Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

    Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
    А голко по-големи спрямо стандартните гуми можеш да сложиш на немодифициран автомобил?
    На всяка кола си пише кои са допустимите размери и на какво налягане трябва да са напомпани. Би трябвало да ги занеш тия работи.

    Коментар


    • #92
      От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

      Топлата вода е открита отдавна, ама ние пак се опитваме да я открием още веднъж. Имам близо 40 (четиридесет) продадени комплекти за модификация на предно окачване на терано, от които само 5-6 в България. Останалите в 4 западни държави в ЕС. И поне 2/3 карат с 31х10.5, при щатен размер 235/75/15 и 235/70/16.

      Та все ми се струва че начин има, а тиквите сме си ние тук, по нашенски. Шарените хартийки са нещо много хубаво, ама на практика често не дават това, което се твърди че дават - последния пример със скандала с газовете на VW и още тоя-оня. Но иначе са перфектния инструмент да можеш да произведеш еднакви неща, без значение дали еднакви говна или еднакви ягодки.

      Относно големината на гумите - не е велико инженерно предизвикателство да сметнеш от какво зависи изхвърчането на една гума, ама току виж се окажеш изненадан че изхвърчането зависи повече от други неща, а не от размера и.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #93
        От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

        Статистика единствено от черната хроника по медиите, за съжеление нямам друга под ръка, но пък се съмнявам всички които отразяват инцидентите да карат натопорчен джип с голямо джИлязо от пред, и за това да прикриват инцидентите с подобни возила.
        В момента не се сещам за катастрофа с участието на наточена джипка, единствено някъде имаше тема за среща на броня АРБ на Ленд Ровър и един голф дето завил от лява лента на дясно та малко се беше позгънал...
        Иначе и на мен би ми била интересна статистика "какви биха били пораженията, ако са били с щатни брони"
        Но като се замисля повечето наточени джипки са си с железни заводски брони (патрол, чероки, дискавъри, уаз, нива...) и едва ли има голяма разлика дали ще удариш някого с 3мм или 5мм дебела броня. Идеята ми е, че и с щатните са си достатъчно опасни. По скоро някак културата и начина на шофиране на водачите (поне на повечето) на такива джипки се различава от тази на хората каращи бързи голфове, бмв-та и тн "бегачки" (това последното си е лично мое мнение, може и да е грешно)

        Определено не съм "ЗА" "...дръжте другия.."
        Защото и при джипките ще се появи някой като "Щрака" дето е решил, че с подръчни средства може да сътвори нещо грамадно и после да тръгне по улиците с него (нищо лично срещу творчеството на човека"

        Трябва да има някакъв контрол върхо всякаквите извращения над автомобилите, но....
        В интерес на истината ако поне прегледите се правеха както трябва (спирачки, основни възли, светлини..) чисто техническа изправност, мисля доста биха намалели инцидентите, но пък това е съвсем друга тема.
        I'm not Lost, I'm Discovering !

        088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

        Коментар


        • #94
          От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

          Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
          На всяка кола си пише кои са допустимите размери и на какво налягане трябва да са напомпани. Би трябвало да ги занеш тия работи.
          Това според Вас означава ли,че ако налягането на гумите е различно от това в таблицата на колонката,също е незаконен тунинг?
          o888 37 63 69

          Коментар


          • #95
            От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

            Първоначално публикуван от Yulianski Преглед на мнение
            Това според Вас означава ли,че ако налягането на гумите е различно от това в таблицата на колонката,също е незаконен тунинг?
            По новите стандарти със задължителните системи за следене на налягането, като нищо изобщо няма да рачи да тръгне с налягане извън нормите. А шунтирането на тая система със сигурност е незаконно.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #96
              От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

              Не, просто трябва да си напомпаш гумите Натиснете снимката за да я уголемите

Име:worry.gif
Прегледи:4
Размер:1.1 КБ
ID:5707308

              Коментар


              • #97
                От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

                Не съм казвал "по-ниско налягане",може да е по-високо - познавам хора,които карат с пренапомпени гуми.
                o888 37 63 69

                Коментар


                • #98
                  От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

                  Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
                  На всяка кола си пише кои са допустимите размери и на какво налягане трябва да са напомпани. Би трябвало да ги занеш тия работи.
                  Въпросът ми беше колко по-големи гуми от стандартните може да набуташ в автомобил, че да се притесняваш от претоварването?
                  Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                  Коментар


                  • #99
                    От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

                    Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                    Въпросът ми беше колко по-големи гуми от стандартните може да набуташ в автомобил, че да се притесняваш от претоварването?
                    Бая - просто няма да са по-високи
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

                      При щатен размер 29" (фронтера) без модификации влизат не по-големи от 30". За 31" се натягат торсиони. За 32" си трябва лифт/бодилифт. За 33" трябват фланци, иначе гумите опират в шаси-то, а от там и орязване на предната броня и модификация на пространството под калника.

                      Аз бих си узаконил направения тунинг, ако имаше начин това да стане - с ясни дефиниции какво е разрешено и какво не е. За съжаление в България винаги слагаме каруцата прек коня. Първо трябва да се създадат условия, а чак след това трябва да се въвеждат забрани. Специално за нашия случай с тунингованите джипки мисля, че може да се помисли в посока "автомобил със специално предназначение". Да речем, че не е редно да си караш офф-роудъра с гуми 37" като ежедневна кола. Но пък трябва да е възможно с да се придвижваш по обществените пътища без платформа, за да стигнеш до мястото където смяташ да караш.
                      Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                      Коментар


                      • От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

                        Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                        Въпросът ми беше колко по-големи гуми от стандартните може да набуташ в автомобил, че да се притесняваш от претоварването?
                        Заводските размери са мислени от екип енженери, съобразявайки се с много неща.
                        Естествено ние знаем повече, щот сме нация техническа, а ония нищо не разбират.

                        Коментар


                        • От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

                          Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
                          ...съобразявайки се с много неща...
                          Включително икономии, еко простотии и прочие, дизайнерски виждания и т.н...

                          31 инчова гума е с тегло примерно 30 кила. Джипката, която я търкаля, я натиска с нещо като 400-500 кила. Сам си направи извода окачването и осите за кое тегло са изчислени - това на гумата или това на джипката.

                          С това не казвам че размера на гумите изобщо няма значение, но се прекспонира, поне по отношение на изхвърчането им.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

                            А за допълнителните дневни светлини,поставени на возилата които не са пригодени за това?Не са решили,не са тръгнали на хайка(все още минаваме метър).

                            Коментар


                            • От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

                              Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                              А за допълнителните дневни светлини,поставени на возилата които не са пригодени за това?Не са решили,не са тръгнали на хайка(все още минаваме метър).
                              Не са тръгнали на хайка, защото не са си доизяснили въпроса какви точно са им техническите изисквания. Защото в момента на пазара има бол дневни светлини с всичките им салтанати (надписи отпред и прочие).
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

                                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                                Включително икономии, еко простотии и прочие.

                                31 инчова гума е с тегло примерно 30 кила. Джипката, която я търкаля, я натиска с нещо като 400-500 кила. Сам си направи извода окачването и осите за кое тегло са изчислени - това на гумата или това на джипката.

                                С това не казвам че размера на гумите изобщо няма значение, но се прекспонира, поне по отношение на изхвърчането им.
                                Ами стабилност, променени габарити? Нещата са комплексни. Най-малкото не знаеш с каква скорост се движиш, което е достатъчно нарушение за да ти спрат от движение колата. Естествено, че не се откачат ей така гуми.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X