Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Задължителни ли са зимните гуми през зима 2010?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Задължителни ли са зимните гуми през зима 2010?

    Я да видим какво казва гоглето за "седемте градуса" + гуми? Хм, доста скромно, само 26 000 резултата. ЕЖКП била голяма сила...
    Не чета коментари и не отговарям на такива.

    И коментаторите...

    Коментар


    • #92
      От: Задължителни ли са зимните гуми през зима 2010?

      tef4o...Удоволствие ми е да си поговорим за гуми...омръзна ми в тая тема да пишат хора само дето са чули че зимата се кара с зимни а лятото с летни щото така са чули или на принципа "една жена ми каза".......Имал съм нови....гудиар ултрагрип 5...зимна много добра за сняг.....карал съм дебика уинтер фриго 2-ка ...за парите бива .....спортива ....модел непомня...пълен боклук....нищо не става .Летни гуми мишелин енерджи....отлична гума,Йокохама модел А539....Може би за мен една от най добрите летни гуми Смело мога да твърдя че тоя модел гума на йокохама ми е спасила живота ....Фулда летни модел не-помня фулдата на мокро пълна скръп.....Всичките изброени гуми са били по 4 бр. нови от магазина.....

      В момента ежедневно карам форд канект пикап с ултра грип 5 или 6 не съм сигурен(служебен) ,хюндай атос(служебен) с спортива модел незнам гола вода ,киа сеед с 4 бр чисто нови мишелин енерджи и на джипката бяха някакъв ренджър....летни чисто нови ....повече за асфалт но стават и леко за гората .....днес карах даже в снега с тях без никакъв проблем...за кал нестават изобщо..!.
      Последно редактирано от Roninn; 31-10-10, 00:22.
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • #93
        От: Задължителни ли са зимните гуми през зима 2010?

        Към колегите които анатемосват ....искам отново да спомена че трябва да се чете преди да се правят крайни заключения.....а то е
        Аз твърдя че ЛЯТНАТА гума е по добра от зимната гума зимата при всички ситуации ОСВЕН ПРИ СНЯГ......Моля прочетете това преди да ме обиждате ! Дори да сте го прочели пак не ме обиждайте за да не ми лепнат бан като отговарям ....!Никъде не споменаваме за сухи тунели и сняг след тунела......Зададох конкретни въпроси и не получих нито един отговор досега освен от колегата мишоци......
        Колега, дори и така да е, не мислиш ли, че доста хора може да се претрепят, като тръгнат зимата с летни гуми, ако ти повярват. Има доста хора, които не разбират и се информират от форуми. И попаднат на тази тема. Звучиш доста убедителен и си отстояваш мнението, и част от четящите ще преценят, че точно твоето мнение е правилното, и ще ти се доверят. Не вярвам някой да си сменя гумите по няколко пъти през зимата, според това дали прогнозата е за снеговалеж или за сухо време. А поледиците.
        Масово хората си сменят гумите два пъти годишно- пролет и есен.
        Едно време не се сменяха първо, защото почти нямаше зимни гуми, всички бяха всесезонни и някои хора си носиха вериги в багажника. И второ, защото автопарка беше много малък и маломощен.
        Пък и култура трудно се създава. Всеки мисли и постъпва различно. Това не се отнася само за гумите, а и за светлините, за паркирането, за спирането на пешеходна пътека и т.н. Затова трябват закони, и едни ще ги одобряват, други не. С хубаво не става.

        Коментар


        • #94
          От: Задължителни ли са зимните гуми през зима 2010?

          Колега всеки си решава сам...едва ли някой ще тръгне да сваля зимните гуми и да ги сменя с летни....не съветвам никой да прави това ,още повече че зимната гума е по мека и комфортна както и по безшумна в студа а разбира се и по подходяща за сняг......Никога не съм оспорвал това....За късите разстояния в градовете зимната гума е предимство от към изброените неща ....за другото достатъчно писах....! А и смятам че процента на колите в Бг които карат цяла година с летни гуми..е по голям от тези които си ги сменят предполагам не по моя вина...!.

          п.п Сега погледнах в няколко други автофорума се дискотира подобна тема и там мненията са много крайни и в двете посоки....така че всеки сам си решава...!
          Последно редактирано от Roninn; 31-10-10, 01:02.
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • #95
            От: Задължителни ли са зимните гуми през зима 2010?

