Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вериги

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Вериги

    Аз и Стефан ли, не се изразяваме правилно, или вие криво ни разбирате?
    Търсим производител на ВЕРИГИ (една такава дълга част, съставена от елипсо-подобни звена), не на "вериги за автомобилни гуми".
    Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
    Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

    Коментар


    • До: Вериги

      Има вериги на метър в Бриколаж, и на други места съм виждал. Мисля че са китайски някакви и незнам до колко ще държат.
      "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

      Коментар


      • До: Вериги

        По соц. време завода за вериги беше в гр. Роман. Няма ли някой от този край? Работи ли още?

        Коментар


        • До: Вериги

          Вчера писах на този производител ( http://www.verigi.com/ ). Ето отговора:

          Zdraveite,
          katalog za momenta ne mojem da Vi predlojim, na sklad imame verigi 8x24, 10x 30, 13x39 i 16x48 kydeto pyrvoto e diametyr a vtoroto stypkata na verigata/svetlia otovor na zvenoto/Nai-dobre e da ni kajete za kakvo iskate verigata i mojem da Vi predllojim vsichko.
          Аз не вярвам в чудеса!
          Разчитам на тях!

          Коментар


          • До: Вериги

            Седнах, смятах... и излезе следното:
            за гума 195/80 R15
            плетката като на картинка
            Нужна верига:
            основна - 6.5 м
            обтягаща - 4 м

            С тези дължини се постигат 11 карета с диагонал 200мм.
            Прикачени файлове
            Аз не вярвам в чудеса!
            Разчитам на тях!

            Коментар


            • До: Вериги

              Първоначално публикуван от трол Преглед на мнение
              16,9/14-30 а този размер на какво отговаряше? http://www.rea-skitech.com/index.php...G3QVGrghi7g9e3
              че и ''шарката'' им е яка..
              Я и мен ме интересуват тези , само че не разбирам размера , за 31-ци стават ли и от каде могат да се закупят?

              Коментар


              • До: Вериги

                Първоначално публикуван от biogaz Преглед на мнение
                Я и мен ме интересуват тези , само че не разбирам размера , за 31-ци стават ли и от каде могат да се закупят?
                Това според мен е някакво извращение, което ще върши огромна работа само в много дълбока кал. Неприложимо където и да е другаде. Максимална безопасна скорост му давам 5 км/ч.
                Technical Rescue Direct - life lies in courage
                http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                Коментар


                • До: Вериги

                  Не знам дали е в темата, но днес ми изникна следния проблем - карам с 4 вериги, едната (предна лява) се къса и ... как е по-добре, свалям предна дясна и карам само на 2 задни, продължавам докъто се измъкна с 3 вериги или свалям всичките и ... ако не мога да продължа търся жокор? В моя случай мога да изключа предното и някак се измъкнах само на задно с вериги, но без тях нямаше да мога,обаче ако съм с кола, на коят не се изключва единия мост???
                  Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                  0888 315 794
                  LZ1UPI
                  A1 (Rh+)

                  Коментар


                  • До: Вериги

                    Ако имаш само две, ги слагаш на предните. Третата я махаш съвсем.
                    А тая дето все се къса, вземи да я ремонтираш правилно.

                    Коментар


                    • До: Вериги

                      Здравейте, изчетах темата с интерес и ми изникна въпрос. Дали е възможно за основна верига да се ползва верига за задвижване на машини ( като на велосипед ) но достатъчно дебела и здрава? В Пловдив знам, че има магазини с голям избор на вериги с различни здравини и размери предполагам, че и в София има . Дали можем да ги използваме "не по предназначение"
                      Поздрави
                      ОФА 2.0 Спорт "96
                      Боян 0898642831

                      Коментар


                      • До: Вериги

                        Първоначално публикуван от Boby Преглед на мнение
                        Здравейте, изчетах темата с интерес и ми изникна въпрос. Дали е възможно за основна верига да се ползва верига за задвижване на машини ( като на велосипед ) но достатъчно дебела и здрава? В Пловдив знам, че има магазини с голям избор на вериги с различни здравини и размери предполагам, че и в София има . Дали можем да ги използваме "не по предназначение"
                        Поздрави
                        По моето скромно мнение - верига от (планински) велосипед е абсурд. Като се има предвид, че момчетата ги късат на велосипедите, какво остава при натоварването при джипките.

