Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнение за хидравличните ситроени - предимства и недостатъци

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Мнение за хидравличните ситроени - предимства и недостатъци

    Ами... С5 не е лоша кола... Ама е проектирана от счетоводители, не от инженери.
    What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

    Коментар


    • От: Мнение за хидравличните ситроени - предимства и недостатъци

      Първоначално публикуван от swartalf Преглед на мнение

      ZF 4HP18 на ХМ не е ли обслужваем? Питам, понеже нямам представа.
      Е точно тая има една цетка вместо филтър . Та може да се каже почти обслужваема.

      Коментар


      • От: Мнение за хидравличните ситроени - предимства и недостатъци

        Както всички съвременни коли.
        Аз съм го казвал много пъти, но за мен здравите коли свършват до 2000 година макс. И НЕпластмасовите...
        Не е лоша кола, но бидейки класик, повече ми харесват класическите изчистени линии на ксантията. Въпрос на вкус е разбира се. За мен е най-красивата кола като линии, правена за простосмъртни.
        Изчанчените линии на цепеницата ми идват малко вповече, дори като салон и табло.
        А пък като видя кола с тия алуминиЙ и хромирани кръгове около приборите, направо ми призлява.
        И всичко това заобиколено от еФтини пластмасариЙ.
        Your conscience is all you can take to your grave.

        Коментар


        • От: Мнение за хидравличните ситроени - предимства и недостатъци

          Че късно виждам темата....
          Карам BX16trs...94 кончета 89 набор с газова... И пак бих карал такъв....изключително здрав и надежден автомобил... И комфортен.Приблеми с хифравликата нямам. Тръбите са Сменени(поради изгниване на старите(от стария тип-без гумираното Покритие) след 20г екплоатация.Благодарение на окачването може да стане доста висок и ако е 4x4 става изключително проходим. Ситроена е безопасен дори и с теч или скъсан ремък.Първо светва лампата,после пада задницата,след това предницата и най-накрая умират спирачките....след около 20-30 минути от началото на приблема.
          Другате ми коли са Peugeot 205D и subaru outback 2.5

          Коментар


          • От: Мнение за хидравличните ситроени - предимства и недостатъци

            Първоначално публикуван от screamforme Преглед на мнение
            ....след около 20-30 минути от началото на приблема.
            Зависи какво се е скъсало . Ако е нещо от високото налягане "зеленото" е на асфалта за секунди . Казанчето е няма 5 литра при 170 атмосфери на помпата Ако е някой от връщащите маркучи може и след половин час да умре .
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • От: Мнение за хидравличните ситроени - предимства и недостатъци

              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
              Зависи какво се е скъсало . Ако е нещо от високото налягане "зеленото" е на асфалта за секунди . Казанчето е няма 5 литра при 170 атмосфери на помпата Ако е някой от връщащите маркучи може и след половин час да умре .
              Абсолютно вярно, и за това ръчната спирачка е отпред.
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • От: Мнение за хидравличните ситроени - предимства и недостатъци

                Аз това писах по-назад ,ама ме анатемосаха
                Калин Владов,09РСПБЗН

                Коментар


                • От: Мнение за хидравличните ситроени - предимства и недостатъци

                  Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
                  Аз това писах по-назад ,ама ме анатемосаха
                  Остави ги, атеисти !

                  ... е, с ръчната не е като да пуснеш на апаратите сто и петшеесе атмосфери, ама в зор върши работа.
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • От: Мнение за хидравличните ситроени - предимства и недостатъци

                    Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                    Абсолютно вярно, и за това ръчната спирачка е отпред.
                    Не.
                    Ръчната е отпред по технически причини: задните колела се движат когато колата променя клиренса. Заради надлъжните носачи отзад. Ако ръчната беше отзад, първо ще пречи на колата да се вдигне или спусне (ако и предните колела са блокирани), или при спускане цялата кола ще се движи напред назад, което е нежелателно (примерно в сервиз).

