Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За или против тракторните гуми !

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: За или против тракторните гуми !

    Първоначално публикуван от Пламен Ковачев (zaiko1234) Преглед на мнение
    ... ПУБЛИКА ДАВАШТА АКЪЛ КАДЕ ДА СЕ ВЪРЖЕ И ПРОЧИЕ ...
    Публиката има право да дава всякакви акъли. Който я слуша си е за негова сметка ...
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #62
      От: За или против тракторните гуми !

      Да се изкажа и аз по въпроса, макар и да съм най не компетентен по въпроса от всички дискутиращи в темата.
      От около месец имам една телевизия OUTDOOR CHANNEL, та там едно от предаванията е MUDSLINGERS където карат само в яка кал и 80-90% карат с тракторна шарка, рибена кост или там както и казват - най-вероятно има защо, а и не мисля че става въпрос само за пари.

      Коментар


      • #63
        От: За или против тракторните гуми !

        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
        Публиката има право да дава всякакви акъли. Който я слуша си е за негова сметка ...
        Смей се ти............. да дава акъл извън лентите е едно . Друго е да се пресегаш и да връзваш важета е друго . Че навигатора е виновен виновен е преценява джипа в какво положение и застава там където е най изгодно да го извадат без щети организаторите да си правят сметка ако не времето се спира до решаване на въпроса а не ще го дърпаме от тук пък каквото стане.
        Луд не се мори,само се поти...и охлажда с бира 0884480846

        Коментар


        • #64
          От: За или против тракторните гуми !

          Защо,пък ,нека забранят в състезанията тракторките,цял ден ще върти ме гуми в калта и ще раздава ме всичката газ.Ще сме непобедими състезатели,а след състезанието,някой чиче,от публиката с тракторки на 100-годишната Газ-ка ще мине като по площада пред народното събрание,там където цял ден сме въртели гуми.Е те на това му викам срам,да подготвяш машина с месеци,да нахлузиш каска и ,да си повярваш че вече си оффроудар,и да мине някой със камуфлаж и 100-годишен джип,там където не си могъл.Язък за надписа състезател,или веднага трябва да дописваш-състезател по шах мат.

          Коментар


          • #65
            От: За или против тракторните гуми !

            Абе хора, знаете си едно и също и това си е.Е па дайте да ги направиме тия джипове верижни а.Защо трябва да се забраняват тракторните гуми или които и да било.Просто трябва да има правила-говоря за състезанията!
            0886685545-Влади- ОФ-РОУД КЛУБ"НОВИ ИСКЪР 4Х4 ЕКСТРИЙМ"

            Коментар


            • #66
              От: За или против тракторните гуми !

              Първоначално публикуван от Пламен Ковачев (zaiko1234) Преглед на мнение
              Да Батко за съжаление е така и то защото като си купиш джип от горубляне с завотските настройки и го вкараш реялно в боя ставаш за посмешите на публиката щото всичко пада по трасето пък хептем да не говорим че и ако немаш рошави гуми например като тракторните и като те закачи багера с кофата всичката пласмаса и брони кърти яко пък да не говорим че неможе цял ден да стойш на трасето като прасе в локва на 25 минута те изхвърлят от него все пак има и други Батковци който искат да карат и минат по трасето.А ние кибиците гледаме и мечтаем и като се приберем в вкъщи къртим железа от асманлъка и правим проба грешка до пригоднос за пред кафето . На състезанието 2010 година на Ридо в Самков едни Батковци бяха с джип на който джип тунинга му бе от ...хххххххх... лева и ко направиха да изнамеря ли ? видио май няма смисъл и то защото оправданието е едно че например бай едикойси е минал преди тях с тракторна шарка по трасето и е осрал пеизажа ама те явно бяха забравили че са дошли на траял трасе а не на рали каране.
              ... http://vbox7.com/play:bc55eaa6 http://vbox7.com/play:11ba1daa&al=2&vid=5427831 най-подготвеният и скъп джип със скъпите му гуми http://vbox7.com/play:bc7695ee и джип от "зрънчо" с бедняшки гуми ... много говорите малко показвате
              МОИЙТЕ ЗАБАВЛЕНИЯ ЗА ВАС СА ПРЕСТЪПЛЕНИЯ...

              Коментар


              • #67
                От: За или против тракторните гуми !

