Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За малка кола - струва ли си скъпи гуми?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • За малка кола - струва ли си скъпи гуми?

    Здравейте,
    Предстои ми купуване на зимни гуми за малка кола /Тойота Айго/, размера е 155/65/14
    Струва ли си да се кара със скъпи гуми, или при този /малък/ размер параметрите за изравнени?
    Например, Мишлен и Гуд Иър по 97-100лв, Йокохама Бриджстоун по 90, Файърстоун БФ Гудрич 70 и нещо, Клебер 67лв, Сава 63 лв..

    Поздрави
    Николай
    VITARA 1.6, 93 къса кабр
    КИА СПОРТИДЖ 2.0 бен, 2002

  • #2
    От: За малка кола - струва ли си скъпи гуми?

    Хубавата гума си е хубава - sans значение от размера.
    Малко черен хумор - освен ако колата не я кара само тъщата.
    Според мен при малките коли гумата е още по-важна от при големите и тежки джугани.

    Коментар


    • #3
      От: За малка кола - струва ли си скъпи гуми?

      Първоначално публикуван от Slick Преглед на мнение
      Хубавата гума си е хубава - sans значение от размера.
      Малко черен хумор - освен ако колата не я кара само тъщата.
      Според мен при малките коли гумата е още по-важна от при големите и тежки джугани.
      Не.. кара я жената, и вози дъщерята

      Не знам.. досега не съм купувал такъв размер

      ПП Преди време, баща ми за по-евтино си купи за Ситроена /АХ/ 145-70 или 80 -13 Тигърки, и вървяха супер на сняг
      Николай
      VITARA 1.6, 93 къса кабр
      КИА СПОРТИДЖ 2.0 бен, 2002

      Коментар


      • #4
        От: За малка кола - струва ли си скъпи гуми?

        Ми аз съм карал малки гумета на Субару Джьсти и това спираше като му изчезнат отблясъците на фаровете в снега.Така и така ги купуваш,така или иначе щерка ти с жена ти се возят,аз бих си взел най-доброто на размера.Виж ако аз трябва да купувам 18ки за един от моите с идеята да отида на планина седмица.......ми ще си наема джуган с все гумите,пълна застраховка и бой.При теб ако дилемата е какво да е срещу най доброто и разликата е 3 бутилки от хубавите........пий една студена вода и обуй колицата.
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • #5
          От: За малка кола - струва ли си скъпи гуми?

          Аз карам подобен размер Сава. Беше най-евтината и не съжалявам, защото се представя отлично и е доста тиха междудругото. А и обичам да карам бързичко и се държи чудесно на завоите. Така че-евтината гума не означава, че е боклук! Eдин глас от мен за Савата

          Коментар


          • #6
            От: За малка кола - струва ли си скъпи гуми?

            Размерът няма значение, значение има как ще ползваш колата, а е ясно че точно тази няма да се кара екстремно. Специално на асфалт има по-малко причини да си купиш баш най-марковите и баш най-скъпите. Разликата е в това колко дълго ще издържи преди да се охарчиш за нова. Дали ще ги смениш на две години, или на четири, няма да усетиш кой знае каква разлика във финансите, нали. Най-много да спука гума на път (по-голям шанс при куче-марка заради евтините вложени материали). Обаче тая кола с тоя размер цвички няма да лети със 150 по магистрала. "Сава" не знам какво е, но "Клебер" се ядват. От там нагоре, според джоба. Да си харесаш грайфер, това е по-важното. Следващо важно е редовно да им хвърляш по един поглед за дефекти, напукване, издуване, износване, знаеш си. Поне ако се появи нещо да го хванеш в началото. И да са напомпани как трябва.

            Коментар


            • #7
              От: За малка кола - струва ли си скъпи гуми?

              Евтините гуми са добри само един сезон, за втората зима може да очакваш изненади от пътното поведение на колата. И като пазаруваш не забравяй да гледаш ДОТ-а.
              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
              Из "Златния телец"

              Коментар


              • #8
                От: За малка кола - струва ли си скъпи гуми?

                Да не се обидиш само ма я питай жена си дали да и вземеш евтини гуми,че на моята като и ги слагам / гумите бе / го вадя / Мерцедеса бе / на магистралата и не удари ли 200 поне не го пускам,няма да ти казвам спирачки как пробвам,като не видял значи.Един път няма да спрьт тия евтинките и тия 60 кинта далавера ше и излязат през носа пък той ще е на волана пупупупу.Или като си легне детенце тая вечер отвори леко вратата,погледни ХО как си спи и се замисли пак за гумите.Лекичка кола с какви да е гумета си тръгва,Варна уж няма много сняг макар да съм го дъвкал с Патрула и там,спирането обаче си е друга бира,а да не говорим,че принципно улиците зимата са си малко в по-кофти състояние от лятото та шанса евтинка зимна да я избабаниш е малко по такъв от лятна такава лятото.Купи си гуми бе човек,без значение каква тенекия е над тях,те стъпват на пътя,те спират,те завиват.Или направо питай жена си
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • #9
                  От: За малка кола - струва ли си скъпи гуми?

