Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Коя е най-добрата гума,НЕ РЕГЕНЕРАТ,ЗА КАЛ???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Коя е най-добрата гума,НЕ РЕГЕНЕРАТ,ЗА КАЛ???

    Става въпрос, за най-често използваните и купувани гуми, не регенерат!
    От сметката изключваме най-агресивните шарки, чиито копия ние караме, само че регенерати и които са изпитани в калта - като Кайман, Кобра, Алигатор и други подобни!
    Анкетата касае не най-агресивните шарки, а помасовите, като изброените в Анкетата!
    След много "Размисли и страсти", стигнах до заключението, че когато един джип се използва само и единствено за тежък ООФ РОУД, са нужни, основно два комплекта гуми и джанти - едните много агресивни, за периода ОКТОМВРИ-АПРИЛ, т.е. по-мократа е снежна част от годината, а другите не чак толкова агресивни, за периода АПРИЛ-ОКТОМВРИ, демек летният период!
    Е кои гуми, от НЕ РЕГЕНЕРАТИТЕ, и НЕ най-агресивните, са най-добри за КАЛ?
    Аз лично имам преки наблюдения за BFG MUD TERRAIN, тъй като карах с такива близо 8 месеца и моето мнение е, че в калта са много зле!!!
    Сега предпочитанията са ми към "GOOD YEAR WRANGLER МТ" и "Kumho KL71 Road Venture MT". В тази насока, ще се радвам ако Боби изкаже преките си наблюдения и впечатления от КУМХОТО, тъй като кара с тях вече доста време.
    Разчитам също да чуя и други колеги, карали с гумите, включени в анкетата.
    Предполагам, че съм изпуснал някоя друга марка и шарка, така че ще се радвам, ако ме допълните!
    Значи, последно да уточня, Анкетата касае поведението НА КАЛ, на най-често използваните(масови) марки и шарки гуми MUD TERRAIN - от вида изброени в нея, а НЕ НАЙ-АГРЕСИВНИТЕ И ИЗПИТАНИ В КАЛТА ШАРКИ (КАТО РЕГЕНЕРАТИТЕ)!!!
    Прикачени файлове
    206
    Kumho KL71 Road Venture MT
    15.53%
    32
    Nitto Mud Grappler MT
    2.43%
    5
    Goodyear Wrangler MT/R
    20.39%
    42
    Dunlop Grandtrek MT2
    2.91%
    6
    BF Goodrich MUD Terrain
    24.27%
    50
    BF Goodrich ALL Terrain
    5.83%
    12
    Други
    16.50%
    34
    Simex
    8.74%
    18
    Interco TSL
    3.40%
    7
    Последно редактирано от alex_markov; 06-12-07, 21:54.

  • #2
    До: Коя е най-добрата гума,НЕ РЕГЕНЕРАТ,ЗА КАЛ???

    Гласувах "Други", защото Саимекса е Гумата за Кал, от горе изброените мойте предпочитания са за Дънлоп-а, но заради цена и наличност в момента карам с БФГ МТ и съм доволен, да не е идеалната гума, Но е доста по-достъпна и налична, а цената има значение, зашото от Дънлопите разпрах в гората два и останах с 3 "нови" гуми, Кумхото съм го виждал при Боби и Кики, не съм карал, но ако имаше подходящ размер със сигурност щях да го пробвам

    Коментар


    • #3
      До: Коя е най-добрата гума,НЕ РЕГЕНЕРАТ,ЗА КАЛ???

      Карал съм на сняг и кал и "детевозът" ми все още е с GOOD YEAR WRANGLER МТ/R (31 х 10.5 R15). Впечатленията ми са добри. Дотолкова, че в момента, в който се сдобия с подходящи джанти, Патрулът ще бъде обут със същата марка и модел.

      Все пак трябва да отбележа, че не бих определил MT/R-а като "много агресивна" гума. Когато миналата година избирах между него и Yokohama Geolandar МТ (копие на чиято шарка е популярната "Кобра") на везните натежа по-голямата универсалност на Goodyear-а, въпреки че на кал шарката на Geolandar-a за мен се представя по-добре.


