Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

    Първоначално публикуван от Людмил Кюковски Преглед на мнение
    Ей го мойто DRL


    Можеш да го нагласяш и правиш каквото поискаш .Аз си направих изцяло нова инсталация като крушките за дневни светлини са във фаровете .Двете инсталации нищо общо по между си !Има възможност с дневните светлини да се включват и габаритите но дадох disable на тази опция.Възможност има и когато включиш габаритите или светлините да се вкл. и DRL-а на избран от теб % .Аз му зададох да светят на 30% при вкл. светлини и на 70% при нормален режим .
    На клипа дневните светлини работят на 100% с плавно включване и изключване като консумацията е супер нищожна.

    Цялото нещо ми стъпи на 40лв. DRL модул с 1г. гаранция,7лв. Еконт ,10лв. LED-четата,3 бири и една цаца

    По-добре изключи ДРЛ-а когато светят основните светлини - по-добре е за светодиодите /когато във фара е горещо, животът на диода намалява драстично/, а и за тези които се движат срещу тебе .

    Коментар


    • От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

      Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
      Това ... много сложно бре!
      И голямо ... половин кибритена кутия ... без релето.
      Де ще му търсим К155ЛА3 ....
      Ъ ... и захранване няма ... поне едно ценерче КС156А или КС147, подпряно от долу с един диод ...

      За бирата .... имаш я от мен, само ела на събора
      Много по-малко е(вярно без релето). Ама защото мислиш за 5в TTL-ка . Я пробвай с 40ХХ примерно (работно напрежение до 15 в) Ако е на двуслойна платка и SMD елементи - от едната страна чипа (може и той SMD) от другата останалото и става малко по-голямо от нокът

      Коментар


      • От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

        @eddiesoft - като стана въпрос твоето устройство има ли такава защита за която ittso говори:

        устройството е захранено от акумулатор и започваме по стандартната процедура - изходите към Vcc и GND? Директно, без товар. Казано иначе - късо към захранване и маса при работещо устройство.
        ?

        Коментар


        • От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

          Знам, ама ... номера е да става весело ....
          Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

          Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

          Коментар


          • От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

            Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
            @eddiesoft - като стана въпрос твоето устройство има ли такава защита за която ittso говори:



            ?
            Самото устройство е с автоматична защита, а изходите - през предпазители. Все пак и в автомобилите защитата е с предпазители (бушони).

            Коментар


            • От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.
              Лудак

              Коментар


              • От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

                От всичко изписано дотук , мисля че никой не се опита да вникне в простотата и същевременно интелигентността на схемата която дадох на страничка 8 мисля беше.
                TL 431 мери напрежението на акумулатора през товара, в случая обикновената крушка (е ксеноновите светлини не съм ги залагал въобще в проекта за управление) на кой да е фар. Ако напрежението през товара надвиши зададена граница, в моя случай 12,6 волта се отпушва транзистора в захранването на таймер 555, който при плавното повишаване на захранването от акумулатора изменя широчината на импулсите подавани към ИГБТ (може дори и МОС транзистор с обратен диод дрейн сорс). Така се достига до максималното захранващо напрежение - обикновено над 13,8 волта(при повишаване над 16-17 волта почват да горят доста убедително много от другите системи, и ще ви останат с непълна мощност само фаровете, а при над 18 волта си отива и инт.схема 555). При така явилото се напрежение от над 13,8 волта ШИМ-а достига 65% в полза на фаровете, не много , но е мисля достатъчно за да щади акумулатора и през зимата след студения старт, но и да не ви глобят от КАТ.По някаква причина (обикновено при гасене на двигателя) напрежението на акумулатора започва да спада убедително от вече запалените фарове до заветните 12,5 волта, когато TL431 прекратява работата на устройството , заради ниското напрежение. Ако се е появила повреда в генератора например , а вие искате непреодолимо да си доизтощите акумулатора докрай - светнете фаровете или дори и само габаритите от ключа -> устройството няма да се опита да ви попречи. Ако го свържете директно грешно (объркате + и - ) и особено при изгасен двигател (когато напрежението на акумулатора рядко надвишава 12,7 волта дори в горещите летни дни), токът на фаровете ще протече през защитния диод на мощния транзистор (прехода дрейн - сорс или колектор-емитер на ИГБТ) и така ще се убедите, че е грешно свързана схемата. Освен това при нормална работа ,когато фаровете са светнати от устройството , от самите фарове ще чуете характерен звук, издаван от спирално навитите нишки в крушките, така, ако фаровете са ви светнали веднага след включване на схемата и не угасват дори след като запалите и изгасите двигателя, а нечувате този звук (при изгасен двигател разбира се) значи или сте свързали грешно схемата или транзистора е изгорял. За последното ще се убедите ако размените двата кабела и фаровете пак светнат веднага (при изгасен двигател). Няма почти никакви шансове от липса на повтаряемост на схемата, ако се спазят елементите по стойности и модел. "Утечката" в покой е 0.0016 А (1,6 милиАмпера)и няма да дразни ничий акумулатор дори да чака 2-3 месеца някой да запали двигателя на автомобила си за зареждане.Относно температурния режим на акумулатора , доколкото ми е известно за лятото е , че самия акумулатор трябва да се разтоварва с консуматори , но не под определени граници - аз прецених, че за повечето леки автомобили , без фабрична система за дневни светлини тази граница е 12,5 волта.За допълнителни въпроси съм отворен винаги, за комбиниране на схемата със наличните вече произвеждани СмартДРЛ или там други ДРЛ може да си пишем както е удобно.
                Колеги водачи, мисля че не можете толкова много пъти да сгрешите двата кабела, на + и на - на устройството при свързване.

