Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

    Мдаа, добре е.

    Аз мисля дълги диодни с лупи на мястото на фаровете ми за мъгла. Удобното е че диодните много лесно стават DRL, като просто им се намали тока.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

      Браво! Майсторско изпълнение на проекта. Евала за ентусиазма.
      Георги 00356/ 77777016 Малта
      Lаnd Rover 110 /Series II‎

      Коментар


      • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

        Здравей Спарки Много ми хареса как си се справил със слагането на лупите! Аз имам такива като твоите само че са Н7 и съм с тях вече две години, мога да твърдя че съм от пионерите в областта но искам да те помоля да ми кажеш от къде си ги купил, защото аз се изръсих преди време много яко около 500 лв само за лупите с крушки без баласти(баласти имах от старите ксенони)... и сега искам да си купя още едни за да ги сложа в другия рефлектор на дългите... та понеже каза че си ги взел за около 200лв искам и аз да си купя щото там от където ги взех сега искат 400лв а гледам в китайските сайтове са за по 30$... Надявам се да ми помогнеш Благодаря предварително

        Коментар


        • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

          Аз намерих за 170лв,но без крушки ,съответно 210лв с тях. Ще ти пиша едно ЛС откъде,че иначе ще бъде реклама. Ако някой друг иска да знае-да пита.

          П.П. За жалост си нов във форума и няма как да ти пиша ЛС.


          Последно редактирано от Ясен; 21-11-10, 19:09.
          Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
          Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
          Volkswagen Bora AKL

          Коментар


          • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

            Дай си мейла да ти пратя линк.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              Дай си мейла да ти пратя линк.
              stilio777@mail.bg Благодаря много )

              Коментар


              • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

                Мерси много за помощта момчета радвам се че ви открих от години се мъча с тия фарове...започнал съм да се вманиачавам щото след известно време все ми се струва че не свети достатъчно добре... карам Тойота Авенсис Т22 модел и честно да кажа от колата съм много доволен ама за съжаление няма никви фарове, със крушка Н7 халогенка направо все едно карам на свещи а като погледнеш отсреща блести в очите и дразни.... сложих ксенон започна да свети пред мен и да се вижда нещо обаче пък за насрещно движещите се е някъв ужас, смених няколко вида ксенони на различни производители сложих и на дългите и на халогените и пред мен ставаше ден обаче ако погледнеш срещу колата ослепяваш... разглобих фаровете и започнах да слагам ламаринки под и около крушките като на доста рефлекторни фарове за да огранича блестенето пробвах и с готови такива пластини от различни фарове бях намерил счупени фарове които им бяха здрави ламаринките пред крушката и естествено се подобри положението с блестенето но разбира се се намали светлината върху пътя ( разбира се не искам никой да си мисли че не съм правил настройка на фаровете на машина за регулиране на нивото страничните отблясъци и прочие) и така започна мъчителното търсене на лупи които да насадя на фара и всичко да се оправи, като разбира се всичко това се случва преди 4-5 години когато тук на нашия пазар не се беше чувало за нещо подобно имаше вече доста коли с ксенони по пътищата но с лупи само заводски произведените на предимно луксозни коли като идеята ми дойде ровейки се в нета и в многото форуми намерих един руски в който изобретателен човек като Спарки беше насадил лупи от Мерцедес Е-класа на стар такъв 124-ка и беше станало уникално и се подпалих ама кво от тва като тук нямаше как да го направя щото лупи от Е-класа от къде да взема или нещо подобно не намерих по моргите пък и нямах необходимия инструмент и опит да го направя, а по така наречените фирми за тунинг като им кажех за нещо подобно ме гледаха все едно им говоря на китайски и ми казваха да си карам така ксенона си светел екстра и така до преди почти две години когато се появиха в нета мойте лупи които вече като гледам има на доста коли а бях един от първите, които си купиха такива имаше ги само в една фирма, която и до днес ги продава безбожно скъпи купих само едни за късите и то без баласти щото си имах достатъчно и няма нужда да казвам вече знаете как светят въпреки че стъклото ми е рефлекторно и съвсем малко пречупва но почти незабележимо, не посмях да го полирам както съм виждал по други форуми да си правят щото ме е страх да не счупя стъклото понеже има такава опасност при търкането и си карам така ама моите фарове са произведени с 1,2% наклон и лъча пред колата е прекалено къс дори и с лупите, та искам да си сложа сега едни лупи на рефлектора на дългите и да ги включвам като карам бързо нощно време за да виждам по-надалече.... та това ми е идеята извинявам се че ви занимавам с моите фарове ама понеже видях у вас съмишленици и просто ми се искаше да споделя болката си щото рядко ме разбират като говоря на тая тема повечето хора много не им пука как свети пред колата и в насрещно движещите се, даже много малко хора си регулират фаровете като гледам нощно време има много дето светят някъде в небесата а не на пътя пред тях...

                Коментар


                • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

                  Мечок, моля те, като пишеш такова дълго нещо, разделяй го на изречения. Повярвай, така много трудно се разбира от човек, който не го пише. Едни нищо и никакви точки и главни букви - не струват много, а са полезни за общуването.

                  Коментар


                  • Мерси много момчета за помощта радвам се че открих съмишленици, щото се мъча да си подобря светлината на пътя пред мен и хем да не преча на насрещно движещите се като успея да събера парички и да си сложа още едни лупи ще кача снимки защото тези от предишното слагане заминаха с последния вирус на компа...

