Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

    Първоначално публикуван от maistora_1 Преглед на мнение
    И аз да споделя - на единия ми автомобил всичко се реши софтуерно - след запалване светват къси, габарити, табло... всичко...задава се на компа на колата...
    Така обаче немога да мина на дълги или да включа халогени. За да го направя трябва да си превключа нормално през ключа.
    Случвало ми се е вечер да тръгна на път и не се сещам, че сами са се запалили късите и се опитвам да мина на дълги и нестава... но няма как хем агнето цяло, хем сговорна дружина планина повдига
    Има и друг недостатък - минимално осветление на което мога да остана при запален двигател е - габарити...
    Това са стандартната функция дневни светлини и повечето коли от много години я имат. Но на някои се добавя реле за разлика от твоята. Може да светят само късите, без габарити и табло, зависи от колата и настройките

    Коментар


    • #62
      От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

      За мен най-добре са решили задачката от Субару в колите им от 90-те. Фарове и габарити само на контакт, а за габарити без контакт - отделно копче.
      Тъпия ми Ленд Ровър от началото на 90-те дори няма зумер и се е случвало да стопя акумулатора от забравени фарове.
      Все се каня да направя захранването им през контакта, но още не съм се наканил. Май сега му е времето. Дано да има място за работа, че като знам как са наблъскани кабелите в таблото с предпазителите....
      А за това че фаровете ще светят и при палене - голяма работа, всички мотоциклети за американския пазар са така и не се оплакват много. А тук могат и да се изключват.

      Коментар


      • #63
        От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        Сигнала от генератора се подава на релето през диод, а маса на релето се подава от дългите.
        Я обясни защо е нужен диода. Днес с един майстор-авто ел умувахме по казуса с автоматично включване на фаровете, казах му за идеята, и за диода, но не можахме да измъдрим защо е нужен
        Това което се сещам е за да не пуска +12 волта към генератора при включени дълги светлини, но според Емо това по никакъв начин няма да навреди на генератора.
        Кажи защо е нужен?..
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • #64
          От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

          Сега и аз да попитам.
          1. Ако колата е с фабрични ксенони може ли да се намали да не светят през деня на пълна мощност?
          2. Тези допълнителни джаджи ще повлияят ли на компютъра. Имал съм подобен проблем преди / може да е било от кофти изпълнение или кофти управление/ при свързване на модула, компютъра показваше грешка във фаровете. Та влияят ли тези неща по такъв начин и защо става такава цветомузика?
          LZ1PER

          Коментар


          • #65
            От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

            Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
            четох внимателно закона и го разбирам че през деня габарити не са задължителни:
            през деня се кара с включени дневни или къси светлини, никъде не казват за габарити
            за движение нощем и при намалена видимост се използват къси или дълги светлини + габарити и осветление на задния номер

            така че аз си сложих модул, който пали късите на 35% при достигане на 13,2 волта напрежение....... става за 3-5сек след запалването.......... ако включа фарове или габарити от ключа, модула се изключва и се активира наново, след изгасяне на фаровете от стандартното копче. издава звуков сигнал при вкл./изкл.
            И аз съм със същото модулче - включва се 15 сек. след запалване до 80% на късите и се гаси веднага след като изключа двигателя. Сложил съм го ноември 2009 и досега работи абсолютно безпроблемно. Даже има функция, която следи напрежението на акумулатора, и ако вземе да пада много - почва да издава звуков сигнал. Удобно, предвид това, че повечето коли вече нямат волтметри.

            А габаритите според мен са важни, заедно с дневните, защото в по-тъмен ден дневните светлини ще ти работят, но няма да се сетиш да пуснеш фаровете от копчето за да светнат и габаритите. При мен сложих едно реле през два диода, понеже бяха две отделни вериги - не помня вече за десни/леви габарити или за габарити и подсветката на таблото. Сега ДРЛ модула светва освен късите - габаритите и таблото. На градско, когато не ми трябват дълги, си карам само на дневните обикновено...

            Първоначално публикуван от peppy Преглед на мнение
            Сега и аз да попитам.
            1. Ако колата е с фабрични ксенони може ли да се намали да не светят през деня на пълна мощност?
            2. Тези допълнителни джаджи ще повлияят ли на компютъра. Имал съм подобен проблем преди / може да е било от кофти изпълнение или кофти управление/ при свързване на модула, компютъра показваше грешка във фаровете. Та влияят ли тези неща по такъв начин и защо става такава цветомузика?
            1. На ми се вярва да можеш да намалиш ксенона. Начина на работа на тези модули е че подава към крушката правоъгълен сигнал с различен коефициент на запълване. Но това е приложимо само за крушките с нажежаема жичка. Ако пуснеш такъв сигнал към баласта на ксенона надали ще светне. При 100% просто пуска постоянно напрежение. При ксеноните единственото, за което можеш да го ползваш е просто да го светваш и гасиш - през реле или директно, зависи от схемата на фаровете.

            2. Ами зависи каква е схемата на включване. При всички положения можеш да впрегнеш един такъв модул да ги включва и гаси, но трябва да го настроиш на 100% и евентуално през реле или нещо подобно. Трябва да се разгледа схемата на фаровете. Освен ако колата не е много нова и не ползва разни LIN шини за включване на фаровете.
            Последно редактирано от damon; 09-08-12, 00:43.
            LZ2NKM

            Коментар


            • #66
              От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

              А за това че фаровете ще светят и при палене - голяма работа, всички мотоциклети за американския пазар са така и не се оплакват много. А тук могат и да се изключват.
              Вземи маса от някое място по веригата на стартера. Като си подал плюс за да въртиш, няма маса за светлините и те не светят (ще бъдат закачени между +12 и +12 в и напрежението става 0)

              Коментар


              • #67
                От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

                Аз реших проблема с едно реле. На силовата му част са вързани къси, на управляващата: (+) от контактен ключ а (-) през габарит. Така при включване (когато се стъмни) на къси автоматично се изключва системата.
                Каквато и машина да използвам за движение сред природата, най-приятно си остава ходенето пеш...

