Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

    И аз съм търсил за Витарата,ама не мога да намеря кристални фарове ,независимо с лупи или "къдрав" рефлектор.Ако някой е виждал да помага
    Jeep Cherokee XJ 4000 Limited, 2001 year. Ducati Multistrada 1200, 2014 year

    Коментар


    • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

      Един въпрос към Спарки:
      Гледам че върха на лупите е почти до стъклото на фара и в този случай ползва ли се рефлектора на фара за осветяване или не, и прави ли опит ако лупата е в дъното на рефлектора дали няма да свети по добре?
      Иначе изработката е супер.Поздравления.

      Коментар


      • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

        Спарки не е чак толкова отвеян. Лупата където и да се сложи, свети само напред и към рефлектора нищо няма да отиде. При тази схема рефлекторът не се използва.

        Коментар


        • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          Спарки не е чак толкова отвеян. Лупата където и да се сложи, свети само напред и към рефлектора нищо няма да отиде. При тази схема рефлекторът не се използва.
          ...а и ако ги сложа по-назад ще трябва да търся ново място за акумулатора. Те така едва се побират, а какво остава за още назад.

          Вкъщи си правих "експерименти" с разстоянието до стъклото. Някаква мижава промяна има, но не казвам към по-добре или по-зле, а просто промяна. А експериментите правих за да разбера дали ако е прекалено близо няма да се получат някакви нежелани ефекти. Е, няма такива. Единствения недостатък на близкото разположение е че е достатъчно само много малък участък от стъклото да се зацапа, и влияе на всичко. Петното върху външното стъкло е нещо от порядъка на един квадратен сантиметър. Обаче в крайна сметка се оказа че при зацапване си се държат като съвсем нормални фарове, въпреки малкото петно. В смисъл, зацапването влияе в еднаква степен, както и на обикновен фар. Ни повече, ни по-малко.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

            Ще има ли проблем с температурата,ако се сложи лупа на фар с пластмасово стъкло? Става въпрос за пасат б5.

            Коментар


            • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

              Не. Оригиналните фарове с лупи също са с "пластмасово" стъкло.

              Коментар


              • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

                Обикновено при ксенона има проблем с недостига на топлина, поради което в студено време фарът обледява.

                Коментар


                • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  Обикновено при ксенона има проблем с недостига на топлина, поради което в студено време фарът обледява.
                  С лупите обаче можеш да накараш гума да пуши и мирише, а може целия вар да е леден, но в средата, където е петното светлина, тоя проблем го няма.

                  С пластмасовото стъкло не вярвам да има проблем. Няма от какво да се нагрее чак толкоз.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

                    Страхотна тема с много полезна информация за лупите. Понеже имам проблем с рефлектора на фара, ми се иска да се пробвам с тези прожектори, но немога да намеря на такива ниски цени. Бихте ли ми пратили информация за продавача, на мейла ми: hradionov@abv.bg

                    Коментар


                    • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

                      В последните няколко дни изчетох страшно много теми от един сайт HID PLANET,където е описано на дълго и широко абсолютно всичко,което може да се каже за осветяването с ксенони и лупи. Има много голямо значение дали щитът (така викат на блендите зад океана) е прав (плосък-като на Спарки на лупите) или вдлъбнат (като моят). От това зависи ъгълът на осветяване. От това пък, дали нивото му е под, или над центъра на рефлектора,зависи какъв ще е интезитета на светене. Ако щитът свършва на един милиметър под центъра,светлината която се излъчва ще е близо два пъти повече,отколкото ако свършва един милиметър над центъра на рефлектора. Та,Спарки,предлагам ти да си разглобиш лупите,да погледнеш съветите дадени тук (http://theeshadow.com/carmod/JVXdriv...shield_mod.htm) и да ни пишеш какво се е получило. Моите лупи са си със "крив" щит,но като сложих една права ламаринка м/у него и рефлектора и действително полето много се стесни-едно 40% поне. Опитай,няма да е много трудно,а ефект ще има голям. Същевременно моите щитове/бленди свършваха точно до центъра на рефлектора. Аз ги изпилих с 1мм и наистина разлика има-наблизо не,но в далечина се вижда много по-добре. Също така добавих малка бленда отгоре,която реже първите 3-4 метра пред колата,за да не ме заслепяват,но е така направена,че си запазвам страничното осветяване и в първите метри. Приложил съм и схема.

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Фарове Санта Фе.png
Прегледи:1
Размер:41.4 КБ
ID:5254708

                      П.П. Погледнете другите страници на този линк,който съм пуснал. Има сравнения между различните лупи в заводски вариант,с модифициран "щит" и заводска лупа ,и модифициран "щит" и сменена лупа. Разликате е убийствена,от смяната на наглед малки и незначителни неща като например една ламаринка или една просто по-прозрачна лупа.

                      П.П.2 Реших,че ме мързи да правя лъча пак като на заводски ксенон,затова го направих по DOT-прав по цялата ширина. Проблем с осветяване на табелите няма,май месец ще кажа как стоят нещата и с ГТП.
                      Последно редактирано от Dino; 24-02-11, 00:13.
                      Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
                      Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
                      Volkswagen Bora AKL

                      Коментар


                      • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

                        Голямо заиграване браво, мерси и за линка. Време да има и аз може да си поиграя с настройките на HID ми.

                        Коментар


                        • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

                          При мен работата беше към час и половина на фар. Това включва и "стоплянето" на самите фарове във фурната,за да се размекне лепилото,рязането на алуминиевите листове,от които направих новите бленди/щитове,дупченето на старите бленди,изпиляването им-абе всичкото от демонтажа на фаровете до монтажа към 4 часа. До 90 градуса няма никакъв проблем и е достатъчна тази температура за размекване на лепилото,фаровете ми са поликарбонат.

                          П.П. След няколко дни ще кача и снимки,само трябва да си освободя място на компютъра и да ги смаля.
                          Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
                          Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
                          Volkswagen Bora AKL

                          Коментар


                          • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

                            Първоначално публикуван от Dino Преглед на мнение
                            ...Та,Спарки,предлагам ти да си разглобиш лупите,да погледнеш съветите дадени тук...
                            Такива корекции като горе от статията на мойте лупи е доста трудно да се направят. Отделно дето трябва да е неръждавейка, щото алуминия идва мек, а неръждавейката с дремела може да си я чегъртам 5 дена.

                            ...а и няма мисъл. Светят си добре. Блендата е по средата, до колкото помня. Ако я разместя, ще трябва да коригирам наклона на фара, което при мен не е твърде лесна задача.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              ...Отделно дето трябва да е неръждавейка, щото алуминия идва мек...
                              Отвъд океана всичките работят с алуминий и никой не се е оплакал досега.
                              Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
                              Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
                              Volkswagen Bora AKL

                              Коментар


                              • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

                                Първоначално публикуван от Dino Преглед на мнение
                                Отвъд океана всичките работят с алуминий и никой не се е оплакал досега.
                                Говоря конкретно за мойте лупи. Китайците няма да тръгнат да ги правят от неръждавейка, ако можеха от алуминий, вЕрвай ми.

                                Просто конструкцията им е такава. Има едни осички и прочие, дето минават през ушички в неръждавейката. Отделно електромагнита е отново върху ламарината. Ще се разкекави бързо ако е от алуминии, дори от самото триене.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X