Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Правилното въже.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Правилното въже.

    +1. Стоманените са беднотия за асфалта. Нямат работа след него.
    Режат през кръста кариерни трактори, измъкват военните уазови фаркопи като габарчета, и с тях пробиват пет цилиндъра на Краза, отнасят куполите на БТРите, и изобщо живеят свой живот. Ако много ти провърви, ще ти пръсне стъклата, ще среже някоя колонка, и ще спре. Но може и да не ти провърви. Не опитвай.

    Коментар


    • #47
      До: Правилното въже.

      Разбрах,че правилното въже е капроновото.Нека някой да каже примерни дължини и диаметри за използване при реални условия.

      Коментар


      • #48
        До: Правилното въже.

        Първоначално публикуван от stariat Преглед на мнение
        ... Пазете се кога се дърпат с стоманени въжета

        Пазете се винаги, когато се дърпат, с каквото и да е въже. Защото пък синтетиката в някои случаи може чудесно да изиграе ролята на прашка и да засили към вас, например, парче от счупена кука за теглене ...
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #49
          До: Правилното въже.

          Имаше тема за пластмасовите. Капронът не е единствения хубав материал. Чисто полиестерните са много по-евтини, и напълно достатъчни например за корозащитни колани. Пък има кевларени, има от няколко различни вида нишки.

          Коментар


          • #50
            До: Правилното въже.

            Късало ми се е полиестерно въже на водните ски поне 5 пъти (нали съм слабичък) като се протрие повечко и от слънцето. Никакъв проблем дори в корема да те удари. Мене се там ме удря. Ако обаче на края има кука-жална ти майка, не е като прашка, по кофти, че лети точно къде не трябва.

            Като ползвате въжета, няма значение какви, куките, хебелите, блоки, карабинери трябва винаги да са по-здрави от въжето. И въпреки това се стои на страна.
            Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
            Към модераторите-А изтрийте го сега.
            Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

            Коментар


            • #51
              До: Правилното въже.

              Вальо, късало ти се е въже, опънато със сто, или най-много двеста килограма... С няколко тона, нещата не биха били безобидни!
              Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
              Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

              Коментар


              • #52
                До: Правилното въже.

                Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
                ... С няколко тона, нещата не биха били безобидни ...
                Два пъти съм късал синтетично въже на лебедка, до мен се е късал синтетичен колан и многократно съм наблюдавал късания на синтетика на лебедка на други коли. Въжето просто пада на земята без да предизвика някаква опасност за околните.
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #53
                  До: Правилното въже.

                  Чавдаре, този разговор с Вальо, го дъвчим от няколко седмици... Въжетата, за които говориш ти, имат два недостатъка, не издържат при отъркване с остър камък и... цената. При по-евтините, първият недостатък е налице също, но при тях ефектът на ластика може да е убийствен, в прекия смисъл на думата...

                  П.П. Аз лично, за сега, съм фен на стоманените, защото, когато прибегна към лебедката, това означава, че нямам друг изход и не бих желал да остана без въже, точно в този момент...
                  Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                  Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                  Коментар


                  • #54
                    До: Правилното въже.

                    Полезен линк на който му е необходим http://www.ivko-industry.com/LiftingEquipment.html
                    Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

                    Коментар


                    • #55
                      До: Правилното въже.

                      Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
                      ... Въжетата, за които говориш ти, имат два недостатъка, не издържат при отъркване с остър камък и... цената. При по-евтините, първият недостатък е налице също, но при тях ефектът на ластика може да е убийствен, в прекия смисъл на думата...

                      П.П. Аз лично, за сега, съм фен на стоманените, защото, когато прибегна към лебедката, това означава, че нямам друг изход и не бих желал да остана без въже, точно в този момент...
                      За тези недостатъци съм напълно съгласен. Мнооого са неприятни ...

                      Но не мисля, че и по-евтини синтетични въжета могат да нанесат сериозни поражения. Все пак собственото им тегло им е доста малко.
                      Виж, ако има закачено нещо тежко за тях (като например шекел при снаждане на 2 колана), тогава може да стане страшничко.

                      За стоманеното въже също съм съгласен, че е много по-надеждно. Човек не се чувства особено уютно, когато трябва да виси насред много стръмен баир, завързан със синтетика, която само малко преди това вече се е късала веднъж ...

                      Но пък, от друга страна, често пъти към лебедката се прибягва не защото е единствения, а просто е най-бързия изход, с най-малък риск да счупиш нещо. Т.е. може да се използва по-честичко. При това положение вече на този, който опъва въжето, хич не му е едно и също дали се влачи нагоре по баира с 10-12 или само с кило - кило и половина зад себе си.
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • #56
                        До: Правилното въже.

                        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                        Но не мисля, че и по-евтини синтетични въжета могат да нанесат сериозни поражения. Все пак собственото им тегло им е доста малко.
                        Виж, ако има закачено нещо тежко за тях (като например шекел при снаждане на 2 колана), тогава може да стане страшничко.
                        е от какъв зор се съединяват въжета/колани със шегел?
                        много по-лесно и безиопасно е с клуп през двете уши
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • #57
                          До: Правилното въже.

                          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                          е от какъв зор се съединяват въжета/колани със шегел? ...
                          Не знам от какъв зор, но съм го виждал често. А и самият аз съм я правил тази глупост.
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • #58
                            До: Правилното въже.

                            Преди години, когато синтетиката замени конопа (не става дума за наркотици ), на пристанището в Бургас имаше ужасен случай... скъсало се въже с което притегляли кораб към кея... Водолази слизаха, да търсят главата на моряка, извършващ маневрата... може би, заради този случай, съм с едно на ум, когато става дума за синтетика...
                            Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                            Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                            Коментар


                            • #59
                              До: Правилното въже.

                              Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
                              ... скъсало се въже с което притегляли кораб към кея...
                              То вярно, че на някои джипове им викат "Титаник" , ама все пак не става ли въпрос за една много съществена разлика в размерите на въжетата и в натоварванията, на които са подложени?
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар


                              • #60
                                До: Правилното въже.

                                а какво щи кажете за алпиниско въже 16мм

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X