Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

    Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
    все си мисля че джанти/болтове са си изчислени за работа в агресивна среда и с достатъчно запас.
    Като купих витарата, няколко месеца безуспешно аз и различни гумаджии се опитвахме да свалим едното задно колело, без да прецакаме джантата или гумата.
    Напъване, чукане, каране с разхлабени гайки, нищо не помогна. Накрая прежалих лака и хванах горелката, накрая поддаде. Така че смазването е задължително.
    П.П. Май не се разбра - гайките се развиват, алу джантата се беше залепила за барабана.

    Коментар


    • От: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

      Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
      Да питам , що на Гто има 3 /три/ блокажа
      Щото не си виждал Г с 5 блокажа
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • От: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

        Стига с тез УАЗки.
        Тя, че е култова машина-така си е.
        Ама е от една отдавана отминала епоха.
        Всеки по-подготвен джип(айде, почти всеки) е по-добър от УАЗката. Тя какво има-ходове ли, въртящ момент ли, или здрава трансмисия?
        За руската кал си е доста добра, ама като дойде в балкана-увяхва като препикано мушкато.
        Със само повдигната витара(и карета от модел с по-як двигател) ще напрвя смешна всяка УАЗка на сериозен терен.
        Не отричам достойнстава на УАЗ, даже си имам мерак за такава машина, но култа към нея е доста пресилен...
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • От: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
          Щото не си виждал Г с 5 блокажа
          Не съм ...питах що ги правят с три .
          На нас клиренс ни трябва , не скорост

          Коментар


          • От: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
            Стига с тез УАЗки.
            Тя, че е култова машина-така си е.
            Ама е от една отдавана отминала епоха.
            Всеки по-подготвен джип(айде, почти всеки) е по-добър от УАЗката. Тя какво има-ходове ли, въртящ момент ли, или здрава трансмисия?
            За руската кал си е доста добра, ама като дойде в балкана-увяхва като препикано мушкато.
            Със само повдигната витара(и карета от модел с по-як двигател) ще напрвя смешна всяка УАЗка на сериозен терен.
            Не отричам достойнстава на УАЗ, даже си имам мерак за такава машина, но култа към нея е доста пресилен...
            Някой ден ще ти подаря моя ...ако спреш да се сърдиш и ...почерпиш.
            На нас клиренс ни трябва , не скорост

            Коментар


            • От: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

              Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
              Не съм ...питах що ги правят с три .
              Само за протокола - има с 1, 2, 3 и 5

              А ги правят най-вече щото могат. Уаз с 100% блокаж да си видял? Що нямат?
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • От: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

                На моите болтове ,всяка пролет и есен ,въобще когато се наложи, на конуса на болта,не на резбата слагам малко графитна грес и никога не съм имал проблеми с отвиване на болтове ,като също не давам на гумаджий да вандалстват с "гайковръти"!По всички коли дето са ми на разположение действам по тоя начин от край време и неам ядове ни в студ ,ни в жега ,ни в кал,всичко са отвинтва без запъване!
                Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                Коментар


                • От: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

                  Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                  ...като също не давам на гумаджий да вандалстват с "гайковръти"...
                  Което ме навежда на мисълта, че сега като ходя да си вземам трактора от Лозан и Цецо, трябва да развием болтовете на гумите и аз да си ги натегна на ръка с кръстачката.
                  Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                  Коментар


                  • От: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

                    С това

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:147758100666479179495.jpg
Прегледи:1
Размер:117.9 КБ
ID:5732458

                    съм намазал фланците от двата края + всички шпилки.

                    Не давам да ми барат гайки и болтове на гуми (а и не само), и въпреки че сега съм сопол, пак си ги стягам сам.
                    При последното качване на гумите бяха стегнати с динамометричен ключ, но въпреки че са ми добри познати, пак ги гледах в ръцете.
                    Това беше преди година и нещо.
                    Сега мисля да направя един баланс, и пак ще омажа всичко с медна грес, а и клемите на акумулатора също, което винаги правя по това време, преди да стане влажно.
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • От: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

                      Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                      Като купих витарата, няколко месеца безуспешно аз и различни гумаджии се опитвахме да свалим едното задно колело, без да прецакаме джантата или гумата.
                      Напъване, чукане, каране с разхлабени гайки, нищо не помогна. Накрая прежалих лака и хванах горелката, накрая поддаде. Така че смазването е задължително.
                      П.П. Май не се разбра - гайките се развиват, алу джантата се беше залепила за барабана.
                      Ами то всичко тръгна от една моя препоръка към по-младите колеги ако са ползвали сервизни услуги със сваляне на гуми /затова ги нарекох и гумаджийски/, да си имат едно наум и нещо в багажника, за да могат да си свалят колелото на пътя, при нужда. След това друг колега заяви, че не са виновни сервизите, ами болтове и джанти корозират. Корозират, да, само, че при затягане на ръка /тука всеки може да си прецени усилието като ползва веднъж динамометричен ключ/ и развиване през 5-6 месеца /долу горе през толкова го правим тук присъстващите/ не е необходима никаква смазка защото ... съм казал това което ти си цитирал. За залепнала алу джанта към барабана нищо не съм споменавал и с такава ситуация аз лично на пътя сигурно няма да се справя, както и с други работи също... Действително, тая джанта ако е на колата откакто гумата е била нова и е карана в Австрия, Германия и тя работата става сложна...

                      Коментар


                      • От: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

                        Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
                        Ами то всичко тръгна от една моя препоръка към по-младите колеги ако са ползвали сервизни услуги със сваляне на гуми /затова ги нарекох и гумаджийски/, да си имат едно наум и нещо в багажника, за да могат да си свалят колелото на пътя, при нужда. След това друг колега заяви, че не са виновни сервизите, ами болтове и джанти корозират. Корозират, да, само, че при затягане на ръка /тука всеки може да си прецени усилието като ползва веднъж динамометричен ключ/ и развиване през 5-6 месеца /долу горе през толкова го правим тук присъстващите/ не е необходима никаква смазка защото ... съм казал това което ти си цитирал. За залепнала алу джанта към барабана нищо не съм споменавал и с такава ситуация аз лично на пътя сигурно няма да се справя, както и с други работи също... Действително, тая джанта ако е на колата откакто гумата е била нова и е карана в Австрия, Германия и тя работата става сложна...

                        За това каквото и возило да се вземе, когато всичко е профилактирано навреме, няма как да има непроятна изненада от малък проблем, нито на пътя, нито по чукарите.
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • От: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

                          Съвършено вярно. Може би не го повтаряме достатъчно често, защото активните в темата очевидно сме опитни автомобилисти. А и изненадите няма как да ни изненадат

                          Коментар


                          • От: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:14925388_1114674268646265_947966996552376345_n.jpg
Прегледи:1
Размер:106.0 КБ
ID:5733062

                            Коментар


                            • От: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

                              Е ТОВА ако е винаги в джипа
                              Toyota Land Cruiser LJ70;Mazda Tribute;0878 84 20 84

                              Коментар


                              • От: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

                                Първоначално публикуван от Бачо Ачо Преглед на мнение
                                Е ТОВА ако е винаги в джипа
                                Без куфара, да! Тук са предимно летните такъми. В планината се носят: шейна, ски, духалка, сешоар...
                                Януари м. бях в Добринище, в подножието на хижа"Безбог" имаше тройка младежи на палатка при -15, през деня карали и по чайните, вечер в палатка и така
                                10-15дни...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X