Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    Това си е съвсем уместно. Виж по-горе какви дивотии измислят.
    На тия с дългите мое и двойна глоба да треснат
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #77
      От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

      А под "Фабрични" какво се разбира? Фаровете да са произведени фабрично за DRL или фабрично да са монтирани на автомобила?

      Коментар


      • #78
        От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

        Уважаеми колеги, когато избирате схема за палене само на предните фарове през деня незабравяйте преминаването през тунели, при което ако забравите да включите заводската система сте без осветление отзад.

        Коментар


        • #79
          От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
          На тия с дългите мое и двойна глоба да треснат
          Дано... ама надали! Досега само през зимата ни заслепяваха, а вече целогодишно. Това с намалените проценти може и да има някакъв ефект, но дългите са насочени много по-високо и си заслепяват. Но тия дето светят на дълги са на такава далавера от крушки, че останалите трябва да ги разберем. Иначе излиза, че им завиждаме.
          http://www.nakladkibg.com
          накладки, спирачни дискове, съединители

          088 8613380

          Коментар


          • #80
            От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

            Първоначално публикуван от Воден дух Преглед на мнение
            Днес имах среща с органите.Та резултата от това да споделя.От понеделник започват глобите.Лед и други видове дневни светлини важат ако са заводски.Ако си с по-старо МПС важи правилото за движение на къси светлини.Ако минеш през Технотест и си извадиш документ за Лед няма да те глобяват за тях.В противен случай глоба като за загасени.
            Аз мисля, че това с Лед е добро решение защото сваля много консумацията. Нещо от рода на 5Вт. Но какъв ще разхода при преминаване през Технотест божа работа.Ако има знаещи да споделят.Имам и едно питане: Има ли модул ,който пали дневни светлини автоматично а при стъмване пали автоматично и основните фарове.Т.е. като заводско изпълнение.
            Няма нужда от технотест - европейските сертификати си важат и у нас, виж наредбата за одобрение.

            Контролът по наредбата се осъществява от ИААА а не от КАТ.
            Последно редактирано от maystor; 10-08-12, 17:38.
            подаръци за мъже от FACOM
            промоция на читави инструменти

            и на хоби такива

            тел. О879 Ч8Ч 2З5

            Коментар


            • #81
              От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

              Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
              И тая тема я оспамихме подобаващо, но то пък си е традиция.

              Въпросът беше : искате ли да направим комбина с цел постигане на по-добри цени.

              Оттеглям въпроса си, ще си купя още един модул на стандартната цена.
              За мен темата приключи.
              Значи,надраскахте четири страници с глупости и няма нищо в наличност!!!
              Май,май си мислим че всички са .....................хора без работа.Че и ....шефове.
              П.П Аз искам да се включа в комбина ако е възможно.

              Коментар


              • #82
                От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

                Първоначално публикуван от niki p Преглед на мнение
                Дано... ама надали! Досега само през зимата ни заслепяваха, а вече целогодишно. Това с намалените проценти може и да има някакъв ефект, но дългите са насочени много по-високо и си заслепяват. Но тия дето светят на дълги са на такава далавера от крушки, че останалите трябва да ги разберем. Иначе излиза, че им завиждаме.
                Ще ме извиняваш ама ти май никога не си виждал автомобил с монтирана схема за автоматично запалване на дългите светлини на стойност от 20% до 60% . Аз лично карам с такава схема от година а имам и доста познати, които я използват от доста повече време. Дори на колите със заводско монтиран DRL се включват дългите светлини. Щом завода производител го е предвидил така едва ли заслепява. Виж друго нещо си е китайски ксенон с какъвто карат повече от 50% от автомобилите с такива светлини. И то хубаво китайски ама защо да си вземем нещо като 5000К и да дадем 5лв за настройка на фаровете. Слагаш китайски ксенон , не го настройваш и е...ш мамата на другите участници в движението независимо денем или нощем. Но за дълги светлини намалени на 60% или по-малко няма човек , който да ме убеди , че заслепяват понеже много добре знам как светят.

                Коментар


                • #83
                  От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

                  Първоначално публикуван от bascho Преглед на мнение
                  Ще ме извиняваш ама ти май никога не си виждал автомобил с монтирана схема за автоматично запалване на дългите светлини на стойност от 20% до 60% . Аз лично карам с такава схема от година а имам и доста познати, които я използват от доста повече време. Дори на колите със заводско монтиран DRL се включват дългите светлини. Щом завода производител го е предвидил така едва ли заслепява. Виж друго нещо си е китайски ксенон с какъвто карат повече от 50% от автомобилите с такива светлини. И то хубаво китайски ама защо да си вземем нещо като 5000К и да дадем 5лв за настройка на фаровете. Слагаш китайски ксенон , не го настройваш и е...ш мамата на другите участници в движението независимо денем или нощем. Но за дълги светлини намалени на 60% или по-малко няма човек , който да ме убеди , че заслепяват понеже много добре знам как светят.
                  Може и да не съм виждал. Само се надявам да започнат да контролират всички видове самоделки по светлините. Било ксенони, било други вариации. А който кара с такива е ясно, че не го заслепява - това заслепява само такива като мен.