                  Струва си.

                  Коментар


                  • #10
                    От: За малка кола - струва ли си скъпи гуми?

                    Подкрепям,че и аз карам пунто със 155 75 13 и да кажа,че при мен баш спирането е проблем.Пробвах дебика една зима и уй.Сега съм с гиславед и биват ма са далеч от мишелин.И тая кола жената да ми вози детето не бих я оставил.Та взимай хубави гуми,че живота не е евтин.
                    Няма страшно в умирачката...
                    Страшното е да си жив!...

                    Коментар


                    • #11
                      От: За малка кола - струва ли си скъпи гуми?

                      На времето на жената бях взел едно Шевролетче Калос... Бе криза, и съответно кесийката бе тънка...
                      Първата зима си казвам - жената нов шофьор (по документи - с 18г стаж, ама реално нямаше и 100км, та затова платих още един курс само практика) - тя няма да кара зимата колата, ама все пак да взема едни Дебица Фриго 2...
                      Поради здравословни проблеми зимата влязох 'в бокса', а жената пое разходки на децата и т.н. Беше доста снеговита зима.. На изписването от болницата гледам - улиците почти непроходими. Казвам на жената - ще си взема такси... 'Какво такси бе - аз си се движа нормално'... И верно - дойде без проблеми.
                      След това наблюдавах как от вътрешния ни паркинг обикновено тя е първата, която прави партината в снега сутрин и излиза без проблеми, докато другите се мъчат. Само веднъж не успя - снега бе над 30см, и Калосчето заравяше бронята и трупаше сняг пред себе си... Тогава жената изчака 2 минути да излезе един с LC... И по 'партината' си излезе безпроблемно (пак буташе снега - разликата в просвета на LC и калосчето е огромна, ама си се движеше нормално).
                      Като се оправих ги пробвах зимата - ами драпаше и спираше много добре. Иначе гумите много ми напомниха като шарка на Good Year Vector 3 (всесезонни)
                      Гумите ги въртяхме 3 зими (е, жената не върти много километри), след което ги подарих почти нови на приятел в Балкана, който ги върти вече 4 или 5 сезон (абе време им е - те вече не са и 'зимни', ама пак се представяли добре - и тази зима щял да изкара с тях - VW Венто).
                      Та въпреки, че в момента на жената съм сложил по-скъпи гуми GoodYear Ultragrip SUV, не бих се притеснявал да взема за зимни и по-нисък клас гуми след съответното разглеждане на моделите разбира се...
                      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                      Коментар


                      • #12
                        От: За малка кола - струва ли си скъпи гуми?

                        Дебица Фриго са изненадващо добри като за почти най-евтините гуми на пазара.

                        Коментар


                        • #13
                          От: За малка кола - струва ли си скъпи гуми?

                          заради сигурността си струва,колега,направи го заради теб,самия!
                          HUSGVARNA 630 SMR
                          PEUGEOT PARTNER 2,0 HDI

                          Коментар


                          • #14
                            От: За малка кола - струва ли си скъпи гуми?

                            Преди четири години аз сам си отговорих на твоя въпрос, реших да спестя и да купя само хубави нови зимни гуми на водещите предни колелета.

                            След седмица катастрофирах на права отсечка с десет км под разрешения максимум, просто попаднах на заледена локва която не видях в тъмното, аз оживях, жена ми също с малко порезни контузии и стрес и все още страда от фобия да шофира, колата беше тотал щета и съответно бях порязан зверски от каското и загубих около два бона освен нервите, и последно но не по значвние тогава жена ми беше бременна и по съвет на медиците абортира заради преживяния стрес.

                            От тогава първото нещо което правя на нова кола, дори преди маслото и ремъците е комплект чисто нови хубави гуми, достатъчно пъти се е доказвало в живота ми колко е важно да имаш адекватни гуми за колата и хубави подметки на обувките, това е моето мнение.
                            Бъдете живи и здрави!

                            Коментар


                            • #15
                              От: За малка кола - струва ли си скъпи гуми?

                              Първоначално публикуван от vuk varna Преглед на мнение
                              Не.. кара я жената, и вози дъщерята ..............
                              "вози дъщерята"
                              Според мен темата трябва да се казва: "Кои според вас са най добрите гуми на пазара 155.../...



                              ПП И колко д.г. ще икономисаш с нЕкои т'рлъци?
                              Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                              Към модераторите-А изтрийте го сега.
                              Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X