Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

    Е,не съм Кольо,ама заповядай,набързо толкова!!! От възбуждането и към дълги се връзват крачета с номера 85 и 86,а от акумулатора и за къси-30 и 87,без да има значение как ще са разпределени кое краче къде е вързано.
    На мястото на дълги,аз вързах габарит-това е разликата.При тая схема-няма да имаш отделен габарит при запален автомобил,ще светят и късите.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:baa168f3b2fcfa36.jpg
Прегледи:1
Размер:21.1 КБ
ID:5399616
    Последно редактирано от Валентин Исаев; 14-08-12, 16:10.
    Чувствам се силен-защото съм БЪЛГАРИН... Дан Колов
    Ноевия ковчег е направен от любители.Професионалистите,са построили "Титаник".
    0885 660 613

    Коментар


    • От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

      Благодаря, мисля, че е по-добре към габарит , отколкото към дълги. Диода какъв е ?
      подаръци за мъже от FACOM
      промоция на читави инструменти

      и на хоби такива

      тел. О879 Ч8Ч 2З5

      Коментар


      • От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

        Извадих от стар генератор,ама са големички,важното е да се затваря веригата само в едната посока.Иначе като пуснеш габарит при угасен двигател замасява през генератора и светват и късите,с диода това се избягва.И другата разлика за замасяване през габарита е,че врътнеш ли щатния ключ допълнителната система се изключва и не работи без значение дали си на габарит,къси или дълги.
        Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
        Нямам с какво да чертая на компютъра, но ако пак не е ясно-ще го начертая на лист, ще снимам, и ще пусна снимката
        Коле начертах я с Paint на бял фон-извинявай,че те отмених.
        Последно редактирано от Валентин Исаев; 14-08-12, 20:14.
        Чувствам се силен-защото съм БЪЛГАРИН... Дан Колов
        Ноевия ковчег е направен от любители.Професионалистите,са построили "Титаник".
        0885 660 613

        Коментар


        • От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

          Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
          Ъъъъъъъ... таковата, Кольо да рисува схемата !


          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
          Взема се плюс от лампата за генератора, през бобината на релето, диод(не ме питайте къде е анод и къде катод, забравил съм кой електрод кой беше, но е вързан така, че да не връща плюса от дългите светлини през релето към генератора), и след диода на фасунга на лампата-на дългата светлина.
          Изпълнителната верига взема плюс от акумулатора, предпазител 15 Ампера(по сметки двата фара на къси черпят не повече от 9), и след релето отиват директно на късите светлини на лампите.
          Остава да сложа ключ по оперативната верига за да мога да карам и без светлини когато искам. Например по черен път, там не се изискват светещите глупости на Европа.
          Нямам с какво да чертая на компютъра, но ако пак не е ясно-ще го начертая на лист, ще снимам, и ще пусна снимката.

          Днес сложих и ключето, и системата е напълно готова.

          Валентин ме изпреварил.
          А идеята да се хваща маса през жичката на дългите е когато включа фаровете от щатния ключ на колата и светна дълги-да угаснат късите, та да не светят и двете заедно. Горят бърже. А когато искам да имам и габарит-светвам фаровете от щатния ключ. Тогава късите са захранени от две места-по щатния начин, и от новата система. Когато превключа на дълги-късите угасват защото и двете вериги които ги захранват се разпадат. Щатната-защото така е конструирана още от завода, а допълнителната-защото с подаването на +12 волта на дългите се губи разликата в напрежението-и от двете страни на бобинката на релето.

          А най-големия противник на карането на фарове през деня ще кара на фарове защото така му се налага. И няма излишни пари за глоби.
          С нетърпение чакам деня в който ще отменят безсмисления закон.
          Тогава с кеф и по най-варварския начин(с изтръгване на кабелите) ще разваля новата системка...
          Последно редактирано от Кольо; 14-08-12, 19:57.
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

            Първоначално публикуван от apavlov Преглед на мнение
            Ланд Ровър Дискавъри 1 комплектация за северна Америка е с дневни светлини 30% "дълги".

            Иначе карам с такива дневни светлини само че на 20% от две години, говорил съм с колеги, които са карали пред мен и никой е казал, че съм го заслепил.
            Очаквах подобен отговор. Да се спрем на моделите за Европа, каквито би трябвало да ни интересуват. Американците, виетнамците и останалата част на света да ги оставим намира засега.
            Очаквам и друг подобен отговор - нещо подобно на "дългите светлини" на МБ W124.

            Конкретно за твоите светлини... Не съм ги виждал, но съм виждал доста други такива. Мен ме дразнят. Както забелязах, и други се оплакват в темата. Оплакват се и в други теми и форуми.

            Също така, смятам че не е редно "потребителя" да има възможността да регулира яркостта на самоделния "дейлайт". На база на какво се регулира яркостта му? Лично усещане, моментен кеф, цвят на автомобила?