                Коментар


                • #68
                  От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

                  Първоначално публикуван от peppy Преглед на мнение
                  Сега и аз да попитам.
                  1. Ако колата е с фабрични ксенони може ли да се намали да не светят през деня на пълна мощност?
                  2. Тези допълнителни джаджи ще повлияят ли на компютъра. Имал съм подобен проблем преди / може да е било от кофти изпълнение или кофти управление/ при свързване на модула, компютъра показваше грешка във фаровете. Та влияят ли тези неща по такъв начин и защо става такава цветомузика?

                  При ксенон система не може да се редуцира силата на светене - винаги свети на пълна мощност. Най-вече по тази причина се включват като дневни светлини дългите с редуцирана сила на светене /20 - 25 % са повече от достатъчни/.

                  Свързването на подобен допълнителен модул е специфично за всеки автомобил, но ако модулът е кадърно измислен, направен и свързан не би трябвало да прави проблеми.

                  Коментар


                  • #69
                    Чудесно и тук идва въпроса как да знам дали модула ще е читав и свъзването правилно? Идея за модул и къдърен майстор?
                    LZ1PER

                    Коментар


                    • #70
                      От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

                      Първоначално публикуван от peppy Преглед на мнение
                      2. Тези допълнителни джаджи ще повлияят ли на компютъра. Имал съм подобен проблем преди / може да е било от кофти изпълнение или кофти управление/ при свързване на модула, компютъра показваше грешка във фаровете. Та влияят ли тези неща по такъв начин и защо става такава цветомузика?
                      Някои от модулите за управление на светлините имат диагностика за изгоряла крушка. В зависимост от реализацията се следи крушката в изгасено или запалено състояние. Може и в давата режима. При някои модули софтуерно може да се изключва теста в изгасено състояние.
                      Тая функционалност би могла да е причина за проблема.

                      Някои от въпросните модули имат диагностика за претоварване по ток и късо съединение в изхода - към плюс и към минус.
                      Това е другата вероятност за "дискотеката".
                      Не чета коментари и не отговарям на такива.

                      И коментаторите...

                      Коментар


                      • #71
                        От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

                        Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
                        Направи ми впечатление устройството следящо напрежението. Ако се скапе генераторът, на акумулатор ще се прибереш, но ще трябва да предвидиш и глобата за незапалени дневни.
                        За какво Ви е това следне? До сервиза или вкъщи акумулаторът ще издържи и с дневните.
                        ако се скапе генератор се молиш да разбереш, че устройството се е изключило и да се сетиш да си пуснеш късите моето има звуков сигнал, но не във всяка ситуация може да се чуе ...
                        но опцията за следене си върви с реленцето и не ми се играе да го отварям...

                        Коментар


                        • #72
                          От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

                          Днес имах среща с органите.Та резултата от това да споделя.От понеделник започват глобите.Лед и други видове дневни светлини важат ако са заводски.Ако си с по-старо МПС важи правилото за движение на къси светлини.Ако минеш през Технотест и си извадиш документ за Лед няма да те глобяват за тях.В противен случай глоба като за загасени.
                          Аз мисля, че това с Лед е добро решение защото сваля много консумацията. Нещо от рода на 5Вт. Но какъв ще разхода при преминаване през Технотест божа работа.Ако има знаещи да споделят.Имам и едно питане: Има ли модул ,който пали дневни светлини автоматично а при стъмване пали автоматично и основните фарове.Т.е. като заводско изпълнение.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

                            Първоначално публикуван от Воден дух Преглед на мнение
                            Днес имах среща с органите.Та резултата от това да споделя.От понеделник започват глобите.Лед и други видове дневни светлини важат ако са заводски.Ако си с по-старо МПС важи правилото за движение на къси светлини.Ако минеш през Технотест и си извадиш документ за Лед няма да те глобяват за тях.В противен случай глоба като за загасени.
                            Аз мисля, че това с Лед е добро решение защото сваля много консумацията. Нещо от рода на 5Вт. Но какъв ще разхода при преминаване през Технотест божа работа.Ако има знаещи да споделят.Имам и едно питане: Има ли модул ,който пали дневни светлини автоматично а при стъмване пали автоматично и основните фарове.Т.е. като заводско изпълнение.
                            А честито на печелившите.Поредната недомислена работа.Не ви ли писна,щото на мене май да.

                            Коментар


                            • #74
                              От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

                              При мен джипката е направена с реленце, което включва единствено само късите. Това ми помага, като стане сумрак и не виждам уредите по таблото да го изключа и да си включа фаровете, съответно осветлението на таблото и габаритите.
                              На тойотата, която е без интервенции е много дразнещо през светлата част на денонощието при включване на фарове да ми намали интензитета на таблото и да не виждам почти нищо.
                              "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

                              Коментар


                              • #75
                                От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

                                Първоначално публикуван от FLY_FREE Преглед на мнение
                                А честито на печелившите.Поредната недомислена работа.Не ви ли писна,щото на мене май да.
                                Това си е съвсем уместно. Виж по-горе какви дивотии измислят.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X