      П.П. Като гледам анкетата, не съм убеден, че ще ти бъде много от помощ, защото Nito-то май може да получи само един глас от човек, който реално е карал с такава гума, а BFG AT няма как да се класира като "най-добра гума за кал" в компанията на оставалите модели.
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #4
        До: Коя е най-добрата гума,НЕ РЕГЕНЕРАТ,ЗА КАЛ???

        Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
        Гласувах "Други", защото Саимекса е Гумата за Кал, от горе изброените мойте предпочитания са за Дънлоп-а, но заради цена и наличност в момента карам с БФГ МТ и съм доволен, да не е идеалната гума, Но е доста по-достъпна и налична, а цената има значение, зашото от Дънлопите разпрах в гората два и останах с 3 "нови" гуми, Кумхото съм го виждал при Боби и Кики, не съм карал, но ако имаше подходящ размер със сигурност щях да го пробвам
        Има ли как да включим в анкетата конкретните други марки и шарки?
        Кумхо има 33х12,5х15 и то налична, мисля перфектен размер за теб, а цената й е без конкуренция!!!

        Коментар


        • #5
          До: Коя е най-добрата гума,НЕ РЕГЕНЕРАТ,ЗА КАЛ???

          Аз също бих казал , че Дънлоп Грандтрек-2 е една от най-добрите гуми за кал от класа 80% офф 20% он... , със следната забележка, че се износва много бързо при комплексна употреба, както и че е малко слабичка за каменист терен. При използване на заден блокаж откъснах няколко от грайферите на задните гуми. Хубави са , но не са "рентабилни". Гудиър Вранглер ползвам от сравнително скоро и впечатленията ми са, че е здрава гума, не е толко агресивна като Дънлопа, изключително безшумна на асфалт, както и износоустойчива. Естествено показателите и в калта според мен са по-слабички.
          Сровнявам тези марки защото имам опит с тях. Нека колегите, които карат (са карали) с други маркида споделят впечатленията си. Много харесвам такива теми, особено ако не се "разводнят", защото са доста полезни за избягване на варианта "проба - грешка".

          Коментар


          • #6
            До: Коя е най-добрата гума,НЕ РЕГЕНЕРАТ,ЗА КАЛ???

            Първоначално публикуван от MDRAZHEV Преглед на мнение
            Има ли как да включим в анкетата конкретните други марки и шарки?
            Кумхо има 33х12,5х15 и то налична, мисля перфектен размер за теб, а цената й е без конкуренция!!!
            Би трябвало да можеш да редактираш анкетата и да включиш други марки.
            Кумхото е на 15" , а аз съм с 16"

            Коментар


            • #7
              До: Коя е най-добрата гума,НЕ РЕГЕНЕРАТ,ЗА КАЛ???

              Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
              Карал съм на сняг и кал и "детевозът" ми все още е с GOOD YEAR WRANGLER МТ/R (31 х 10.5 R15). Впечатленията ми са добри. Дотолкова, че в момента, в който се сдобия с подходящи джанти, Патрулът ще бъде обут със същата марка и модел.

              Все пак трябва да отбележа, че не бих определил MT/R-а като "много агресивна" гума. Когато миналата година избирах между него и Yokohama Geolandar МТ (копие на чиято шарка е популярната "Кобра") на везните натежа по-голямата универсалност на Goodyear-а, въпреки че на кал шарката на Geolandar-a за мен се представя по-добре.


              П.П. Като гледам анкетата, не съм убеден, че ще ти бъде много от помощ, защото Nito-то май може да получи само един глас от човек, който реално е карал с такава гума, а BFG AT няма как да се класира като "най-добра гума за кал" в компанията на оставалите модели.
              Аз искам през летният период малко да "разстоваря" джипа, от тежките регенерати, тъй като тогава, не са толкова нужни, но калта ми остава приоритет!!!
              В никакъв случай не сравнявам тези шарки с най-агресивните!!!
              Опитвам се да разбера, кои МТ гуми, са най-добри за КАЛ!!!

              Коментар


              • #8
                До: Коя е най-добрата гума,НЕ РЕГЕНЕРАТ,ЗА КАЛ???

                Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
                Би трябвало да можеш да редактираш анкетата и да включиш други марки.
                Кумхото е на 15" , а аз съм с 16"
                Купи си джанти 15"!!!
                Саше, прати ми снимка и точното наименование на гумата, за която говориш, за да я включа в анкетата или ако може я включи ти!

                Коментар


                • #9
                  До: Коя е най-добрата гума,НЕ РЕГЕНЕРАТ,ЗА КАЛ???

                  Първоначално публикуван от Victor Преглед на мнение
                  ...................... "проба - грешка".
                  Това се опитвам да избегна, че скъпичка ще дойде пробата!!!

                  Коментар


                  • #10
                    До: Коя е най-добрата гума,НЕ РЕГЕНЕРАТ,ЗА КАЛ???

                    Ако говорим само за кал, мисля че ти трябва нещо такова

                    Super Swamper TSL / BOGGER
                    Mud Tire Ratings (1-5 Star)
                    Street Sand Rock Mud Trail Snow
                    Само че забравяш за всичко друго освен кал. Иначе мисля че с оглед на това колко хора са наистина доволни от Кобрите то съответния оригинал Йокохама Геоландер би бил добро решение. Аз в момента карам служебните пикапи с Гудиър МТ/R, справят се, но не са най-блестящите кални гуми които съм карал.

                    Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Коя е най-добрата гума,НЕ РЕГЕНЕРАТ,ЗА КАЛ???

                      Първоначално публикуван от MDRAZHEV Преглед на мнение
                      Купи си джанти 15"!!!
                      Саше, прати ми снимка и точното наименование на гумата, за която говориш, за да я включа в анкетата или ако може я включи ти!
                      Не ща 15" (все пак трябва да се движа и на асфалт)
                      Опитах се да оправя анкетата но точното название на гумата не го знам

                      Коментар


                      • #12
                        До: Коя е най-добрата гума,НЕ РЕГЕНЕРАТ,ЗА КАЛ???

                        Тази гума не е хубава, защото в страничен наклон е ГОЛА ВОДА!!!
                        Кайманите на Малатеста(Чироко на Федима) са доста по-добри от тази в това отношение, но през лятото е абсолютно безмислено да се слагат толкова агресивни шарки, само тежат!!!
                        От другите Марки и шарки, не толкова агресивни, са перфектни за лятото.
                        Въпросът е коя точно от тях?
                        Някой може ли да сложи снимчица на SIMEX, да я видим, че не сещам, за какво става въпрос?

                        Коментар


                        • #13
                          До: Коя е най-добрата гума,НЕ РЕГЕНЕРАТ,ЗА КАЛ???

                          Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
                          ...............................................карам служебните пикапи с Гудиър МТ/R, справят се, но не са най-блестящите кални гуми които съм карал.
                          А лятото тези гуми, не ти ли вършат работа?

                          Коментар


                          • #14
                            До: Коя е най-добрата гума,НЕ РЕГЕНЕРАТ,ЗА КАЛ???

                            Първоначално публикуван от MDRAZHEV Преглед на мнение
                            Тази гума не е хубава, защото в страничен наклон е ГОЛА ВОДА!!!
                            Кайманите на Малатеста(Чироко на Федима) са доста по-добри от тази в това отношение, но през лятото е абсолютно безмислено да се слагат толкова агресивни шарки, само тежат!!!
                            От другите Марки и шарки, не толкова агресивни, са перфектни за лятото.
                            Въпросът е коя точно от тях?
                            Някой може ли да сложи снимчица на SIMEX, да я видим, че не сещам, за какво става въпрос?
                            ето една "заемка" от Дявол Коледа

                            Коментар


                            • #15
                              До: Коя е най-добрата гума,НЕ РЕГЕНЕРАТ,ЗА КАЛ???

                              Първоначално публикуван от MDRAZHEV Преглед на мнение
                              А лятото тези гуми, не ти ли вършат работа?
                              Вършат, ама трудно се самоочистват в калта... Залепят се здраво и стават на валяк.
                              Пък и усещането е че тягата не е такава каквато трябва да е. Нали се сещаш в същата кал ти трябват много повече обороти и зор за да се движиш там където с Кобра много-много не се насилваш. Иначе са тихи на асфалта.
                              Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X