            Близо 100 поста !
            Чудя се за какво става въпрос вече тук ?! Колегата , пуснал темата , не ви пита кой с какви гуми кара . Не ви пита и за предимствата на зимните гуми през лятото , както и за предимството на летните гуми през зимата . Не ви пита и защо не сте седели едно време по чиновете и не сте чели уроците по органична химия .
            Колегата има конкретно питане , свързано със Закона за движение по пътищата , свързано с едно тъпанарско репортерско изказване по БТВ , което и аз гледах онзи ден . Конкретно и единствено на въпроса му е отговорено едва в пост №50 ! Изглежда 90% от хората тук са забравили ЗДП , или пък нямат книжки , та компенсират с приказки от 1001 нощ ?!
            Явно не само аз се чудя обаче , а май и автора на темата :

            Първоначално публикуван от Louis XIV
            Я колко мнения са се появили, че и спор се заформил. Аз питах само дали няма да ме глобят, ако продължа да карам още две седмици, докато го дават, че ще е хубаво времето преди да сложа зимните.

            Инче имаше знаещи колеги, но повечето са в заблуда.
            Последно редактирано от Vlado_Ts; 31-10-10, 01:46.
            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

            Коментар


            • #96
              От: Задължителни ли са зимните гуми през зима 2010?

              Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
              ..омръзна ми в тая тема да пишат хора само дето са чули че зимата се кара с зимни а лятото с летни щото така са чули или на принципа "една жена ми каза"........

              Нали каза,че няма да се обиждаме???

              На мен една жена ми каза,че обикновенно зимата вали сняг,а лятото не.


              Тестови таблици кой иска да види коя гума как се дьржи?На мокро,на сухо,на сняг.................???
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • #97
                От: Задължителни ли са зимните гуми през зима 2010?

                Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                Близо 100 поста !
                Чудя се за какво става въпрос вече тук ?!
                ...
                Конкретно и единствено на въпроса му е отговорено едва в пост №50 ! Изглежда 90% от хората тук са забравили ЗДП , или пък нямат книжки , та компенсират с приказки от 1001 нощ ?!
                ...
                Не се чуди и чети по-внимателно!

                Отговор на въпроса, макар и не съвсем точен, е даден още в пост № 2

                Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
                4 мм грайфер е минимума за гуми.... Няма упоменато деление по нормативите за "зимни", "летни"... ...
                както и в пост № 4, съвсем кратко и лаконично.

                Първоначално публикуван от trajal Преглед на мнение
                Не.

                Тласък за развитието на темата в посоката, в която се разви, в същност е дал самият й автор с това си изказване в пост № 3

                Първоначално публикуван от Louis XIV Преглед на мнение
                По всички показатели дори и при -20градуса летните са по-добри. Единствено при сняг зимните имат преимущество. Задължително слагам зимни гуми при прогноза за сняг или, когато заминавам за по-студена държава. За следващите 2 седмици няма прогноза за сняг, но към края на месеца ще ги сложа. ...
                И няма нищо за чудене. Във форумите доста често става така, че темите се развиват в посоки, каквито авторите им не са и подозирали. И това не е непременно лошо, защото нерядко по този начин се пръкват интересни и полезни дискусии. Е, има го и това, че понякога се стига и до празно чесане на клавиатури и мерене на кардани, но какво да се прави. Човещинка ...
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #98
                  От: Задължителни ли са зимните гуми през зима 2010?

                  Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                  Не се чуди и чети по-внимателно!
                  Чета аз внимателно . Затова и цитирах единствения пост с конкретен отговор , съгласно закона .

                  Иначе всички сме свидетели на развитие на доста теми в посока , отклоняваща се от желанието на автора , ама тази е една от лидерите с най-много противоречиви мнения . И то с неща , касаещи в доста случаи физическото оцеляване на пътя .И ако човек за пръв път чете за гуми , едва ли ще успее да си сложи точните за тази зима , от това което е изписано тук . А в същия раздел има доста изписано за гумите . И то конкретно по сезони , по терени и т.н. Стига да му се чете на човек .
                  ...ама пак така де : човещинка .
                  Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                  Коментар


                  • #99
                    От: Задължителни ли са зимните гуми през зима 2010?

