Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Що е то джек (хай-лифт) и как се използва?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Що е то джек (хай-лифт) и как се използва?

    Забележка: Темата произхожда оттук

    Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
    Това "животно джек" дето Стефан го споменава е много ценно пособие. Доста височък крик, който може да те извади, като повдигне колата, а може и да те изтегли - зависи как го използваш
    можеш ли да качиш някоя снимка на "животното" да видя как изглежда ,че щом е толкова ценно може да се качи в куклата ми
    Последно редактирано от Чавдар (V93); 13-12-07, 15:09.
    Където Бирата, Там и Аз...

  • #2
    До: Тая лебедка става ли?

    Първоначално публикуван от nyvatest Преглед на мнение
    можеш ли да качиш някоя снимка на "животното" да видя как изглежда ,че щом е толкова ценно може да се качи в куклата ми
    Ето видео
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #3
      До: Тая лебедка става ли?

      Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
      е мерси за видеото ама това е голямо от нивата и ще ми трябва ремарке за него
      Където Бирата, Там и Аз...

      Коментар


      • #4
        До: Тая лебедка става ли?

        Хубаво видео, ама всичко е като на кино. Не всеки закъсва на равен, твърд и сух път. И не всеки има кола със специална дупка за джек, нито даже с място, достъпно за късата му подложка.

        По-любопитно ми е как практически джекът се използва не за повдигане, а за теглене. (Ще си купувам нещо съвсем елементарно, колкото да не съм с голи ръце при леко закъсване, и се колебая между ръчна лебедка и джек.)

        От друга страна джекът много помага, но прави и бели, както скоро видях отстрани.

        Поздрави!
        Искам България чиста!

        Коментар


        • #5
          До: Тая лебедка става ли?

          само трябва да си як в ръцете.и вади по малко 40-50 сантима на едно ръзпъване.
          ама като няма друга възможност и това стига.
          Прикачени файлове

          Коментар


          • #6
            До: Тая лебедка става ли?

            Първоначално публикуван от Spas55 Преглед на мнение
            Хубаво видео, ама всичко е като на кино. Не всеки закъсва на равен, твърд и сух път. И не всеки има кола със специална дупка за джек, нито даже с място, достъпно за късата му подложка.
            Да, ама всяка кола има джанти . Спокойно можеш да вдигаш за тях, а искаш ли да можеш и да прескачаш джека ти трябва само къса верига с две куки, които закачаш за джантата и вдигаш за веригата. Всъщност, с някои модели лети джанти не знам доколко е удачно и възможно това упражнение, но със стоманени става.
            Последно редактирано от Тодор (Zaarin); 13-12-07, 16:09.
            Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

            Коментар


            • #7
              До: Тая лебедка става ли?

              Първоначално публикуван от Zaarin Преглед на мнение
              Да, ама всяка кола има джанти . Спокойно можеш да вдигаш за тях, а искаш ли да можеш и да прескачаш джека ти трябва само къса верига с две куки, които закачаш за джантата и вдигаш за веригата. Всъщност, ако джантите са лети не знам доколко е удачно и възможно това упражнение, но със стоманени става.
              Привет, веднага си личи кой чете списание Off-road BG, и по-точно статията на Стефан от брой 42.


              А иначе си спомням, че и Митко Фулдата беше приложил един метод за вдигане, с използването на няколко шегела, закачени на подходящо място, за които се закачаше Джека. Беше в една тема за разходки и дори имаше запазени права за учебен филм.

              Съжалявам, че не мога да я намеря сега, но нета ми е скапан.
              ... to be continued

              Коментар


              • #8
                До: Тая лебедка става ли?

                Първоначално публикуван от Ivich Преглед на мнение
                Привет, веднага си личи кой чете списание Off-road BG, и по-точно статията на Стефан от брой 42.
                Абе, не съм го виждал това списание, но това на снимката определено изглежда по-стабилно от вариянта до който съм стигнал импровизирайки... така че ще си затрая за него и ще се преориентирам към показания
                Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                Коментар


                • #9
                  До: Тая лебедка става ли?

                  Първоначално публикуван от Zaarin Преглед на мнение
                  Всъщност, с някои модели лети джанти не знам доколко е удачно и възможно това упражнение, но със стоманени става.
                  С доста модели лети джанти упражнението ще си е направо невъзможно ...
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • #10
                    До: Що е то джек (хай-лифт) и как се използва?

                    Вдигането за джантата и още едно, макар и малко предимство. Особено, ако се ползва много къс джек(например 33") може и да е единствения вършещ работа. Ако искаш да прескочиш нещо с гумата, понеже вдигаш самата нея, си обрал хода й надолу. Или с други думи вдигаш с няколко сантиметра по-малко, отколкото при увиснала гума с добър ход.
                    Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Що е то джек (хай-лифт) и как се използва?

                      страшни сте от едно питане стана цяла тема която мисля е много полезна особено за такива новобранци като мене
                      Където Бирата, Там и Аз...

                      Коментар


                      • #12
                        До: Що е то джек (хай-лифт) и как се използва?

                        Ами ако трябва да смениш гума? Куките с веригата не е приложимо в този случай.
                        LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                        www.ADV-Bulgaria.com

                        Коментар


                        • #13
                          До: Що е то джек (хай-лифт) и как се използва?

                          Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
                          Ами ако трябва да смениш гума? Куките с веригата не е приложимо в този случай.
                          Що бе Злати пак става. Вдигаш подлагаш на моста и си готов

                          Коментар


                          • #14
                            До: Що е то джек (хай-лифт) и как се използва?

                            Много си е приложимо даже - след това подлагаш отдолу под моста нещо и готово.
                            При този случай - при вдигане на джантата - само с 1-2 зъба и си вдигнал гумата, иначе ако е на бронята докато се разгъне окачането има да вдигаш ...

                            Това с Явор сме го написали едновременно ...
                            Последно редактирано от Радослав Райчев; 13-12-07, 20:20. Причина: редакция, какво друго
                            Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
                            LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
                            Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Що е то джек (хай-лифт) и как се използва?

                              А къде се продават тези джакове и има ли различни модели и качество?
                              Ако се колебаеш дали някой е боклук, значи той си е.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X