнайни заводи някъде.
              Ford Maverick II 2.3 XLT
              Ford Mondeo MK5

              Коментар


              • Джоу (x3mrjoe)
                Джоу (x3mrjoe) коментира
                Редактиране на коментар
                30К са около 3 тона гориво, та и на техният фон пак стотина-двеста лева са нищо.

                При Патрола за 20К пак са около 3 тона гориво, та пак така.

            • Имам и други примери, като повечето са за леки автомобили от хора които мислеха като теб , но не виждам смисъл от сериал по темата.

              Китайците, след втората година (като по някога е и след първата) зимата и на студен и/или мокър асфалт за нищо не стават, което обезсмисля покупка на нова гума с разлика 30÷50лв/бр

              Не значи, че не стават за абсолютно нищо, но е добре човек да е наясно с това какво да очаква, за да няма (големи) разочарования.
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • ... и в нов пост, че след Имотите не мога да дописвам.

                Преди два месеца, една събота с приятел пообиколихме за гуми за РАВка '08-'09 и взехме Гудиър Вранглер с ДОТ от миналата година за 220лв/бр, като имаше по-дърти за по-малко пари.
                Това за размер 235/65R17.
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                  Имам и други примери, като повечето са за леки автомобили от хора които мислеха като теб , но не виждам смисъл от сериал по темата.

                  Китайците, след втората година (като по някога е и след първата) зимата и на студен и/или мокър асфалт за нищо не стават, което обезсмисля покупка на нова гума с разлика 30÷50лв/бр

                  Не значи, че не стават за абсолютно нищо, но е добре човек да е наясно с това какво да очаква, за да няма (големи) разочарования.
                  Първо, лично за мои коли китайски гуми не съм купувал никога. Ако е важно, зимните на колата ми са последния модел Бриджистон, имаше 2-3 други марки по-скъпи тогава. Аз за китайските затова питам, ето ти знаеш това-онова, полезно ми е. Както казах бях се засилил на Вранглер първоначално, щото съм доволен от марката за 5 години на Паджерото.
                  Ford Maverick II 2.3 XLT
                  Ford Mondeo MK5

                  Коментар


                  • Джоу (x3mrjoe)
                    Джоу (x3mrjoe) коментира
                    Редактиране на коментар
                    Аз за това и споделям, за да може мераклиите да са наясно, а не да псуват когато, като ръсне дъжд, спрат една педя по-късно.

                • В момента и зимните и летните ми гуми са китайски. Взискателен съм към гумите и за двата комплекта съм питал и проучвал, че от китаец до китаец има разлика. И двата комплекта искаха пребалансиране след първите няколко стотин киломенра и после никакви грижи, това е нормално и се случва на всякакви гуми.
                  Зимните са Sailun на 2 сезона, като километри не съм ги засичал, но би трябвало да са около 10 000км.. Доволен съм, дори много доволен. Гумите са много меки и при едно закъсване и буксуване в чакъл леко нараних грайфера на едната. Мога да ги оценя като по-добри от други марки които съм карал последните години на различни коли - Фулда, Дебица, Дайтон и Фйърстон.
                  Летните са Westlake на 2,5 месеца и на малко над 2000км., на практика са нови. Впечатлен съм от поведението им на мокро. Минах 3 пъти в дъжд прохода Шипка и все едно карах на сух асфалт, а на места имаше много вода. За сега съм много доволен. Чисто асфалтови са, искаше ми се нещо с повече грайфер, но не намерих нищо подходящо на нормална цена.
                  Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                  Телефон - в профила!

                  Коментар


                  • Джоу (x3mrjoe)
                    Джоу (x3mrjoe) коментира
                    Редактиране на коментар
                    Сподели кога си ги монтирал, че "два сезона" е малко субективно.

                  • Иван Жоров
                    Иван Жоров коментира
                    Редактиране на коментар
                    Не си записвам и не помня. Средата на ноември до средата на април приблизително е един зимен сезон при мен.

                  • cnc82
                    cnc82 коментира
                    Редактиране на коментар
                    Sailun е водещ световен производител на гуми за тежкотоварни машини ( камиони , трактори и др..) , та не бива да се броят за нечуван китайски производител на галоши .

                • Потвърждавам думите на Джоу за Austone SP302. 6 месеца и 5000 километра от които не повече 50 км. офроуд, и четирите гуми са криви. Нов баланс не помага. Колагата тресе
                  Сега ще трябва да отидат в боклука и да се изръся 800-900 лева за истински гуми
                  Човек е ~70% вода. Ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

                  Коментар


                  • Дайте акъл за нещо около 200 лв, АТ 215/70/16.
                    Човек е ~70% вода. Ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X