Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

    Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
    Така, въпросът с презервативите го изчепкахме, продължаваме напред. Колегата Vlado_Ts направи една много успешна вметка и ме накара да се замисля. Покрай това се присетих и за БТРите. Мнозина от нас са виждали оборудван такъв, за другите - разказвам. Отвън по корпуса на таз махина има - въже, топор, лопата, лост, трион. Мисля си, за МПС което влиза в гора, нежели по "бойна задача", тоя ЗИП е задължителен и коментар може да има само по спецификацията му. Даже и канджа си има /щото нали водоплаваща техника/, дето може само веднъж в живота да ти потрябва...

    avzdrav, на адреналина разбираш ли му?
    Той е лекар, как мислиш, дали му разбира )

    А тва идеята ти за топорите и канджите е много полезна, ама у европата ще я загазим сериозно ако носим такива пособия, трионче аре ще мине, ама брадва, мачете, канджа ... ще замирише на пандела за съжаление
    Бъдете живи и здрави!

    Коментар


    • От: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

      Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
      Той е лекар, как мислиш, дали му разбира )

      А тва идеята ти за топорите и канджите е много полезна, ама у европата ще я загазим сериозно ако носим такива пособия, трионче аре ще мине, ама брадва, мачете, канджа ... ще замирише на пандела за съжаление
      По първото изречение - благодаря за пояснението все пак, но моя въпрос беше зададен с уважение /респект даже/, в никакъв случай с ирония. Пчелар съм близо 20 години, знам за доста случаи, вкл. един комшия на село свърши както е на колелото, след консумация на грозде с оса вътре, и на път за Здравна служба. Та питам, щото у пчеларския форум мненията за адреналина са противоречиви и точно Докторите дето са там казват и че не всички Доктори знаят как се слага. Отделен въпрос е, че доктор съвет не дава по форумите...

      По второто ти изречение, моля за извинение. Все забравям, че Форумът е образователна платформа на европейско ниво. По някои въпроси - и на световно.

      Коментар


      • От: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

        Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
        Той е лекар, как мислиш, дали му разбира )

        А тва идеята ти за топорите и канджите е много полезна, ама у европата ще я загазим сериозно ако носим такива пособия, трионче аре ще мине, ама брадва, мачете, канджа ... ще замирише на пандела за съжаление
        Не бъркай Европа с Брексития. Тук може да носиш законно и брадва, и трион, и кухненски нож.

        Коментар


        • От: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

          Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
          По първото изречение - благодаря за пояснението все пак, но моя въпрос беше зададен с уважение /респект даже/, в никакъв случай с ирония. Пчелар съм близо 20 години, знам за доста случаи, вкл. един комшия на село свърши както е на колелото, след консумация на грозде с оса вътре, и на път за Здравна служба. Та питам, щото у пчеларския форум мненията за адреналина са противоречиви и точно Докторите дето са там казват и че не всички Доктори знаят как се слага. Отделен въпрос е, че доктор съвет не дава по форумите...

          По второто ти изречение, моля за извинение. Все забравям, че Форумът е образователна платформа на европейско ниво. По някои въпроси - и на световно.
          За адреналина и метилпреднизолона нека най добре докторите да споделят мнения, има и цяла тема във форума точно за това. Аз само ще отбележа, че единствения ПРИЕМЛИВ начин немедицинско лице да използва подобни медикаменти е използването на автоматична предварително дозирана писалка от типа епипен или анапен. Казвам "приемлив" защото, независимо че тези животоспасяващи инжекции са създадени точно с цел използване от немедицински лица, то в бългаското законодателство няма да намерите и едно изречение по въпроса.
          Technical Rescue Direct - life lies in courage
          http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

          Коментар


          • От: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            Не бъркай Европа с Брексития. Тук може да носиш законно и брадва, и трион, и кухненски нож.
            Искаш ли да го обясниш това на Испански, Италиански и Германски полицай, и това да го обясниш ако изглеждаш като талибан(моя милост) )

            В Бирмингам всеки втори път директно ме заговарят на Пънджаби и Кюрдите ми викат брадър и ми дават двойна порция дюнер като почерпка, не се шегувам за това което казвам и говоря от опит, за съжаление има ограничения за предмети и е въпрос на лош късмет човек да изгори.

            И не, НЕ може да носиш законно на публични места кухненски нож в Европа, поне не на северозапад от Австрия, публично място е и градската пътна мрежа, същото се отнася и за брадва, особено в размерите за които визираме, не манарче а брадва за сечене!
            Бъдете живи и здрави!

