Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

    Първоначално публикуван от eddiesoft Преглед на мнение
    Коле, как няма да е мръсна дума "труд', като от работа се става гърбат, а не богат... А и ние българчетата гледаме все да минем по тънката лайсна ако може...

    Извинявам се за спама
    Гледаме все да минем по тънката лайсна, защото, ако не гледаме, гледат да ни минат по дебелата лайсна. Миналата седмица гледах огромна табела 49 лв за джаджа за светване на фаровете с монтаж.
    Иначе простото решение е едно реле, едно копче, малко кабели и клеми на обща стойност по-малко от 3 лева + 1-2 часа труд.
    Ето го:
    http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=130883
    Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

    Коментар


    • От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

      Форумите са място за споделяне и място за търсене на съвет. По принцип са без комерсиална насоченост. Нещо като място за хора да си коментират по интереси.
      Не знам какво ти се е случило. Предполагам, че хич не ти е лесно да ставаш принудително за 1/2 час на всеки 1 час. Това, обаче не означава, че ние не трябва да коментираме и търсим варианти. Някои надеждни, някои евтини... и т.н.
      Който иска готово решение, нямам нищо против да го получи от колега от форума. Но ако наистина имаш сериозен мерак в посока да инсталираш подобни устройства по джипките на съфорумците, направи го както го изискват правилата тук - ТПНатиснете снимката за да я уголемите

Име:hat.gif
Прегледи:8
Размер:3.0 КБ
ID:5403784
      Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

      Коментар


      • От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

        Аз съм с китайски ксенон на късите и дългите и проблема е решен по следния начин:
        Едно реле взима + от алтернатора през диод да не връща. Паралелно на намотката на релето друг диод да ограничи напрежението от самоиндукция. Другия извод на релето е директно на маса.
        Контакта на релето е от плюса след контактния ключ към късите светлини само.
        Сега мисля да сложа таймерче няколко секунди че ми примига леко като дам на контакт.
        Поздрави
        Land Rover Discovery II, V8 4.0
        VW Golf VI variant
        Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

        Коментар


        • От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

          Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
          Аз съм с китайски ксенон на късите и дългите и проблема е решен по следния начин:
          Едно реле взима + от алтернатора през диод да не връща. Паралелно на намотката на релето друг диод да ограничи напрежението от самоиндукция. Другия извод на релето е директно на маса.
          Контакта на релето е от плюса след контактния ключ към късите светлини само.
          Сега мисля да сложа таймерче няколко секунди че ми примига леко като дам на контакт.
          Поздрави
          Колега, драснах нещо, ама да знаеш, че струва поне една бира
          Ето ти нещо което ако можеш да си спретнеш мисля, че ще ти отговори на изискванията.
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:sh.jpg
Прегледи:1
Размер:52.7 КБ
ID:5403870
          Извинявай само за мизерния лист, но втори ден запоявам върху него и не ми се ставаше за друг.
          Ама който го реализира - бира
          И ако има въпроси - отговарям пак срещу бира
          Аааа извинявам се на ittco. отне ми 2 мин, а не 2 дена

          Коментар


          • От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

            Най-добрият комплект софтуер и хардуер за случая, беше написан малко по-горе:
            Две табели "Включи фаровете" и "Изключи фаровете". Ако има интересуващи се, мога да калкулирам цена.
            Lancia Delta HF Integrale Evolucione

            Коментар


            • От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

              Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
              Най-добрият комплект софтуер и хардуер за случая, беше написан малко по-горе:
              Две табели "Включи фаровете" и "Изключи фаровете". Ако има интересуващи се, мога да калкулирам цена.
              Да, ама тук основна роля играе човешкия фактор, та надежноста на системата е спорна.
              Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
              SSang Yong Kyron 2.0xdi
              Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

              Коментар


              • От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

                Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
                Две табели "Включи фаровете" и "Изключи фаровете".
                Не работи...
                Всъщност работи седмица-две докато свикнем с табелките. После просто стават част от интериора, и не им обръщаме никакво внимание, както не обръщаме на пепелника...
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

                  Абе, Вие не сте ли човеци? Като някаква машина, която трябва да отиде от А до Б, без да се интересува от заобикалящите я фактори.
                  Като тръгвам, знам че трябва да "светна", а като спирам - да "загасна". И нито веднаж не съм забравил. Някой да си е тръгвал без да гаси двигателя? Ами то е същото.
                  Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                  Коментар