                Явно много страдате че има хора които могат да си позволят нещо повече от ръждива газка която още мирише на обор.Не ви ли стана ясно и колко пъти да го пиша че Иван Киров няма нужния опит защото не кара в гората да краде дърва не ходи там да убива животни не си гледа говедата и овцете по-баирите и балкана както и още много други селски дейности свързани с овчарския бит и култура.
                Иван Киров не е човека с който трябва да се сравнявате защото кара извън пътя един път в годината.И въпреки това има смелост и възможност да кара по-трасета на състезания които вие само може да сънувате.Има тук тема направете си труда да я видите,прочетете.
                И въпреки всичко Иван Киров е спонсорирал много от тези мероприятия за да се чувствате добре.ТОВА Е НЕЩО КОЕТО ЛИЧНО ЩЕ СЕ ПОГРИЖА ПОВЕЧЕ ДА НЕ СЕ СЛУЧИ.
                Пределно ясно е на всеки който е карал с текезесарски гуми че са много проходими на състезание направено само и единствено за тези гуми и на терени които сте ги разбили от возене.Нивото на тези състезания е показателно.Както за възможностите на организаторите така и на карачите с каска за хокей в комплект с ватенка и гумени ботуши.
                Нивото на тези кушии се роди в голямата кална дупка и там ще умре.Дупка която е непреодолима за всички участници.Важното е да си накаляте газката и цяла година да не сваляте стикера със състезателния номер.Единственото състезателно нещо в цялата машина.И така до следващата година пак на същото състезание.Нулево развитие на машините и трасето.Слаби традиции-малко спонсори.Много скандали и злобни коментари.Преди,по време на и след състезанието.
                И за всичко това не са виновни организаторите а нефелната подготовка и направа на машините.Разберете няма как да ти виси сопола да ти е празен джоба и да подготвиш добра машина за траял,рали,трофи и тн.
                Трябва да се уважават хората които са направили и правят нещо за спорта.С две думи тези дето могат и знаят кое и как...

                Направете едно състезание което да е поне 20-30км и тогава гледайте колко от тези колхознически джипки ще завършат.Има много състезания в чужбина защо не карате там като сте такива карачи?Защото си мислите че само на газки и уазки може да се монтират гуми от тракторче.
                Нека някой да ми покаже къде в тази тема или в друга съм написал че трябва да се забранят тракторните гуми.Но понеже това е най големия тунинг който може да си позволите и скачате като ужилени всички трактористи.
                От години има състезатели и организатори в България които се занимават професионално с този спорт.Това че вие не знаете не означава че ги няма.Може да си пишете тук колкото искате да плюете тези дето ги бива да направят нещо.И това не е само тук.На това ниво е всеки един спорт в бедната бълхария.Световно траяла е загинал спорт,спорт който изчезва.Тук тепърва идва модата на рибената кост,бобърския зъб и тн.
                И само за да завърша.Да карал съм с тракторни гуми и 200 амперови (самоковски) блокажи и на двата моста.Това не е кола а тракторче.Ако ми се кара тракторче защо да не е трактор от големите тези с които ви теглят по трасетата.Сега станаха евтини и още ще им падат цените.Нали всички от селата се запътиха към големите градове.Но в градовете с гуми от тракторче не може да се кара.
                Така че ТРАКТОРИСТИ ОТ ВСИЧКИ СЕЛА СЪЕДИНЯВАЙТЕ СЕ....
                Последно редактирано от IVAYLO BLIZNAKA; 11-03-12, 05:30.

                Коментар


                • #68
                  От: За или против тракторните гуми !

                  Близнак,откъде тая злоба я вадиш бе човек.Защо се изживяваш като последна истанция и свързващо звено между хората и господа.В тази държава,всички сме селяни.През 1878г.,София е била 16000 души,кой знае и твоите деди от кое село са дошли преди 60-70г.(не ми е трудно да направя справка)Дразниш се защото това беше наистина голяма излагация ,през 2009г,джип за безброй пари,направен по учебник написан от вас и нищо.А не съм и видял да сте продали много състезателни машини ,направени от вас,в чужбина,та едва ли вашата концепция е близка до изработката на господ.Всеки може да прави каквато машина му харесва и каквито са му възможностите,дори и тя да мирише на обор.Парите както при вас,така намаляха навсякъде и хората без спонсор толкова могат.

                  Коментар


                  • #69
                    От: За или против тракторните гуми !

                    Батковци ,що скачате толкова? След като сте толкова над нас и близо до Луната питам аз...защо луноходите на НАСА движат по Луната с тракторна шарка следователно и те са селяци
                    Луд не се мори,само се поти...и охлажда с бира 0884480846

