Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Концепция за траялна машина.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: Концепция за траялна машина.

    Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
    Ако не можеш да си позволиш тунинг по Вранглер, как ще си позволиш по Тойота, където частите са в пъти по-скъпи?
    Не случайно казах че 4,0 литровия е супер база. И не ми е ясен.
    Маркан каза за 2,5 литровия. Ти кажи за 4.0. Да може да върти в калта 33" гуми. Ресьорно окачване, раздатка, кардани , мостове и блокажи? Кое има нужда и колко?

    Коментар


    • #77
      До: Концепция за траялна машина.

      Първоначално публикуван от markan Преглед на мнение
      .... и ще чупи с лекота нормалните мостове. Затова не смея да погледна 35-ци.
      Нали се говори все пак и за до 15000лв.
      А бе само акъл даваме.Но ако се вземе джип 2,5или 4литров за 9-10000лв.+около1500долара за принудителен преден и автоматичен 100%-тов заден блокаж е горе-доле 12-12500лв.+2000лв.гуми(не в идеалния случай) стават 14500лв. Качването на ресорите е от ДОМА както се вика.
      +1000лв. непредвидени станаха 15500лв. и влиза У гората. Е не е ли екстра стига да си вервам и аз на сметката.
      От там на там наливаш още колко ти душа иска.
      Това за 35-ците и Дана30/Дана35 съм склонен да го вярвам. Най-странното е че счупен мост на джип в България от офроуд не съм видял. А от ония големите на Тойота и Дифендар съм виждал доста. Патрулските като чили държат повече, само резервни хъбове да имаш. Ама какъв е моста май не е много важно. По-важно е как се кара.
      За траялната машина за 15 000 си много прав. Вранглер YJ става изрод дори на ресьори. Ако е 4.0i с автоматик още по-добре. Автомата освен че помага на препятствията, пази и диференциалите.

      Ама Андро иска джапанска джипка, така че Самурай трябва да е.
      Биг бой с мостове от той.
      Двата Самурая дето спечелиха траяла в Гърция бяха с двигатели от BMW с турбо. Турбините им фъщаха като прахосмукачки. Цената обаче на бърза сметка отива над 50.

      Между другото блокажа ти отзаде е автоматичен до толкова до колкото отключва автоматично. За това и не е 100%-тов. Има и за предния диф, ма как ще завиваш.
      Последно редактирано от kinex; 07-11-08, 20:21.

      Коментар


      • #78
        До: Концепция за траялна машина.

        offtopic:

        Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
        ...Най-странното е че счупен мост на джип в България от офроуд не съм видял. А от ония големите на Тойота и Дифендар съм виждал доста...
        Че ти Дифендър, както и Вранглер в шампионата къде си видял? Един, два, добре три Вранглера за няколко години и един Дифендър на Вики. Преди него имаше (от ЛР) само Класика на Руси, сега и на Руслан...

        За кои големи мостове на Тойота говориме, щото на 70-тката са малките. Аз за строшен мост от 80-тка в съзтезание тука не съм чул, поправи ме ако бъркам.

        Коментар


        • #79
          До: Концепция за траялна машина.

          Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
          ... Патрулските като чили държат повече, само резервни хъбове да имаш ...
          Като го мързи човек да ги зацепи ръчно, кара на Auto и се чупят. А после слага AVM, които не са толкова здрави. Ама като няма откъде да се вземат ръчни нисански ...


          Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
          ... Един, два, добре три Вранглера за няколко години ...
          Май нещо много ги чупят ...
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #80
            До: Концепция за траялна машина.

            Между другото блокажа ти отзаде е автоматичен до толкова до колкото отключва автоматично. За това и не е 100%-тов. Има и за предния диф, ма как ще завиваш.
            Отключва бе.Нема ядове ама само на асфалт и твърд черен път.
            Иначе все едно съм му заварил полуоските.Зимата ще съм се с вратите напред. Ама ке се научим.
            Са без майтап: Всичко което писах е верно.За човек който иска да кара над 70км.ч. е изпитание.Мен не ме бърка понеже в гората върши перфектна работа а не съм фен на асфалта.

            Коментар


            • #81
              До: Концепция за траялна машина.

              Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
              offtopic:



              Че ти Дифендър, както и Вранглер в шампионата къде си видял? Един, два, добре три Вранглера за няколко години и един Дифендър на Вики. Преди него имаше (от ЛР) само Класика на Руси, сега и на Руслан...

