Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнение за хидравличните ситроени - предимства и недостатъци

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Мнение за хидравличните ситроени - предимства и недостатъци

    Хайде да добавя още едно предимство, за което се сетих като видях ТАЗИ ТЕМА. Хидравличното масло на Ситроен не е хигроскопично, не поглъща влага и не съществува проблема с "кипването" на течността под налягане. Тя така или иначе вече е компресирана до 170 бара работно налягане. Поради същото това налягане, Ситроен има и винаги е имал първокласни спирачки. 40-годишни екземпляри и в момента постигат 32-33 метра спирачен път от 100 до 0.

    За да не покривам и недосттаъците, ще кажа че и при хидравликата може да има проблем с въздух в системата. При засмукване на въздух от напукан маркуч към помпата (имах го този проблем), или при изпускаща сфера, която помпа азот в системата.
    "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

    Коментар


    • От: Мнение за хидравличните ситроени - предимства и недостатъци

      Колега, нави ме. Ще си купя ХМ за проба.
      "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

      Коментар


      • От: Мнение за хидравличните ситроени - предимства и недостатъци

        Ще си купиш ама няма. Или ако има ще е някой скрап. То и части за тях вече не се намират.
        Ники

        Коментар


        • От: Мнение за хидравличните ситроени - предимства и недостатъци

          Който търси намира, особено ако е готов да плаща. По интересно е какво ще го правя като ми омръзне. А и нямането на части хич не го обичам по принцип. Каква е нормалната цена за читаво дизелово комби втора генерация в добро състояние?
          Последно редактирано от Джамбазов; 16-06-13, 06:22.
          "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

          Коментар


          • От: Мнение за хидравличните ситроени - предимства и недостатъци

            Точно комби трудно се намира. Много малко са произведени. За цената може да се ориентираш примерно ТУК. В България няма, а като гледам колко малко са и по Европа... Иначе хечбек има добър избор. Ориентировъчно, мога да ти кажа моите колко ми излязоха засега. Единият го взех за 7000 лв, в много добро състояние, със сменени доста неща с нови оригинал. След това съм дал около 1000 лева за довършителни работи и обслужване. Другият, дизела го взех за 2500, като беше с чисто нови тампони (само те са 2 бона), и е с перфектна каросерия и ходова част. Смених всички сфери за 420 лева (6 броя), общо около 500 за редица дреболии и обслужвания, и сега е в прилично състояние за каране. Обаче съм приготвил сега около 1500 лева за ремонти и "тунинг", общо взето за глезотии, ще му монтирам DIRAVI рейка (който не е опитвал не знае какво е ), и ще му оправя някой дразнещи неща. Имай предвид също, че втора генерация 2.1ТД са с пилотирана помпа Lucas Epic. Доста по-проблемна от старата генерация с Бош. 2.5ТД също имат лоша репутация, ама май само в България... Ако ти се занимава с газифициране, най-добрият вариант е V6 бензин. Най-надеждни са, и почти винаги са Exclusive, с всички екстри. Аз моя си го карам на бензин, нищо че хапе. Той е за разходки, иначе основно въртя дизела.

            Разрових се из холандските обяви (там са най-читавите ХМ-и), и намерих това: http://www.autoscout24.bg/Details.as...000&asrc=st|fs
            Ако сега търсех кола, тази щеше ми е първият избор. Даже и без да търся, веднага бих я разменил за моята, ако можех. Като модел е чудесна комбинация: втора серия, но със стария V6 PRV, с верига, автоматик ZF, и почти 100% е с DIRAVI волан. Ако и човека не е някой арабин, колата би трябвало да е перфектна.
            Последно редактирано от dhv; 16-06-13, 13:31.
            "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

            Коментар


            • От: Мнение за хидравличните ситроени - предимства и недостатъци

              Тия дни ми се разпадна демпферната шайба на сервизния ремък.
              Дават и ресурс от 90-110К км.
              Моята издържа над 130...
              Your conscience is all you can take to your grave.

              Коментар


              • От: Мнение за хидравличните ситроени - предимства и недостатъци

                Преди това имаше ли симптоми и в вдижение ли стана?Какви бяха последствията?
                Поздрави
                Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

                Коментар


                • От: Мнение за хидравличните ситроени - предимства и недостатъци

                  Всичко стана в интервал от три-четири дни, като не съм я карал много. Кротко и повечето градско.
                  Отначало, на празен ход започнах да долавям едно леко чукане отдясно. На отворен капак, пред мотора се уплаших, че е нещо вътре в самия мотор. На другия ден, се чуваше пак от съшата страна звук като от леко циклично триене.
                  Стори ми се да видях, че въпросната шайба леко вибрира. Трудно се вижда отгоре, а отстрани я крие подкалника.