                  ПП: Сещам се за темата на Спарки за неговите ксенони. Жалко би било покрай другите, да изгорят и хора като него, които са си направили и регулирали фаровете, не по-лошо от фабричните, но така или иначе не вярвам в скоро време някой да вкара в ред това.
                  Последно редактирано от niki p; 11-08-12, 13:32.
                  http://www.nakladkibg.com
                  накладки, спирачни дискове, съединители

                  088 8613380

                  Коментар


                  • #84
                    От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

                    Значи,надраскахте четири страници с глупости и няма нищо в наличност!!!
                    .....
                    П.П Аз искам да се включа в комбина ако е възможно.
                    И аз съм готов да се включа - и в зависимост от цената - може за повечко бройки.
                    SUZUKI V-STROM 1000
                    Jeep Cherokee 2.5CRD
                    TOYOTA PREVIA 2.4 'youngtimer
                    о889 525 о74 - Владо

                    Коментар


                    • #85
                      От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

                      Много хора започнаха да твърдят, че намаленото светене на дълги заслепява.
                      Аз лично пътувам по цял ден из София и съм забелязал много редки случай някой да ме заслепява и съм сигурен, че е в резултат на кофти регулирани фарове, обикновено си личи и самото превозно средство, че или е ударено или не е поддържано.
                      Затова си спомням, че тестове се правят като МПС-то се постави срещу стена, ограда или подобно. Но на какво разстояние?
                      Искам накой да каже как се прави коректно тест - ще пробвам на къси, след това на DRL което ми включва на 40% дългите(може да се регулира на 20%,30%,35%) и ако заслепявам ще го махна веднага от колата.

                      Коментар


                      • #86
                        От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

                        За разстоянието не знам какво трябва да е. Но по принцип в bosch имат специализаирана машина. Поставят се два датчика или нещо такова пред двете гуми. След което се поставя на точно определено място според информацията от датчиците една машинария чрез, която се регулират фаровета да светят точно където е предвидено и с точния интензитет отбелязан на фара от фирмата производител. Дълги светлини намалени на 40% с каквито карам аз светят значително по слабо и по бледо жълтеникаво от късите. Стига са се писали глупости от сорта на това , че заслепяват. Ако някой държи утре като изтрезнея ще направя снимка как светят късите , дългите светлини и съответно как светят дългите на 40% , че да се спре с писането на излишни глупости .Нека който иска си купи но на по-малко от 40-50% няма смисъл просто полицаите започват да се заяждат , че фаровете светят много слабо.
                        Последно редактирано от bascho; 11-08-12, 16:13.

                        Коментар


                        • #87
                          От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

                          Абе срещу физиката не се рита. Дългите заслепяват просто щото така са проектирани. И на 2% да са пак си светят направо и вадят на хората очите. Да, на 30% е по-поносимо от 100%, но си заслепяват.
                          Като ше вадите аргумента фабрични дрл вижте формата на рефлектора и на стъклото отпред.

                          ПП По снимка нищо няма да се разбере ))) Пак проста физика ))
                          Последно редактирано от turtey; 11-08-12, 16:41.
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • #88
                            От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

                            здравейте аз съм с автоматик и съм вързал едно реле , с диод на късите през ключа на П на скоростната кутия ! Когато запаля колата на Р позиция фаровете не светят „в момента който потегля на Д или Друга предавка ,фаровете светкат автоматично! Като мина на Р и изгася колата „фаровете гаснат ! Това е моят начин за коли с автоматик! Ако съм карал нощно време ,зумерът ме подсеща !Поздрави!

                            Коментар


                            • #89
                              От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

                              Абе толкова много мислене и писане... Какъв ви е проблема да си карате на къси..?!! Забравяте ги..?!! Ами нямате ли аларма, която се включва ако изгасите двигателя от контактния ключ и извадите ключа, а фаровете са оставени включени..?!! Аз си имам и трябва да си глух, за да не чуеш звуковия сигнал... Въпреки това жената ги забравя, а не е глуха (руса е)! Какъв е извода..?!! Извода е, че не всичко е поправимо с технически средства...

                              Коментар


                              • #90
                                От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

                                Марто,проблема е в това че заедно с късите се влючват задните,таблото и т.н.А това си е разход.
                                Нищо лично.
                                +359 889 301 623 Явор
                                Suzuki Grand Vitara 2,0л.2007

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X