                    Човече извинявай ама въобще на разбрах че съм го публикувал! Моля да ме извините ама съм нов в писането по форуми, даде ми няква грешка и трябваше да влезна пак и пак писах и май стана мазало извинявам се пак.
                    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 23-11-10, 13:55.

                    Коментар


                    • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

                      Да кажа за лупите - късите са им перфектни, но от дългите има какво да се желае. Добро решение за дълги е да се присади някаква лупа за дълги от друго возило. Има из eBay.

                      Както и по-горе споменах, в момента мисля по въпроса да насадя леща с диоди на мястото на фаровете ми за мъгла, които при мен са на нивото на нормалните фарове, и като такива за мъгла са практически неизползваеми. По тоя начин ще помогна малко на ксеноновите лупи, когато включа на дълги. КОнкретно, недостатъка на китайските лупи е че като включиш на дълги, не се променя фокусен център и т.н. а само се сваля пердето, тоест, потока светлина си остава разсеян като за къси, но освен надолу, свети и надалеч. Това добре, ама понеже е разсеян като за къси, надалеч осветеността намалява, и сравнена с добрата такава близо пред автомобила, започва да бледнее.

                      Лещи ще се намерят. Диоди също. Проблема е да намеря начин да набавя гладки стъкла с подходяща форма и размер, зад които да се скатае лупата. Честно казано все още не съм се и задълбавал прекалено, та задачата може да се окаже не толкова трудна, но просто за момента нямам отговор.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

                        Първоначално публикуван от grizlyy
                        човече извинявай ама въобще на разбрах че съм го публикувал! Моля да ме извините ама съм нов в писането по форуми, даде ми няква грешка и трябваше да влезна пак и пак писах и май стана мазало извинявам се пак
                        Всичко е наред, ще свикнеш.

                        Коментар


                        • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          Да кажа за лупите - късите са им перфектни, но от дългите има какво да се желае. Добро решение за дълги е да се присади някаква лупа за дълги от друго возило. Има из eBay.

                          Както и по-горе споменах, в момента мисля по въпроса да насадя леща с диоди на мястото на фаровете ми за мъгла, които при мен са на нивото на нормалните фарове, и като такива за мъгла са практически неизползваеми. По тоя начин ще помогна малко на ксеноновите лупи, когато включа на дълги. КОнкретно, недостатъка на китайските лупи е че като включиш на дълги, не се променя фокусен център и т.н. а само се сваля пердето, тоест, потока светлина си остава разсеян като за къси, но освен надолу, свети и надалеч. Това добре, ама понеже е разсеян като за къси, надалеч осветеността намалява, и сравнена с добрата такава близо пред автомобила, започва да бледнее.

                          Лещи ще се намерят. Диоди също. Проблема е да намеря начин да набавя гладки стъкла с подходяща форма и размер, зад които да се скатае лупата. Честно казано все още не съм се и задълбавал прекалено, та задачата може да се окаже не толкова трудна, но просто за момента нямам отговор.
                          Точно това е и при мен проблема и затова искам да сложа още един чифт лупи на дългите и така поне светлината като включа дълги ще е по-силна. Иначе съм карал няколко от новите модели на AUDI и MERCEDES с фабричен би-ксенон и като включиш дълги е почти същия проблем! Просто разликата между китайските ксенони и производители като BOSCH, OSRAM, VALEO и всички останали производители на маркови би-ксенонови лупи е че истинските светят малко по-силно с по-голям обхват и дълбочина. Аз затова предпочетох да си сложа от китайските първо защото са по-лесни за слагане и второ защото са по-евтини, а осветяването е почти същото. Снощи карах до едно BMW 5-ца с ксенон спирахме един до друг, карахме по неосветени пътища и да ти кажа свети по-добре ама не е фрапантно... Относно това което си решил да правиш на допълнителните фарове както се изразяват някой катаджии като ме спрат мисля че може просто да изшлайфаш стъклото с шкурка, да паднат оребренията и после да го лакираш и става супер. Това го видях на един стар пасат в един от форумите, човека беше видял от теб и си беше купил същите лупи, от там взех линк та стигнах до тук Мисля и с моето стъкло да направя така ама ме е малко шубе щото казаха че можело да се счупи. Та ако го направиш така вече ще може направо да наденеш евентуално вътре лупа и да стана както там си го замислил Пожелавам ти успех, и съм сигурен че ще стане добре...

                          Коментар


                          • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

                            Тая работа със стъклото и шкурката просто я забрави, стъкло се обработва по друг начин. Купи си фарове с равно стъкло и къдрав рефлектор - продават се такива за почти всички коли.

                            Коментар


                            • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              Тая работа със стъклото и шкурката просто я забрави, стъкло се обработва по друг начин. Купи си фарове с равно стъкло и къдрав рефлектор - продават се такива за почти всички коли.
                              За моята няма уверявам те, търся такива от години. Има кристални фарове ама те са за фейслифта и не стават на моята въобще. Няма никъв тунинг за Тойота авенсис, и сам знаеш че има най-много подобни неща само за голф-ове и БМВ 3-ка за другите коли е оскъдно... Така че трябва да си правим всичко сами. Иначе нищо им няма на стъклата от шлайфането ама просто ме е страх да не ги счупя...

                              Коментар


                              • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

                                Никога няма да станат прозрачни по този начин, а полирането на стъкло не е чак толкова проста работа.

                                Не може да няма по света "кристални" фарове за Авенсис, просто не си търсил. Това е много масова кола.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X