                    Ръчната спирачка трябва да е 100% изправна при хидравличните ситроени, защото при паркирана кола и неработещ двигател, няма НИКАКВИ спирачки (преди C5).
                    При по-старите модели (CX) ръчната може да се конкурира директно с крачната спирачка (прави 0.4g де-ускорение при спиране, поне така съм чел ).
                    "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

                    Коментар


                    • От: Мнение за хидравличните ситроени - предимства и недостатъци

                      Първоначално публикуван от dhv Преглед на мнение
                      Не..
                      Може леко да спорим!Хода напред е не повече от 20мм.
                      А на ХМ-а ръчната е на педал с функция без застопоряване,ако беше на задните при спиране ще има пируети!

                      Коментар


                      • От: Мнение за хидравличните ситроени - предимства и недостатъци

                        Първоначално публикуван от dhv Преглед на мнение
                        Не.
                        ...
                        Ше влезем в излишна полемика, и ше гагичосаме темата.
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • От: Мнение за хидравличните ситроени - предимства и недостатъци

                          Май го споменахме напред, но още веднъж - налягането в задните спирачки е свързано с налягането в задното окачване. Пак за безопосност. И всеки такъв Ситроен преди да е паднал на тампоните има налягане за задействане на задните спирачки. Та дори и паркиран и с не работещ мотор.
                          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                          Коментар


                          • От: Мнение за хидравличните ситроени - предимства и недостатъци

                            Хм... Каква е болката с това, че спирачките са хидравлични? Та нали и при обикновения автомобил също са хидравлични...
                            Да, в единия случай налягането се създава чрез човешката сила (и помощта на вакуума ), ама в другия случай пък си има хидроакумулатор, позволяващ безопасно спиране дори и при аварийно отпадане на входящото налягане...
                            И отново системата е разделена на кръгове... Така, че не виждам никаква драма...
                            Приятел си взе С5 автоматик 163к.с. 2011г... Карах го до Несебър - ами много приятна за шофиране кола... Несъмнено това окачване е едно от най-комфортните, на които съм се возил...
                            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                            Коментар


                            • От: Мнение за хидравличните ситроени - предимства и недостатъци

                              Не рови в раната. Назад съм писал. А ако мислите ,че се спира безопасно със задните колела ,със налягането създадено от тежестта на автомобила-ми не е така.
                              Калин Владов,09РСПБЗН

                              Коментар


                              • От: Мнение за хидравличните ситроени - предимства и недостатъци

                                Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                                Хм... Каква е болката с това, че спирачките са хидравлични? Та нали и при обикновения автомобил също са хидравлични...
                                Да, в единия случай налягането се създава чрез човешката сила (и помощта на вакуума ), ама в другия случай пък си има хидроакумулатор, позволяващ безопасно спиране дори и при аварийно отпадане на входящото налягане...
                                И отново системата е разделена на кръгове... Така, че не виждам никаква драма...
                                Приятел си взе С5 автоматик 163к.с. 2011г... Карах го до Несебър - ами много приятна за шофиране кола... Несъмнено това окачване е едно от най-комфортните, на които съм се возил...
                                Конжуктьора не е точно хидроакумолатор а буфер - балансьора който поддържа налягането в определени граници . Иначе помпата може да вдигне и 300 атмосфери . Виждал съм пръсната централна сфера при блокиране на конжуктьора . Системата сама по себе си е много надеждна . Всичките и проблеми идват от годините и изгниването на някои елементи тръби и маркучи . На времето за БХ всичките тръби струваха в АМК няма 200 лева . Двата паяка се правят за един час от маслоустойчиви маркучи и всички проблеми на колата са решени . Ремонтни комплекти за коректорите на височината отдавна вече не продават а май и коректора като цяло изделие вече не го продават въпреки че са еднакви с на ХМ и Ксантия . За 10 години 2 БХа смених . И сега с кеф бих се качил пак на БХ ама всичките на които съм попадал купетата вече са им заминали .
                                Последно редактирано от sek.1; 21-03-17, 06:06.
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X