                  Поради биенето на външния кръг на шайбата, ремъка се беше изметнал (изместил) с една писта навън.
                  Докато се прибера до нас (около 5км), започна да се чува дрънчене, не само при отворен прозорец.
                  Отворих капака, но не посмях да погледна директно над въртящия се ремък.
                  Като изгасих двигателя, натиснах ремъка и ми се видя леко хлабав. Вече се разбра от какво е .
                  На другата сутрин я запалих съвсем за кратко, но тракането ме уплаши и я изгасих.
                  Под колата, до дясната предна гума, намерих парченца гума.
                  Оттеглих я до личния ми (доверен) майстор, който потвърди диагнозата.
                  Смени я и сега ремъка спи. Не се чуват никакви шумове и вибрации.

                  По старата шайба почти не бе останала гума.
                  Наложи се да се свали капака на ангренажния ремък и да се почистят парченцата, попаднали там.


                  Този двигател има кофтия табиет, при скъсване на сервизния ремък, да вкарва парчета или част от него при ангренажния. Следва скъсване, трошене и всички болезнени последици от това.
                  Но ако се сменяват консумативите в срок, няма проблеми.
                  Your conscience is all you can take to your grave.

                  Коментар


                  • От: Мнение за хидравличните ситроени - предимства и недостатъци

                    Благодаря за точния отговор,питах понеже имам съмнение за нещо подобно при астрата...Още се колебая дали да вляза във ''филма'' с тези ситроени
                    Поздрави!
                    Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

                    Коментар


                    • От: Мнение за хидравличните ситроени - предимства и недостатъци

                      Аз се отказах от ХМ, намерих, покарах, не е "моята" кола.
                      "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                      Коментар


                      • От: Мнение за хидравличните ситроени - предимства и недостатъци

                        Дай подробности. Какъв беше? Кое не ти хареса?
                        "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

                        Коментар


                        • От: Мнение за хидравличните ситроени - предимства и недостатъци

                          При първи допир с хидравличните ситроени, човек остава с тънкото усещане за някаква инертност на машината при управление. Особено при добре поддържано и изправно окачване.
                          Сякаш, колата не се подчинява светкавично на командите.
                          Това усещане обаче, е илюзорно и се преодолява.
                          Не съм имал случай, колата да реагира по друг освен очаквания от мен начин.
                          Вероятно е и до навик.
                          Your conscience is all you can take to your grave.

                          Коментар


                          • От: Мнение за хидравличните ситроени - предимства и недостатъци

                            Може би защото първата ми кола беше Рено Лагуна 1-ва серия, комби, та в сравнение с нея ХМ-а е като поставен на релси, и реагира на всяка команда като картинг количка. Реното на няколко пъти ме уплаши направо, и от тогава бях внимателен с него като играч на въже... тази гадина НЕ ИСКА да завива. ХМ-а направо ме учудва, при това е 3-литровият, с най-тежката предница и най-лош баланс на масите. Минава завоите като залепен. И определено реагира моментално и без никакво закъснение. За несвикнал пътник може би изглежда адски нестабилен заради "плаването" като лодка, но това е много измамно. Удивително стабилна е във всякакви ситуации.
                            "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

                            Коментар


                            • От: Мнение за хидравличните ситроени - предимства и недостатъци

                              Екземпляра беше прекрасен с 2.1тд, в много добро състояние автомат, климатроник и точно какъвто търсих, обаче: На черната кожа не може да се седне когато колата е напечена, отделно не теглеше според моите очаквания. Както по горе голегата каза управлението беше някак си "далечно". После проверих как стой въпроса с частите, оказа се, че оригиналните са на незаслужено високи за колата цени и отделно доста вече не се произвеждат. Разхода споделен от собственика беше над 10 което прави колкото 60ката ми и според мен е неоправдан за всекидневна кола каквото щеше да е предназначението и предвид, че дневния минимум е 60км. Ако мога да обобщя, прекрасна кола, но не е за моя стил и употреба.
                              "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                              Коментар


                              • От: Мнение за хидравличните ситроени - предимства и недостатъци

                                Не смятам, че АСК е добър избор за толкова малък дизел (спрямо размерите и теглото на колата).
                                Иначе, разход 10/100 звучи меко казано странно.
                                За частите, наистина е така.
                                Your conscience is all you can take to your grave.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X