                        Не знам дали си струва да измисляме топлата вода?...
                        Това за мен е един изключително удачен модел на Konig - DR:


                        Линк:
                        http://www.konig.it/SchedaProd.aspx?ID=151

                        Има всякакви размери от 30" нагоре, просто трябва да видим как може да си доставим. Звънях в представителите на Konig за България и ми казаха, че подобен модел могат да доставят, забележете с DHL, след като си покрия всички разходи. Мисля, че логичен ми бе въпроса защо тогава да ги поръчвам през тях, отговора бе, че те са Представителите, затова....

                        Коментар


                        • До: Вериги

                          Здравейте
                          @Yaro извинявай, но примера с велосипед го дадох за онагледяване на примера за верига а иначе имам предвид верига която задвижва детайл от машина с тежест около 500 кг. подложена на вибрации, прах, сила на въздушния транспорт, част от който е този детайл и тн. Писах в темата, защото видях че се търси производител на синджир за изработване на вериги и за това попитах за машинната верига дали е възможен вариант и съм далеч от мисълта "да откривам топлата вода" .Далеч съм от мисълта да се заяждам с теб просто разширявам текущата тема
                          Весели празници
                          ОФА 2.0 Спорт "96
                          Боян 0898642831

                          Коментар


                          • До: Вериги

                            Първоначално публикуван от Boby Преглед на мнение
                            Здравейте
                            @Yaro извинявай, но примера с велосипед го дадох за онагледяване на примера за верига а иначе имам предвид верига която задвижва детайл от машина с тежест около 500 кг. подложена на вибрации, прах, сила на въздушния транспорт, част от който е този детайл и тн. Писах в темата, защото видях че се търси производител на синджир за изработване на вериги и за това попитах за машинната верига дали е възможен вариант и съм далеч от мисълта "да откривам топлата вода" .Далеч съм от мисълта да се заяждам с теб просто разширявам текущата тема
                            Весели празници
                            Не си ме разбрал или по-точно аз съм бил неясен. С топлата вода имам предвид, че вече 2-3 зими го мъдриме този въпрос. Погледни от кога е темата. Идеята на Джорджо - да потърсим производител не е никак лоша, но няма и да е никак лесна за реализация. Това имах предвид под топлата вода - дали не е най-добре да изберем готово, макар и предполагам скъпо решение...

                            Извинявай, ако съм те засегнал (нямах предвид), Весели празници и на теб!

                            Коментар


                            • До: Вериги

                              Не съм се засегнал последните мнения са "пресни" и помислих че темата е жива та реших да се включа с моя въпрос
                              Поздрави
                              ОФА 2.0 Спорт "96
                              Боян 0898642831

                              Коментар


                              • До: Вериги

                                Преди 2-3 години, мой приятел загуби едната верига на Москвича си и ме помоли да направим една. Той взе няколко метра синджир и почнахме - рязане, заваряване, мерене (трипъти режем - все е късо ) и така. Незнам от къде деше взел синджира но веригата стана много по - здрава от другата, купената - при едно яко буксуване купената стана на парцал, а правената не мръдна.
                                Та мисълта ми е само цената ли е проблем да се купи синджир и да се направи кой каквато шарка и размер иска, или проблема е в качеството на синджирите в търговската мрежа, или може би заварките няма да държат???
                                Don't hunt IF you can't kill
                                първо 0883 после 333 накрая 448

                                LZ1BGD

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X