            Коментар


            • От: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

              Ако острието е прибрано не са много местата където ще ти отворят въпрос. Британското кралство е мястото където не можеш законно да си прибереш кухненския нож от магазина до у дома.

              Е, сигурно зависи и на какво приличаш. Примерно мен ме заговарят директно на Суоми и приличам на Брайвик, та не се знае.

              Коментар


              • От: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

                Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
                За адреналина и метилпреднизолона нека най добре докторите да споделят мнения, има и цяла тема във форума точно за това. Аз само ще отбележа, че единствения ПРИЕМЛИВ начин немедицинско лице да използва подобни медикаменти е използването на автоматична предварително дозирана писалка от типа епипен или анапен. Казвам "приемлив" защото, независимо че тези животоспасяващи инжекции са създадени точно с цел използване от немедицински лица, то в бългаското законодателство няма да намерите и едно изречение по въпроса.
                Абсолютно. Отдавна се интересувам по тоя въпрос и все още нямам мнение за себе си. Затова и питам при всеки удобен случай.

                Коментар


                • От: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

                  Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                  ...
                  В Бирмингам всеки втори път директно ме заговарят на Пънджаби и Кюрдите ми викат брадър и ми дават двойна порция дюнер като почерпка, не се шегувам за това което казвам и говоря от опит, за съжаление има ограничения за предмети и е въпрос на лош късмет човек да изгори.
                  ...
                  Баси, а аз си мислех, че имам проблеми с външният вид като косата и брадата са ми с един размер, та в последните години насила се постригвам по-рядко, ма и добре че напоследък поотслабнах поне визуално.

                  ... поне с манджите си на далавера !
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • От: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

                    Готовите шприци за самопомощ вършат работа, донякъде. Разбира се, най-доброто е венозен път, адреналин в адекватна доза, урбазон ударна доза, и венозна инфузия на 2-3 литра водно-електролитни р-ри струйно. Хубавото на адреналина е, че има много добра резорбция през лигавици-ампула изсипана под езика действа почти като при венозно приложение. При ужилване в устата и гърлото даже навреме направено, горното не е достатъчно. Отокът настъпва светкавично и единственото спасение е интубация на трахеята или кониотомия. Има еднократни сетове за перкутанна кониотомия.
                    Животът е харизан кон според мен...

                    Теди

                    Коментар


                    • От: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

                      Допълвам в списъка ми на оборудване в джипката и комплект бюджетни радиостанции Кобра.

                      Поздрави
                      Николай Савов
                      Опел Фронтера А КБ, 2.0
                      +359885 07 00 92

                      Коментар


                      • От: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

                        Извинявам се за спама, ама да питам доктор Здравко(а и всеки друг може да каже де)-защо се слага точно под езика. Не може ли просто да се държи в устата, и то ще си иде?
                        Купих от вашата аптека( до вашата болница де) едни прахчета с магнезий, че много ми се схващат краката, и там пишеше също да се слагат под езика.
                        И преди съм чувал този израз-"под езика". Задължително ли там трябва да се поставят лекарствата, или е станало просто нарицателно, за лекарство в устата, без да се гълта?
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • От: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

                          Под езика си е под езика. Ако се оплезиш пред огледалото ще видиш кръвоносните съдове които са под езика. Те са интересни, лекарството бързо стига до тях. Над езика е съвсем друга ситуацията.

                          Коментар


                          • От: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

                            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                            Извинявам се за спама, ама да питам доктор Здравко(а и всеки друг може да каже де)-защо се слага точно под езика. Не може ли просто да се държи в устата, и то ще си иде?
                            Купих от вашата аптека( до вашата болница де) едни прахчета с магнезий, че много ми се схващат краката, и там пишеше също да се слагат под езика.
                            И преди съм чувал този израз-"под езика". Задължително ли там трябва да се поставят лекарствата, или е станало просто нарицателно, за лекарство в устата, без да се гълта?
                            Коле, резорбцията през лигавици е много бърза заради богатата мрежа от съдове-артериални и венозни.
                            Животът е харизан кон според мен...

                            Теди

                            Коментар


                            • От: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

                              Типично по лекарски...
                              Каже нещо, ама на неразбираем език...
                              Това го разбрах де, ама питах конкретен въпрос.
                              Нейсе, с обяснението на Ясен(той не е от тази планета баси...), и с твоето потвърждение знам, че илача трябва да стигне до под езика.
                              Има ли желание-има и начин!

                              Коментар


                              • От: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

                                Под езика по-бързо стига до кръвта от колкото през стомаха. Надявам се така да е по-ясно
                                Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X