Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

    Друго се чудя, при колегите с газови уредби къде събират и тоя багаж, и евентуално рез.колело? Ясно къде, ама къде слагат багаж като се наложи. Отделно тия неща в джипове за всекидневна употреба ли ги мъкнете? Примерно в града, като ходите на работа. Изключвам тези, които работят на тежки терени и тези джипове са им евридейките.
    Всеки трети е шести

    Коментар


    • От: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

      Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
      ... Сега кажете кой, какво е използвал от имането. Да не се окаже, че половината са ненужен товар.
      Всичко е ненужен товар до момента, в който не ти потрябва. Баш като застраховката ...

      Иначе, от носеното в "горския" джип, в течение на времето е използвано почти всичко: хай-лифт - многократно; колани, шекели, въжета - многократно (и в гората, и за теглене на закъсали приятели по асфалта); ремонтен комплект за гуми (2 пъти за собствени нужди и 2 пъти за колеги); компресор за помпене на гуми (многократно); кабели за подаване на ток; армирана лента - за какво ли не; "свински опашки" - също; лопатка - доста пъти при закъсване в кал и сняг; същата работа с течности за доливане, бушони, крушки и инструменти.

      В "леката кола" изобщо не се носи толкова инвентар извън най-необходимото съобразно начина на употреба и сезона. Нито има особен смисъл, нито пък достатъчно място.
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • От: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

        Аз джипка нямам /карам служебни/, ама пък мъкна багаж, затова мога да се включа и в тая тема. Повечето неща на колегите преди мен ги имам и аз, затова само маркирам туй-онуй, което си мисля че е подценено или недооценено.
        Вода питейна 3-4 литра по вратите /сменя се всяка седмица/ и 2-3 литра отзад- за технически цели. Храна не нося, но няколко захарчета трябва да има и също в служебните коли все слагам, не се знай на кого ще потрябва и кога. Под седалките - работен гащеризон с яке, гледам да са чисти и здрави, че ако се наложи да вляза в банка или ресторант и да не се излагам, хаха. Ръкавици няколко чифта, различен тип са целогодишно в колата и една плетена шапка. Багажникът е застлан с ново платнище плащ-палатка, /ако някой гори пред вас имате ли с какво да го угасите?/, зимата слагам и едно одеялце на седалките. Под платнището два три нови чувала сезалени с найлон вътре. Въжета две и колан, сега загрявам, че нямам шегели, ще се поправя. Кабели не съм носил досега, но ще си правя и ги качвам и тях. Чукът е заварен на дръжка-тръба, не е ергономично, но пък няколко пъти съм го ползвал за удължител на ключа за джантите и стъпвам отгоре спокойно. В дръжката един секач 40 сантима. Ключът е дублиран с един комбиниран-кръстачка, истински. Компресор ще си купя някога, дотогава като тръгна на дълъг път, качвам лададжийската помпа. Обикновена права лопата, /преди много години като ученик я прибрах от бракуван комбайн Нива/ докато карах Лада Самара я возих от Димитровден до Гергьовден, сега вече - целогодишно. Лост, щанга или кози крак, мисля че са задължителни и колкото по-голям, толко по-добре, моя е около 70 санта Иначе на път тръгвам облечен и обут адекватно за сезона, но зимата понякога дублирам и с едни гумени ботуши. Фенерче+зарядно и подвижна лампа, май и свещ имам някъде в жабката, там запалки, други дреболии..., няколко вестника, една две карти..., засега толкоз, ако се сетя нещо ще дописвам

        Коментар


        • От: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

          И никой не спомена за загряващи течности,щот и те са необходимост,понякога.

          Коментар


          • От: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

            Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
            Друго се чудя, при колегите с газови уредби къде събират и тоя багаж, и евентуално рез.колело? Ясно къде, ама къде слагат багаж като се наложи. Отделно тия неща в джипове за всекидневна употреба ли ги мъкнете? Примерно в града, като ходите на работа. Изключвам тези, които работят на тежки терени и тези джипове са им евридейките.
            Бутилкa 50литрa ,отдолу нa местото нa резервоaрa,мaксимaлно стегнaтa към дъното нa бaгaжникa,между шaсито,отпред пред нея 20литров резервоaр бензин ,всичко покрито с щит ,по високо кaто монтaж от оригинaлния резервоaр,резервнaтa гумa нa стойкa отзaд и в бaгaжникa нa Фронтерa ДБ место колкото искaш.Нищо не вaдя от оборудвaнето освен зaрядно зa aкумулaтор ,когaто съм в грaдо,или при основно чистене,всичко е в рaници тaкa че стaвa зa нормaтив,две рaници и многорaзделнa чaнтa aптекa.Кво толковa ,те достa нещa могaт дa ти потрябвaт изненaдвaщо ,нямa знaчение къде си.
            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

            Коментар


            • От: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

              Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
              Друго се чудя, при колегите с газови уредби къде събират и тоя багаж, и евентуално рез.колело? Ясно къде, ама къде слагат багаж като се наложи. Отделно тия неща в джипове за всекидневна употреба ли ги мъкнете? Примерно в града, като ходите на работа. Изключвам тези, които работят на тежки терени и тези джипове са им евридейките.
              ...за това и без резервна! Търкалям 95% градско и съм най-много на 30 мин. от кой да е град, нося и телефон, да. Всичко си е вътре, много ми е полезно при всеки излет и игра.
              Последно редактирано от smng0303; 10-10-16, 16:20. Причина: До скоро шнорхел, неопрен, плавници, харпун...