              За кои големи мостове на Тойота говориме, щото на 70-тката са малките. Аз за строшен мост от 80-тка в съзтезание тука не съм чул, поправи ме ако бъркам.
              Нещо се бъркаме вече.
              Нали говорехме за траял а не за каране с и над 100. Поне така си мисля че каза автора.
              А за мене траяла е нещо като това дето прави Иво в Испания ама в бейби вариант. Над 2-ра бавна вече говориме за разходка.

              Коментар


              • #82
                До: Концепция за траялна машина.

                Може ли да уточните понятието "счупен мост"? Касети, полуоски, крив кожух, кое точно? Или всичкото накуп?

                Коментар


                • #83
                  До: Концепция за траялна машина.

                  А защо не вземеш Сузуки Самурай(витара) и не му сложиш мостове от Тойота?
                  Има едни теми в подфорума на сузуки където колегата Zenit е постнал доста линкове от испанските форуми,на тема Траял.

                  Коментар


                  • #84
                    До: Концепция за траялна машина.

                    Първоначално публикуван от Andro_Pajero Преглед на мнение
                    Хмъъ,... много ще тежи сигурно това животно.
                    2100 кг. в момента с 35ци,лебедки,ролбари,шнорхел,шегели колани и др.Но за въртящт момент не говоря

                    Коментар


                    • #85
                      До: Концепция за траялна машина.

                      Първоначално публикуван от markan Преглед на мнение
                      Нещо се бъркаме вече.
                      Нали говорехме за траял а не за каране с и над 100. Поне така си мисля че каза автора.
                      А за мене траяла е нещо като това дето прави Иво в Испания ама в бейби вариант. Над 2-ра бавна вече говориме за разходка.
                      В кое точно се бъркаме (от това, което казах)?

                      Относно скоростта. Темата е малко объркваща защото хем става дума за траялна машина, хем по едно време Андро спомена и за скорост и големи мотори (с много коне). А иначе траяли като при Иво в Испания тука не съм виждал. Както и не мисля (мое скромно мнение), че колата на Иво ще бъде полезна и смислена в нашите гори тука.

                      Въобще бюджета е доста ограничителен за сериозна траялна машина.
                      Пък и нали всички търсиме компромиси, малко или много, хем за това, хем за онова.

                      Не ме разбирайте погрешно, нямам нищо против Вранглера. Той най-вече и най-много става за траял...

                      Коментар


                      • #86
                        До: Концепция за траялна машина.

                        Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                        ...

                        Ама Андро иска джапанска джипка, така че Самурай трябва да е...
                        Не бой се, нема да се метна толкова лесно. Не съм на зор, щото си имам Патрул за забавления. И като ми омръзне, лесно ще го срежа, малко блокажи и е готов.
                        А може и да е Самурай? Може и някой индианец.

                        Коментар


                        • #87
                          До: Концепция за траялна машина.

                          Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
                          А защо не вземеш Сузуки Самурай(витара) и не му сложиш мостове от Тойота?
                          Има едни теми в подфорума на сузуки където колегата Zenit е постнал доста линкове от испанските форуми,на тема Траял.
                          И после пък да му слагам и мотор от Тойота. Като ще сменям и мостове, по добре да взимам оригиналното шаси. Иначе верно ще си е голямо забавление.

                          Коментар


                          • #88
                            До: Концепция за траялна машина.

                            Не бой се, нема да се метна толкова лесно. Не съм на зор, щото си имам Патрул за забавления. И като ми омръзне, лесно ще го срежа, малко блокажи и е готов.
                            Яро ми то решението е взето а ние се нервиме вече а.

                            Коментар


                            • #89
                              До: Концепция за траялна машина.

                              Първоначално публикуван от markan Преглед на мнение
                              Яро ми то решението е взето а ние се нервиме вече а.
                              Ами, не се нервиме Жоро , чешеме си езиците на гърба на Андрей...

                              Коментар


                              • #90
                                До: Концепция за траялна машина.

                                А не може ли да изкопаеш отнякъде мотор като на gena или на Йордан колев поне техните две машини ми приличат доста на траялни.
                                Абе като смениш мостовете според мен си оставаш на същото шаси=пестиш тегло и си по малък -следователно по- маневрен .все пак Тойота-та не е малка колица.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X