                    Я да се обадя и аз..!! Към състезателите с летните гуми... Колко време и трябва на лятната гума през зимата да достигне МИНИМАЛНИЯ ТЕМПЕРАТУРЕН ПРАГ за да започне да "РАБОТИ" каучуковата смес...?!! Колко време и трябва на зимната гума да достигне РАБОТНА ТЕМПЕРАТУРА, за да започне да РАБОТИ ОПТИМАЛНО каучуковата смес..?!! Тия дето на дълъг път си заграявали летните гуми и били супер, да ги питам още нещо... Как ще ми загрееш лятна гума, движейки се по магистралата (няма много завои) със 120 км/ч при температура на въздуха 2 градуса, примерно (сухо време) освен ако не си постоянно "с вратите на пред"...?!! Вие за фактора "студ/скорост на вятъра" чували ли сте..?!! Че 2 градуса при 60 км/ч. стават около -6 градуса на повърхноста на обдухвания обект..?!! А какво се получава ако е и мокро сещате ли се...?!!! Колко е контактната площ на гумата с асфалта (единственото място където има триене и се генерира топлинна енергия) и колко е обдухваната площ на гумата по време на движение..?!! Относно закона, аз съм "ЗА", като зимни гуми трябва да се въведат и за камионите и автобусите, защото всички знаем, кой най-често затваря пътища когато падне малко сняг или се заледи...
                    Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 31-10-10, 10:10.

                    Коментар


                    • От: Задължителни ли са зимните гуми през зима 2010?

                      Дай да не намесваме камионите , защото много по-често се случва камион да се завърти пазейки някой самонадеян шофьор на автомобил със зимни гуми , защото си мисли ,че като има зимни гуми и скъпи кола е бъзсмъртен....
                      RAV 4
                      F650GS

                      Коментар


                      • От: Задължителни ли са зимните гуми през зима 2010?

                        Първоначално публикуван от Marto-Novobranko Преглед на мнение
                        Я
                        Относно закона, аз съм "ЗА", като зимни гуми трябва да се въведат и за камионите и автобусите, защото всички знаем, кой най-често затваря пътища когато падне малко сняг или се заледи...
                        Колега, би ли дал производител и модел за зимни камионски гуми.

                        Коментар


                        • От: Задължителни ли са зимните гуми през зима 2010?

                          Зимни камионски гуми има само в страните където целогодишно температурата е близо до нулата.
                          В умерения климат проходимостта зимата се решава с почистване на пътищата или вериги. И понеже почистване няма ,веригите се слагат трудно и шофьорите се скатават доколкото могат- то позната картинка.
                          Последно редактирано от Георги Крумов; 31-10-10, 19:12.

                          Коментар


                          • От: Задължителни ли са зимните гуми през зима 2010?

                            Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                            Летните гуми са по добри от зимните през зимата на всички условия ОСВЕН НА СНЯГ!
                            Даже да приемем, че е така (макар, че аз абсолютно не съм съгласен и то от собствен опит), то зимата снегът е доста често явление в нашия климатичен пояс! При това и нашите служби за почистване не са от най-оперативните! И какво правим тогава - чакаме пред някое малко баирче да се стопи снега или да дойде снегорина?! Ами ако трябва да тръгнем от София нанякъде, например през Петрохан? То там от ноември до март асвалт не севижда!
                            П.С. Аз карам моята кола с АТ гуми и макар, че са по-зле от зимните, са доста по добре от летните на сняг!
                            יעבור
                            «И това ще мине»

                            Коментар


                            • От: Задължителни ли са зимните гуми през зима 2010?

                              Като падне снега слагам гуми подходящи ......през останалото АТ-а само за кал нямам.....през останалото време на леката си кола карам с летни мишелин....щото снега е рядкост или ако го има това не ми се отразява...
                              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                              Анатолий Пейчинов o8875о9815
                              https://dvrbg.com/

                              Коментар


                              • От: Задължителни ли са зимните гуми през зима 2010?

                                Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                                Като падне снега слагам гуми подходящи ......през останалото АТ-а само за кал нямам.....през останалото време на леката си кола карам с летни мишелин....щото снега е рядкост или ако го има това не ми се отразява...
                                Е с това трябваше да почнеш отначало...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X