                    Коментар


                    • #70
                      Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
                      Близнак,откъде тая злоба я вадиш бе човек.Защо се изживяваш като последна истанция и свързващо звено между хората и господа.В тази държава,всички сме селяни.През 1878г.,София е била 16000 души,кой знае и твоите деди от кое село са дошли преди 60-70г.(не ми е трудно да направя справка)Дразниш се защото това беше наистина голяма излагация ,през 2009г,джип за безброй пари,направен по учебник написан от вас и нищо.А не съм и видял да сте продали много състезателни машини ,направени от вас,в чужбина,та едва ли вашата концепция е близка до изработката на господ.Всеки може да прави каквато машина му харесва и каквито са му възможностите,дори и тя да мирише на обор.Парите както при вас,така намаляха навсякъде и хората без спонсор толкова могат.
                      Злоба не вадя от никъде,казвам това което мисля. Какви справки ще правиш?Дядо ми е от София и другия също.От къртици и смучещи от две цици сме на това дередже.Ти се изживяваш като голям катаджия да пишеш актове на хората от форума.Аз никой не съм плашил с нищо.Не се дразня от съсъезания които продължават 15мин и са по 1-2км.Този Джип дето вас ви дразни даже е евтин.Не е спортен а е направен за кеф на собственика.Когато видиш истински спортен джип ще ме разбереш.И тук не става дума само за джипове а за начин на мислене.Когато направиш нещо покажи го тук или в чужбина и тогава ще разбереш за какво става дума.
                      Беден и злобен е българина защото е мързелив и все гледа далаверата.Да продавам състезателни машини?Никога не съм продавал. Направи и за това справка нали сега е на мода.Справки доноси,нареждания,разстрели и ти си знаеш още какво става в системата.Господ не се ръга в тинята да знаеш и не ме интересува какво прави.
                      Пред него всички ще докладваме кой какво е направил.Но за мен ще е само пред него защото никога не съм имал шеф или началник на който да докладвам.
                      Отчет ли да ти давам за мойте разходи и приходи?Спонсор ако за теб е човек или фирма дето само ти дава пари да си ги слагаш в джипа нещо си се объркал.Спонсора очаква да си върне парите които дава и ги дава на тези които са способни.Спонсори винаги е имало и ще има но не мисля че ти трябва да знаеш за това.Не е твоя работа.
                      Не съм ти забранил да си правиш машина каквато ти харесва на теб.Нито да караш с гуми от колхоза.Нали така? Или само ще си пишем едно и също.
                      Покажи какви машини си направил нали за това е този форум.Ще се радвам да ги видя.
                      Завистта на другите е признание за успех.

                      Първоначално публикуван от Пламен Ковачев (zaiko1234) Преглед на мнение
                      Батковци ,що скачате толкова? След като сте толкова над нас и близо до Луната питам аз...защо луноходите на НАСА движат по Луната с тракторна шарка следователно и те са селяци
                      Чичо Пламене,харесват ми твойте постове защото човек от тях винаги може да научи нещо ново.Някоя нова дума словоред,умна мисъл.
                      Ако питаш русофилите ще ти кажат че американците никога не са стъпвали на луната.За какви тракторни шарки става дума?Те тракторите са за земята.Тези дето карат с тях на Луната са лунни шарки.
                      И да си селяк е начин на живот,а не къде си роден.Това е толкова ясно че повече няма какво да говорим
                      Последно редактирано от Чавдар (V93); 11-03-12, 08:07.

                      Коментар


                      • #71
                        От: За или против тракторните гуми !

                        Първоначално публикуван от vladyas Преглед на мнение
                        ... Е па дайте да ги направиме тия джипове верижни а. Защо трябва да се забраняват тракторните гуми или които и да било.Просто трябва да има правила-говоря за състезанията!
                        Ами те на истински състезания направо ги забраняват. И вериги не дават да се слагат.

                        5C. Wheels and Tyres

                        5C1 Tyre and wheel combinations are restricted to a maximum 40” diameter.

                        5C2 Agricultural tyres of any type are not allowed.

                        5C3 Wheel chains of any type are not allowed during competition.

                        5C4 Tyres must be of a mud type tread pattern and be classified for road use.

                        ...
                        http://www.rainforest-challenge.com/index.php?page=429
                        9. КОЛЕСА (КОЛЕСНЫЕ ДИСКИ) И ШИНЫ.
                        9.1. Запрещено применение шин от сельскохозяйственной, дорожной и специальной техники.
                        9.2. Допускается применение только автомобильных пневматических шин, внешний диаметр которых,
                        при измерении которых при измерении более 775мм, но не превышает 939мм.
                        по прямой линии, проходящей по центру шины и не являющейся вертикальной относительно земли
                        (при измерениях не должны учитываться естественные проминания шины). Измерение проводится на всех
                        шинах (включая, запасные, сменные и т.п.), используемых в дальнейшем на соревнованиях.
                        ...
                        9.5. Запрещаются дополнительные устройства противоскольжения (например: цепи, специальные чехлы, изменяющие сцепные свойства шины и т.п.) монтируемые на колеса и шины.
                        ...

                        http://www.ladoga-trophy.ru/document.php
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • #72
                          От: За или против тракторните гуми !

                          Чавдаре,всички знаем че са забранени но темата се измести в друга посока.И това е без да е казвал някой от нас че трябва да се забранят гумите от тракторчета.Камо ли за разходки и самостоятелни любителски състезания.В правилника на федерацията също пише че са забранени.В САЩ,Канада,Франция и много други държави също са забранени.Но няма смисъл да си губим времето с празни заяжданици.Не виждам смисъл.Това е губене на време и енергия.

                          Очаквам с нетърпение да се забрани карането в гората на всякакви превозни средства,тогава ще дойде времето на траялните състезания в БГ и тези в пустините по света.

                          Коментар


                          • #73
                            От: За или против тракторните гуми !

                            Първоначално публикуван от IVAYLO BLIZNAKA Преглед на мнение
                            ... Но няма смисъл да си губим времето с празни заяжданици.Не виждам смисъл.Това е губене на време и енергия.
                            Прав си. Май трябваше да затворя темата доста по-рано.
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X