                Коментар


                • От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

                  Ама верно ли е толкова просто?!
                  Ето докъде се стига, когато се намесят специалистите. Аз не съм по-долЕ. Имам разработка на подобно устройство с десет четириядрени процесора. Е, цената е височка, но пък кефът...
                  Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                  Коментар


                  • От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

                    Първоначално публикуван от toncho_b4 Преглед на мнение
                    простотата и същевременно интелигентността на схемата която дадох
                    Баси простотата колега... То цяла атомна централа.

                    Най-простото и в същото време ефективно за мен е това което аз глобих на моя джип. Не, че е на моя джип, и не, че аз съм го направил, просто с едно обикновено реле за 2 лева и един диод за по-малко от лев, малко жици и обувки и фаровете светват малко след като двигателя заработи стабилно. Не отричам прогреса в техниката, даже напротив, но защо трябва да е сложно, като има толкова елементарно и лесно решение...
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

                      Горе съм написал за кефа.
                      Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                      Коментар


                      • От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

                        Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                        Баси простотата колега... То цяла атомна централа.

                        Най-простото и в същото време ефективно за мен е това което аз глобих на моя джип. Не, че е на моя джип, и не, че аз съм го направил, просто с едно обикновено реле за 2 лева и един диод за по-малко от лев, малко жици и обувки и фаровете светват малко след като двигателя заработи стабилно. Не отричам прогреса в техниката, даже напротив, но защо трябва да е сложно, като има толкова елементарно и лесно решение...
                        \

                        Е Коле,аз прогресирах-към моето реле включих-Fujitsu-Siemens AMILO Xa 1625 AMD Turion 2x1,8GHz (dual core) (малиииий то това не мога да го прочета даже-стария ми лаптоп)стар ама върши работа,де за гледане на филми,де за форума.Важното е прогреса!!!
                        Чувствам се силен-защото съм БЪЛГАРИН... Дан Колов
                        Ноевия ковчег е направен от любители.Професионалистите,са построили "Титаник".
                        0885 660 613

                        Коментар


                        • От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

                          Простете , колеги невежеството ми, идеята ми беше всеки водач да може да си го свърже сам (не да почне да ги произвежда тези устройства, но пък всеки хващал поялника и китовете за сглобяване от "Направи сам" или Неомонтана мисля ще се справи).
                          Разбира се трябва да знае къде се намират фаровете и кабелите за тях и къде акумулаторът при свързване към автомобилната инсталация. С другото мисля, че схемата сама ще се справи. Няма нужда да пишете програма на Асемблер и да имате мултицет за да измерите и програмирате при какво точно напрежение да започне запалването на фаровете и евентуално да угаснат...Няма и нужда да опитвате да свързвате няколко кабела - само два са, както се вижда, и нищо фатално не може да последва от объркването им...(освен ако умишлено не решите да си изтощите акумулатора докрай...) .
                          Това, че не е нарисуван предпазителя в схемата от снимката не означава , че не трябва да се слага никакъв(препоръчително 20 амперов, освен ако не сте със 100 ватови крушки на съответните фарове за дневни светлини). Благодарение на въпросния предпазител последователно свързан на схемата ще може по всяко време когато не трябва да се ползват светлините , те да бъдат изключени., чрез махане на предпазителя(бушона).
                          Очаквам други въпроси също , несвързани с програмиране или използване на микропроцесори при все 20-те елемента на снимката...

                          Коментар


                          • От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

                            колеги направих това но има проблем, прочетете и дайте съвет ако обичате. Автомобила е Honda CR-V 128к.с.
                            http://www.offroad-bulgaria.com/show...30#post1934930
                            -------Honda CR-V 128к.с.--------
                            "Нищо не е толкова лошо, колкото изглежда !"

                            Коментар


                            • От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

                              Малееееееее, що писане сте изписали. При мен цялото устройство се върза на 2/два/ лева. - 2 релета от италианеца за2 лева, метър жица от багажника и сигнал от лампата на маслото. Другото е тайна.

                              Коментар


                              • От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

                                Първоначално публикуван от madmaximus Преглед на мнение
                                колеги направих това но има проблем, прочетете и дайте съвет ако обичате. Автомобила е Honda CR-V 128к.с.
                                http://www.offroad-bulgaria.com/show...30#post1934930
                                Здравей,не си първия с тоя "проблем"-трябва ти едно по малко реле за да командва голямото.Това се получи на едно Рено Меган при нас и на колега от форума на японски автомобил.Получава се голяма консумация от релето и лампата остава да свети,въпреки това генератора зарежда.Сложи малко реле с по малко съпротивление и това е.
                                Поздрави.
                                Чувствам се силен-защото съм БЪЛГАРИН... Дан Колов
                                Ноевия ковчег е направен от любители.Професионалистите,са построили "Титаник".
                                0885 660 613

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X