Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Mнения за Leatherman multi tool

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Re: Mнения за Leatherman multi tool

    След като споменахте Гербер днес се порових малко за пореден път и изрових това Gerber Multi-Plier 800 накои има ли мнение за този tool цената му е по ниска от на Leathermn Surge убеден съм че качеството е добро и на двете но ми се ще да ги сравня по други показателио вече почнах да се обърквам какво да взема?
    Прикачени файлове
    ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
    тел.088четири 9едно9 4нула4
    -------------------------------------------------------

    Коментар


    • #17
      Re: Mнения за Leatherman multi tool

      аз имам Гербер Мултиплайър от няколко години. Купих го от САЩ . тогава за около 50 доларчета. Не излизам извън града без него - нямам снимки за съжаление. опростен вариант е но е ужасно полезен.
      Препоръчвам го на всеки.
      Разликата между Ледерман и Гербер е патентованото прибиране на клещите ("влизат" в дръжките надолу )при Гербера и обратното завъртане на дръжките при Ледерман.
      Гербер ползват също така и специални ножове които се монтират в клещите, както и патентована кръстата отвертка.
      Не очаквай чудеса от ножовете - къси са, но все пак си е полезен инструмент.

      Коментар


      • #18
        Re: Mнения за Leatherman multi tool

        Аз така или иначе на ножчето нямa да разчитам за по сериозна работа от тази за която е предвидено за тази цел има големи ножове но сега се оказа че въпреки че бях убеден че ще вземеа Leatherman вече не съм сигорен и се замислям за Gerber
        ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
        тел.088четири 9едно9 4нула4
        -------------------------------------------------------

        Коментар


        • #19
          Re: Mнения за Leatherman multi tool

          Еи го моя
          Не знам каква серия е. Пише Portland OR сигурно това е серията, доста е старичък.
          Прикачени файлове

          Коментар


          • #20
            Re: Mнения за Leatherman multi tool

            Първоначално публикуван от Дявол Коледа Преглед на мнение
            Аз така или иначе на ножчето нямa да разчитам за по сериозна работа от тази за която е предвидено за тази цел има големи ножове но сега се оказа че въпреки че бях убеден че ще вземеа Leatherman вече не съм сигорен и се замислям за Gerber
            мисля че няма да сбъркаш с Гербера. Ледерман за съжаление в повечето случаи е менте или се произвежда койзнаекъде ..
            Не че не са хубави, но доколкото знам Гербер все още си ги правят в Ноксвил. УСА.
            Каквото и да решиш - давай после да го видим

            Коментар


            • #21
              Re: Mнения за Leatherman multi tool

              Този уред на фирма "Рико" струва около 15лв и е достатъчно качествен. Аз го ползвам от 3 години и нямам проблеми.
              http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

              Коментар


              • #22
                Re: Mнения за Leatherman multi tool

                Тук не съм съгласен с Йори. И аз имам Рико два броя но за съжаление опита да ги ползвам като Victorinox моментално завършва с трошене. На вид са почти същите но от 15 години ползвам Victorinox и държа да отбележа че разликата е огромна...
                VPetrov.photography

                Коментар


                • #23
                  Re: Mнения за Leatherman multi tool

                  Яво си по як от мене в ръцете
                  Аз съм го ползвал само дребни неща и не ми се е налагало да ми служи в екстрмна ситуация. Нямам поглед върху инструмента от другите фирми и е напълно възможно да са доста по здрави. Обаче нищо не пречи Дявола да пробва едно менте за 10лв и ако не го устройва да си купи истинското. Ако не ги продават при него аз мога да му взема едно и да му го пусна по куриер.
                  http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

                  Коментар


                  • #24
                    Re: Mнения за Leatherman multi tool

                    Имам Leatherman. Перфектен е! Има и доживотна гарация. Смятам, че това говори достатъчно за качеството!

                    Коментар


                    • #25
                      Re: Mнения за Leatherman multi tool

                      Здравейте! Използвам Leatherman Wave от близо 10 год. сега имам и новия Wave.На стария с много зор и от бързане му счупих върха миналата година на клещите но след намеса на шмиргела все още ми служи вярно и честно казано го предпочитам пред новия модел на който понякога му се застъпват остриетата на ножовете при отваряне.Не се изхвърлям подлагам го на жестоко експлоатиране вадя го от калъфа на всеки 15-30 мин.Развивам крилчати гайки с удар,шегели,болтове/корозирали/ и до сега единственото е,че се появи лек луфт на пина на клещите ама след толкова бой и друг инструмент да е и там ще е същото.За ментета не мога да кажа нищо и двата съм ги взел от USA а там с качеството нещата стоят по различно......Интерестното е,че в USA цената е между 85-100$ а в Europe 100-130$.Но следващият избор определено ще е пак Leatherman но ще си взема модела с френския ключ/adjusteble wrench/ а за мнението на колегата,че не се закючват отверките има основание но можеш да ги използваш и на 90 град. с по голямо рамо и повярвайте издържат с изключение на най-малките.Надявам се да съм бил полезен поздрави.

                      Коментар


                      • #26
                        Re: Mнения за Leatherman multi tool

                        Благодаря ти Йори за предложението тествал съм ментетата и при тях най-големия зор ми беше че след експлоатация от два пъти се разхлаби ламарината на дръжката всички инструменти си ходеха където им е кеф и тн неща за това вече съм се прежалил за истински Мулти тул.Относно модела които аз съм си избрал то за разлика от Wave има заключване на пособията в него на саита първото което пише за него е All-Locking Blades така че това вече не ме притеснява
                        ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
                        тел.088четири 9едно9 4нула4
                        -------------------------------------------------------

                        Коментар


                        • #27
                          Re: Mнения за Leatherman multi tool

                          Аз пък имам Мамут от китайския магазин за 5.80.лв.Имам го от 2 год. и нито се е разхлопал, нито се е счупил, а съм виждал Lidermen доста разхлопан. Не вярвам, че има Lidermen който да издържи колкото 50 Мамута. Ама гъзарията е друга като извадиш от калъфа Lidermen.
                          За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                          Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                          Коментар


                          • #28
                            До: Mнения за Leatherman multi tool

                            В крайна сметка след проверяване на множество мнения и прочитането на известно количество информация се спрях на Leathermaн Surge би трябвало вече да е стигнал до България пратен е от щатите преди 17 дни надявам се тази седмица да дойде дано някои пощаджия не му се зарадва че незнам какво ще направя тогава из пощата.
                            ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
                            тел.088четири 9едно9 4нула4
                            -------------------------------------------------------

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X