            И аз разполагам с подобно устройство. Описаните по-горе неща ме накараха да не го свързвам към дългите, а да е на късите, на ксеноновите фарове. Преценил съм, че ксенона има приличен ресурс, а крушките към днешна дата не са кой знае колко скъпи отнесено като цена/живот на крушката. Последното го уточнявам, понеже и това се засегна в темата... А, да, и не са намалени...
            Не чета коментари и не отговарям на такива.

            И коментаторите...

            Коментар


            • От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

              почвам да я правя
              -------Honda CR-V 128к.с.--------
              "Нищо не е толкова лошо, колкото изглежда !"

              Коментар


              • От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

                Очаквам и друг подобен отговор - нещо подобно на "дългите светлини" на МБ W124.
                Че какво им е на дългите на W124 ?

                Най-обикновена крушка H4 - къси и дълги...

                Коментар


                • От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

                  Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                  Че какво им е на дългите на W124 ?

                  Най-обикновена крушка H4 - къси и дълги...
                  Това е за просветените. За непросветените, дългите са вътрешните фарове - откъм решетката на радиатора...
                  Не чета коментари и не отговарям на такива.

                  И коментаторите...

                  Коментар


                  • От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

                    Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                    Това е за просветените. За непросветените, дългите са вътрешните фарове - откъм решетката на радиатора...
                    Хи-хи...

                    Сетих се за вица, в който говорителката на гарата обявява с гъгнещ глас

                    " Влакът за Панагюрище тръгва от трети коловоз!
                    За непросветените - от пета и шеста релса.."

                    Коментар


                    • От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

                      Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                      Това е за просветените. За непросветените, дългите са вътрешните фарове - откъм решетката на радиатора...
                      А за познаващите донякъде МБ това са допълнителни светлини за мъгла ...
                      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                      Неизвестен мъдрец

                      Коментар


                      • От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

                        Чета, чета и виждам, че става въпрос за по морално остарелите техники, ами ако е 2006 г. примерно, там възбудителната намотка връща сигнала към компютър и той казва на лампата или светодиода за акумолатора да угаснат?!НО нищо де доста полезна информация намерих. Да ви дам един жокер по темата, какво ще кажете да се вземе за управление един плюс от стоп машинката примерно а минус от кабела за бобината на стартера (съответно на крака 85 и 86 примерно)
                        нещо такова
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:New Bitmap Image.jpg
Прегледи:1
Размер:39.2 КБ
ID:5400105
                        Аз знам, че нищо незнам, НО другите и това незнаят!

                        Коментар


                        • От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

                          Първоначално публикуван от ddilkov Преглед на мнение
                          Чета, чета и виждам, че става въпрос за по морално остарелите техники, ами ако е 2006 г. примерно, там възбудителната намотка връща сигнала към компютър и той казва на лампата или светодиода за акумолатора да угаснат?!НО нищо де доста полезна информация намерих. Да ви дам един жокер по темата, какво ще кажете да се вземе за управление един плюс от стоп машинката примерно а минус от кабела за бобината на стартера (съответно на крака 85 и 86 примерно)
                          нещо такова
                          [ATTACH=CONFIG]483025[/ATTACH]
                          В морално не-остарелите техники, чудно защо ли, основните схемни решения са си все същите. В частност, фокусът с възбудителната верига може да стане независимо от компютъра на всички автомобили, които изобщо имат отделна възбудителна верига.

                          А как точно ще се държи твоята схема? Кога ще светва и кога ще гаси лампите?

                          Коментар


                          • От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

                            Първоначално публикуван от ddilkov Преглед на мнение
                            Чета, чета и виждам, че става въпрос за по морално остарелите техники, ами ако е 2006 г. примерно,
                            Примерно,автомобилите от 2006 насам имат заводски заложени "дневни"-трябва само да се включат-или с компа или само едно реле или само един бушон.Пример-Пежо Партнер от 2006 стана само с поставянето на едно реле в заводски подготвено за целта гнездо.
                            Последно редактирано от Валентин Исаев; 16-08-12, 08:24.
                            Чувствам се силен-защото съм БЪЛГАРИН... Дан Колов
                            Ноевия ковчег е направен от любители.Професионалистите,са построили "Титаник".
                            0885 660 613

                            Коментар


                            • От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение

                              А как точно ще се държи твоята схема? Кога ще светва и кога ще гаси лампите?
                              Ще пали фаровете когато колата запали и натиснеш спирачка. Второто реле служи за самозадръжка на бобините на двте релета. И ще ги загасва, когато махнеш контакта.
                              Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
                              SSang Yong Kyron 2.0xdi
                              Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

                              Коментар


                              • От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

                                И като тръгнеш в града след дваисетина метра виждаш стоп палка и се почва едно обяснение в любов....

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X