Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

    Не Марто, ще забравим да ги включим...
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #92
      От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
      Не Марто, ще забравим да ги включим...
      Ами да! Познаваме се.
      Lancia Delta HF Integrale Evolucione

      Коментар


      • #93
        От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

        Първоначално публикуван от bascho Преглед на мнение
        ...Дори на колите със заводско монтиран DRL се включват дългите светлини...
        Може ли малко по-конкретно - производител, модел, версия на модела или ориентировъчна година на производство. Може и снимка на конкретния модел МПС. Би било полезно да се знае и модификацията на фара - фабричен ксенон или халоген, че при някои автомобили разликите са доста големи...
        Не чета коментари и не отговарям на такива.

        И коментаторите...

        Коментар


        • #94
          От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

          по една или друга причина, на Субаруто модула е свързан така, че може да включва както само късите на определен процент /засега 50%/ но при желание и дългите заедно с тях......... та може много лесно да се тества дали заслепява - ако има желаещи, да заповядат
          ________________________________________________
          Subaru OUTBACK 2,5
          Hyundai TUCSON 2.0

          Коментар


          • #95
            От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

            Аз пък се чудя как така ви заслепяват дългите светлини през деня? Разбирам кога колата срещу мен е на дълги, различава се доста добре, но да ме заслепява-не съм забелязал. Виж, през нощта е друго, ама нали говорим за през деня.
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • #96
              От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

              Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
              Аз пък се чудя как така ви заслепяват дългите светлини през деня? Разбирам кога колата срещу мен е на дълги, различава се доста добре, но да ме заслепява-не съм забелязал. Виж, през нощта е друго, ама нали говорим за през деня.
              За "заслепяване" в буквалния смисъл,не съм забелязал.Но определено пречат на видимостта,поне моите впечатления са такива. Пречат на правилното и своевременно възприемане на това което се намира около и зад автомобила,каращ на "дълги".Още повече-да се различи мотоциклетист или велосипедист движещи се пред същия автомобил.При насрещно движеща се колона от автомобили,ако има един или няколко с включени "дълги", останалите са като в "сянка"-не може да се възприеме добре броя и разположението им.

              Коментар


              • #97
                От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

                Решение по Болярски-в Търново решихме въпроса по следния начин-едно реле което взема (+) от генератора или датчика за маслото, (-) от плюсовия кабел на габарита с един диод,захранващия от акумулатора и изходния вързан за късите.Така изпълнено даваш контакт-не свети нищо,палиш-светват къси,пускаш габарит-свети само габарит,пускаш къси-имаш къси с габарит,пускаш дълги-имаш само дълги с габарит.Диода е да не се затваря веригата когато двигателя не работи и пускаш габарит,а взехме маса от габарита,за да не светят и къси и дълги когато си включил само дълги.Работа за 15 минути-трябва ви едно реле,един диод и кабел.За да няма кръстосани токове може да захраните от релето и двата фара на къси,а на оригиналните кабели по още един диод да не връща ток към ключа.Решение по Болярски.Мислихме и за намаляване на интензитета на светене през деня,ама утре ще го пробваме и тогава ще го коментирам тук.
                Последно редактирано от Валентин Исаев; 12-08-12, 23:25.
                Чувствам се силен-защото съм БЪЛГАРИН... Дан Колов
                Ноевия ковчег е направен от любители.Професионалистите,са построили "Титаник".
                0885 660 613

                Коментар


                • #98
                  От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

                  Първоначално публикуван от Валентин Исаев Преглед на мнение
                  Решение по Болярски-в Търново решихме въпроса по следния начин-едно реле което взема (+) от генератора или датчика за маслото, (-) от плюсовия кабел на габарита с един диод,захранващия от акумулатора и изходния вързан за късите.Така изпълнено даваш контакт-не свети нищо,палиш-светват къси,пускаш габарит-свети само габарит,пускаш къси-имаш къси с габарит,пускаш дълги-имаш само дълги.Диода е да не се затваря веригата когато двигателя не работи и пускаш габарит.Работа за 15 минути-трябва ви едно реле,един диод и кабел.За да няма кръстосани токове може да захраните от релето и двата фара на къси,а на оригиналните кабели по още един диод да не връща ток към ключа.Решение по Болярски.Мислихме и за намаляване на интензитета на светене през деня,ама утре ще го пробваме и тогава ще го коментирам тук.
                  При тази схема е нужен само един зумер,който да сигнализира,че фаровете не светят,ако стане проблем с алтернатора ( при връзка с датчика на маслото това отпада). Защото мЕлицията не спи.
                  Последно редактирано от Златков; 12-08-12, 21:11. Причина: ям букви