              Коментар


              • От: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

                Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                Друго се чудя, при колегите с газови уредби къде събират и тоя багаж, и евентуално рез.колело? ...
                В същност, доста се замислям дали да не изхвърля резервната гума и на мястото й в евридейката да сложа компресора + друг инвентар и по този начин да се освободи място в багажника. Това - по съображения, че резервата и без това е с по-малък размер от използваните гуми и става само да докуцаш до най-близкия гумаджия. Единственото, което ме спира засега, е макар и малката вероятност от срязване на страничния борд на някоя от гумите, което не може да бъде закърпено с фитили.
                Последно редактирано от Чавдар (V93); 10-10-16, 17:44.
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • От: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

                  Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                  В същност, доста се замислям дали да не изхвърля резервната гума и на мястото й в евридейката да сложа компресора + друг инвентар и по този начин да се освободи място в багажника. Това - по съображения, че резервата и без това е с по-малък размер от използваните гуми и става само да докуцаш до най-близкия гумаджия. Единственото, което ме спира засега е макар и малката вероятност от срязване на страничния борд на някоя от гумите, което не може да бъде закърпено с фитили.
                  И това със страничния борд е пак на късмет, преди доста години на един излет, където и ти май беше там, на Голди на уазката и се случи това, на едни скали се сряза точно страничния борд, може би 5-6 см срез, е гумаджията Голди си го закърпи със фитили колкото за да излезем от тясното място, мисля знаеш за къде говоря, едни скали от двете страни високи и малко по-широко от джипа, дори и хай джек със зор ще сложиш.

                  Изкара поне стотина метра ако не и повече с фитилите.
                  Бъдете живи и здрави!

                  Коментар


                  • От: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

                    Изчетох с интерес постовете от темата и май никъде не прочетох за:

                    - Някакъв тип осветление. При мен са челници + водоустойчиво фенерче. Уверявам ви много полезен и много често използван tool, включително и пред деня
                    - Чадър.
                    - Манометър за гуми.
                    Има ли файда, ако направя една диагностика? В смисъл, някакви показатели, които биха косвено показали наличието на проблем, имащ нещо общо със случая?
                    Бахти, как се изказах...

                    Коментар


                    • От: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

                      Първоначално публикуван от gimax Преглед на мнение
                      И никой не спомена за загряващи течности,щот и те са необходимост,понякога.
                      Е, има си хас!? Не вярвам хора опитни, грамотни и да не си носят порция чист спирт /качествена високоградусова/ у аптечката или НЗ, всеки според концепцията

                      Верно това с резервната гума е тегава работа някой път, особено ако е от големите... със самарата я имах тая дилема, ама за кратко. За мен петото колело е задължително, при това пълноразмерно. Без значение колата градска ли е или междуселска, за мен на първо място трябва да отговаря на това условие - както е пред блока, по всяко време на годината и денонощието слизам, качваме се няколко човека и отиваме до коя да е точка на България /не за кеф, а по необходимост/, стига да има някво пътче дотам де.
                      Последно редактирано от jordanov sv; 10-10-16, 19:34. Причина: гумата

                      Коментар


                      • От: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

                        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                        Всичко е ненужен товар до момента, в който не ти потрябва,
                        В колата имам всичко описано от най-прилежните съфорумници. Понеже имам три коли, трябва да умножим носеното по три! Едновременно с това, имам много дълъг шофьорски стаж и над 1 000 000 километра. За всичкото това време, нито веднаж не съм използвал нещо от това оборудване! Включително и резервни гуми. Явно имам сериозен ангел пазител, но докога ще е така?

                        Щях да излъжа! Преди години, през един уикенд, се наложи да отворя ампула амоняк, че някаква проклета оса ухапа невестата!
                        Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                        Коментар


                        • От: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

                          Освен стандартните резервна гума,крик,пожарогасител,аптечката ми е напълно заредена.Допълнително нося:резервни дрехи+маратонки,одеало,ролка чували,брадва,нож,челник,вода,ракия,сол и захар,компресор,колан,въже за теглене,шегели,5л допълнителен бензин,джек ако тръгвам за гората,кабели за ток,зарядно за телефон,може и друго да има ама не се сещам....
                          Кара Suzuki Vitara 1,6 8v,а според жената Витарник!

                          Коментар


                          • От: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

                            Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение


                            Щях да излъжа! Преди години, през един уикенд, се наложи да отворя ампула амоняк, че някаква проклета оса ухапа невестата!
                            Безкрайно полезен си ни, както винаги. Отивам да зареждам с амоняк.

                            Коментар


                            • От: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

                              Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
                              се наложи да отворя ампула амоняк, че някаква проклета оса ухапа невестата!
                              И скилидка чесън върши чудеса,намазваш мястото и след полвин час забравяш какво е станало-изпробвано многократно.У жабката винаги ми се търкаля глава стар чесън.

                              Коментар


                              • От: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

                                След ужилване от оса: Мястото се намазва с кал - също много облекчава. А и е някак по- в тон с тенденциите на форума
                                Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X