Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

    Именно затова тази измислица ще си остане само на хартия, да плаши малодушните...
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
      Именно затова тази измислица ще си остане само на хартия, да плаши малодушните...
      Не е точно така - не случайно всичко е незконно - познай защо?!?
      В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

      Коментар


      • От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

        Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
        7000лв.глобa може ,мa при 3-4000хиляди левa зaплaти.Тия сa пермaнентно луди !
        Не е въпроса колко е заплатата, а както казах в началото - глобата трябва да е съотносима спрямо нарушението. Ей сега казаха по новините, че глобата за шофиране без книжка е 300лв!!! Имам странното усещане, че някой кавал е драснал без да иска една нула повече отколкото е мислил и сега не смее да си признае.
        Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

        Коментар


        • От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

          Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
          Не е въпроса колко е заплатата, а както казах в началото - глобата трябва да е съотносима спрямо нарушението. Ей сега казаха по новините, че глобата за шофиране без книжка е 300лв!!! Имам странното усещане, че някой кавал е драснал без да иска една нула повече отколкото е мислил и сега не смее да си признае.
          ЗДвП изобилства с несъразмерни и несъотносими наказания. Така че не се учудвай много.

          Коментар


          • От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

            Само дето напоследък се опитват да бият всички рекорди - тунинг 7000лв, превишена скорост - затвор.
            Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

            Коментар


            • От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

              Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
              Само дето напоследък се опитват да бият всички рекорди - тунинг 7000лв, превишена скорост - затвор.
              Партийната каса трябва да се пълни, ей ги къде са изборите.

              Коментар


              • От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

                Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                Само дето напоследък се опитват да бият всички рекорди - тунинг 7000лв, превишена скорост - затвор.
                ...шофиране пиян - глоба и отнемане на книжка за срок от 1 до 12 месеца. За над 1.2 промила - лишаване от свобода до (няма "от", защо ли? ) 2 години. Изобщо за всичкото лишаване от свобода, няма "от". И после се случват разни интересни неща от сорта на "прибрания за каране в нетрезво състояние преди месец, вчера пак хванат пиян след катастрофа". И това при случаи с жертви и пострадали.

                Тикви!!!
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

                  За над 1,2 ме предупредиха скоро, че вече има "от" една до три.

                  Коментар


                  • От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

                    Първоначално публикуван от simeon40 Преглед на мнение
                    За над 1,2 ме предупредиха скоро, че вече има "от" една до три.
                    Ми чета сайта на МВР по въпроса. Ха дано им е стара информацията. Според мен такива трябва да се съдят като за опит за убийство.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

                      Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                      Мани заплатите. Мани глобите. Интересни са, но извън темата. Мен, например, ме интересува какви критерии трябва да покрия, за да ми узаконят 33" гуми и допълнителен компресор. За спирачките се сетих - сложих по-големи спирачни дискове и апарати. Въпреки това бих се радвал, ако това е разписано с цифри:
                      - Някакво спирачно усилие на килограм/тон автомобил.
                      - Лифт/бодилифт - страничен наклон/граница на преобръщане или лосов тест.
                      Други идеи:
                      - Предна (силова) броня - на какви условия трябва да отговаря - удар с автомобил/пешеходец?
                      Покриваш - тапия, не покриваш - обратно в пясъчника.

                      П.П. Първо трябва да създадеш условия тунингът да е законен и едва след това можеш да глобяваш за незаконен тунинг. Тия с ауспусите тип "кюнец" са най-лесни - при ХХХХ об/мин - УУ децибела шум.
                      Това е въпрос на сметки и някои експерименти които няма кой да направи . Не че няма хора няма кой да плати и да поеме отговорността ако стане едно ПТП . Иначе горе в ТУ катедра ДВГ може всичко да пресметне и проработи имат си съответните стендове за изпитания . Така им е най лесно експерта пише че по МПСто са извършени промени в заводската конструкция и най малкото застрахователя се измъква да не плаща .
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

                        Всъщност най-лесно им е да треснат някаква безумна глоба и да направят така, че всички да са в нарушение. Това е една чудесна предпоставка за корупция. Същата корупция, която нашите правителства на думи борят от както влязохме в ЕС, ако не и отпреди това.
                        Оправдават се с ЕС регулации, като в същото време в същия този ЕС топлата вода отдавна е открита - хората си тунинговат легално и законно.
                        Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                        Коментар


                        • От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

                          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                          .... Иначе горе в ТУ катедра ДВГ може всичко да пресметне и проработи имат си съответните стендове за изпитания ....
                          Абе баш всичко не може . Ще им трябват и ония долу , от лабораторията по изследване и изпитване на материалите и още някои неща .
                          А отделно пък имаме и цяла БАН , за която се сещаме чат-пат при отпускане/орязване на някой и друг милион от хазната .

                          Но не това е основното . По- важно е че всички тия вкупом чакат да им капне някой лев отнякъде , оплаквайки в това време ниските си заплати и посмъртно няма да поемат отговорността ако стане ПТП . Изпитано е . Е в други катедри , но те са един дол дренки . Затова практическата полза от тях е съмнителна .
                          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                          Коментар


                          • От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

                            Съмнява ме всяка държава да е изпитала лично и на база собствени изследвания да е създала нормите, това не е възможно от финансова и практична гледна точка. По-скоро отговорността е вменена на производителите на тунинг изделия, които имат задължението да си сертифицират продуктите за road use, както и да определят приложимостта им за определени модели автомобили. Вече как допустимостта на тези продукти ще се регламентира в местното законодателство е друга тема. Колкото до създаване на работа на някви си лаборатории, резултатите от която ще са най-вероятно безсмислени към смешни, не са се сетили, не са го въвели срещу съответната такса, сигурно си нямат подходящо лоби.

                            Коментар


                            • От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

                              Първоначално публикуван от MFr Преглед на мнение
                              Съмнява ме всяка държава да е изпитала лично и на база собствени изследвания да е създала нормите, това не е възможно от финансова и практична гледна точка. По-скоро отговорността е вменена на производителите на тунинг изделия, които имат задължението да си сертифицират продуктите за road use, както и да определят приложимостта им за определени модели автомобили. Вече как допустимостта на тези продукти ще се регламентира в местното законодателство е друга тема. Колкото до създаване на работа на някви си лаборатории, резултатите от която ще са най-вероятно безсмислени към смешни, не са се сетили, не са го въвели срещу съответната такса, сигурно си нямат подходящо лоби.
                              MFr, недей да пишеш "сигурно". Помисли как е възможно да се случват нещата.
                              Задай си следните въпроси:
                              1. Какво значи "да си сертифицират продуктите за road use"? - това означава да отговарят на някакви критерии.
                              2. Как се правят самоделки и се одобряват за road use (бяха споменати Англия, Швеция) - пак да отговарят на някакви критерии.
                              Моят извод е, че въпросните критерии вече някъде ги има. Тази топла вода отдавна е открита в повечето европейски страни. Няма нужда някой от БАН да пише свободни съчинения. Единствено трябва да си уеднаквим нормативните уредби с цивилизованите държави.
                              Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                              Коментар


                              • От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

                                Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                                ...Няма нужда някой от БАН да пише свободни съчинения.
                                Ааа, моля, моля! Как да няма нужда?! Заплати трябва да се оправдават, дейност да се отчита.... То като в KAT, ДАЙ и от сорта - ако ги питаш, счупват се от работа. Друг е въпроса каква точно работа.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X