                  Коментар


                  • #99
                    От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

                    Ако има проблем с генератора нали ще светне лампата на таблото...

                    Да питам за датчика за маслото-ако се ползва той не трябва ли да се обърнат плюс и минус? Щото нали датчика дава на маса когато има налягане? Може пък при различните коли да е различно, на някои да прекъсва веригата при наличието на налягане...
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

                      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                      Ако има проблем с генератора нали ще светне лампата на таблото...

                      Да питам за датчика за маслото-ако се ползва той не трябва ли да се обърнат плюс и минус? Щото нали датчика дава на маса когато има налягане? Може пък при различните коли да е различно, на някои да прекъсва веригата при наличието на налягане...
                      Ако се скапе алтернатора,не е задължително да светне лампата ( зависи какво се е скапало).
                      А относно датчика за масло-реално се взима + от лампата за маслото. Когато маслената система е под налягане,датчика,който иначе е''замасен'' не прави контакт с корпуса си,и през лампата на маслото идва +,който управлява релето. Когато мотора не работи,датчика има контакт с корпуса (–) и към релето се подават два минуса. Общо взето това е схемата.

                      Коментар


                      • От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

                        А аз почти бях готов да се закълна, че е обратното-при налягане датчика дава контакт с корпус, т.е. минус.
                        Но пак се сещам, че при различните коли може да е различно. При москвичите май си беше точно така. С по-съвременните коли не съм имал главоболия оттам, затова и не ги знам в подробности.

                        А пък ако има проблем в генератора, и не светне лампата-това дали ще светят фаровете ми е най-малкия проблем.
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

                          А отгоре на това на Сценика ми при "дневни светлини" ми свети лампата за къси на таблото-тоест сигнализира ми че имам светлини по закона.
                          Чувствам се силен-защото съм БЪЛГАРИН... Дан Колов
                          Ноевия ковчег е направен от любители.Професионалистите,са построили "Титаник".
                          0885 660 613

                          Коментар


                          • От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

                            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                            А аз почти бях готов да се закълна, че е обратното-при налягане датчика дава контакт с корпус, т.е. минус.
                            Но пак се сещам, че при различните коли може да е различно. При москвичите май си беше точно така. С по-съвременните коли не съм имал главоболия оттам, затова и не ги знам в подробности.

                            А пък ако има проблем в генератора, и не светне лампата-това дали ще светят фаровете ми е най-малкия проблем.
                            Значи,от едната страна на крушката имаш +,а отдругата датчика на маслото (при не работещ двигател) дава– .
                            Когато налягането на маслената система лашне съчмата и я откачи от корпуса,лалпата гасне,а на клемата (през крушката) се появява +.

                            А алтернатора-ако се скапе без да сигнализира крушката,освен че се рискува бутанье,влаченье,псуванье,се рискуват и едни 50 лв. ,които не фона на всичко по -горно нписано,може и да прелеят кофата.

                            Коментар


                            • От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

                              Първоначално публикуван от Валентин Исаев Преглед на мнение
                              А отгоре на това на Сценика ми при "дневни светлини" ми свети лампата за къси на таблото-тоест сигнализира ми че имам светлини по закона.
                              Много ти е модерна колата.
                              И Пасата ми,и Паджерото нямат индикация за къси ( имат за габарит и за дълги),та за това се принудих да туря зумери.

                              Коментар


                              • От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

                                Първоначално публикуван от Златков Преглед на мнение
                                . Общо взето това е схемата.
                                Общо взето е така, да
                                http://www.offroad-bulgaria.com/show...E0%F0%EE%E2%E5

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X