                  • От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

                    Ти не си човек бе...
                    Аз като тръгвам мисля за още хиляда неща, а като стигна за още няколко... Фаровете са ми последната мисъл. През зимите в които трябваше да караме на фарове все някак съм се оправял, ама сега ми дойде вповече, и реших да си спретна една елементарна автоматика.
                    На мен ми струваше само тика за поялника-36 вата... Релето и диода са ми подарък от приятел автоеладжия, кабелите си ги имам в гаража, ааа, тинола и флюса съм ги купувал, та още 12 стотинки към сметката. За акъл трябва да платя на форума половината, на Ясен една четвърт, и на моята си кратуна другото... Ма то сега акъла не струва скъпо, та...
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

                      Не съм против системите за автовключване, но за мен плюсът е в това, че пускат само фаровете без габарити и арматури. Без да купувам нещо, имам по много от всичко, ще си сложа един ключ, едно реле и колкото искате диоди, но пак трябва да го включвам ръчно, което е равностойно на завъртането на ключа за фаровете, та реших да не пипам. Като си купя нов джип, той ще има всичко. Само дето не виждам кога ще стане.
                      Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                      Коментар


                      • От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

                        Първоначално публикуван от CarTest™
                        Алекс ...
                        Въпросното изделие на eddiesoft, е пред мен ... и ... вече го пробвах!
                        Само да ти кажа ... надмина очакванията ми, а на всичкото отгоре всичките бройки с които разполагам .... работят!

                        Доста от колегите знаят, какво мога и какво работя.
                        Да, мога да си направя подобно устройство, но въпроса е защо, след като колегата вече го е направил?
                        Не е ли по-добре ... дето се казва да му дам парче хляб, а ... не да му взимам залъка от устата.
                        Толкова с рекламите ....

                        Всеки си решава и преценява сам ... какво, колко ... но понякога за мен има приоритети.
                        Аз в никакъв случай не казвам, че колегата eddiesoft е шарлатанин. Даже много бих се радвал да прочета как колега от форума, който иска готово решение, си е взел от друг колега от форума (например eddiesoft) и е останал доволен.
                        Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                        Коментар


                        • От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

                          Божко, аз откакто направих "автоматиката" не пипам никакви ключове и копчета. Фаровете си светват сами след като двигателя запали, респ. генератора започва да произвежда електричество.
                          Ключ съм сложил за да имам възможност да изключа светлините когато ми потрябва да карам без тях. Даже ключа съм го сложил на трудно място-не е като да го ползвам всеки ден...
                          Много повече грижи имам с имобилайзера-да дам да се "подушат" с датчика, много ме дразни на всяко палене да го правя, накрая май ще го махна...
                          Има ли желание-има и начин!

                          Коментар


                          • От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

                            Ей го мойто DRL


                            Можеш да го нагласяш и правиш каквото поискаш .Аз си направих изцяло нова инсталация като крушките за дневни светлини са във фаровете .Двете инсталации нищо общо по между си !Има възможност с дневните светлини да се включват и габаритите но дадох disable на тази опция.Възможност има и когато включиш габаритите или светлините да се вкл. и DRL-а на избран от теб % .Аз му зададох да светят на 30% при вкл. светлини и на 70% при нормален режим .
                            На клипа дневните светлини работят на 100% с плавно включване и изключване като консумацията е супер нищожна.

                            Цялото нещо ми стъпи на 40лв. DRL модул с 1г. гаранция,7лв. Еконт ,10лв. LED-четата,3 бири и една цаца
                            Лудак

                            Коментар


                            • От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

                              Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
                              Две табели "Включи фаровете" и "Изключи фаровете"
                              А тука темата отново се разклонява в 2-посоки:

                              1. Просто включване и изключване
                              2. Включване на фаровете с намалена мощност (с цел по-екологично шофиране

                              Ако се отнася до първото, инвестицията е безмислена, при положение, че има бутон ON, OFF
                              Мисля, че идеята и инвестицията е запазването на акумулатора...

                              Коментар


                              • От: Автоматично включване на светлините при запалване на двигателя.

                                Първоначално публикуван от eddiesoft Преглед на мнение
                                .....................................................
                                Ето ти нещо което ако можеш да си спретнеш мисля, че ще ти отговори на изискванията.
                                [ATTACH=CONFIG]487354[/ATTACH]

                                ..................................................................
                                Това ... много сложно бре!
                                И голямо ... половин кибритена кутия ... без релето.
                                Де ще му търсим К155ЛА3 ....
                                Ъ ... и захранване няма ... поне едно ценерче КС156А или КС147, подпряно от долу с един диод ...

                                За бирата .... имаш я от мен, само ела на събора
                                Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                                Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X