Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнение за хидравличните ситроени - предимства и недостатъци

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Мнение за хидравличните ситроени - предимства и недостатъци

    Първоначално публикуван от simeonauto Преглед на мнение
    К...Тенденцията при леките коли все още е втвърдяване на окачването с цел постигане на по-висока стабилност и по-динамично пътно поведение за сметка на комфорта и мазната возия.Тази тенденция я зададоха немците и всички им влязоха в тона, включително и ситроен...
    Няма такова нещо. Имаше подобно преди 20-30 години, но пак е дефинирано неточно. Немците зададоха тенденцията на твърдите като дърво седалки съчетани с меко окачване понеже там се пътува далеч и бързо, по времето когато всички други се стараеха да правят фотьойли. Които пък на дълъг път се оказваха много по-некомфортни от немските седалки.

    Окачването никога не е било тенденция да е твърдо освен при по-спортните модели, и за никоя самоуважаваща се фирма не е проблем да направи кола която и да вози меко, и да е стабилна при високи скорости. Въпросът е единствено до пари, и до някакво минимално тегло на колата.
    Издъних се на Тюринг теста

    Коментар


    • От: Мнение за хидравличните ситроени - предимства и недостатъци

      Siemonauto, както искаш, така ме разбирай.
      LZ(единица) Лима Жоро Жоро
      2002 ●||||||● Grand Cherokee Limited 4.7L и Ксантия 2000 HDi 110 коня без едно магаре.

      Коментар


      • От: Мнение за хидравличните ситроени - предимства и недостатъци

        Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
        Ако ми позволят, ще ги снимам, тва го видях лично в оторизиран сервиз на Ситроен. Това ми е работата , да обикалям по сервизи и да ги питам за проблемите и нуждите им, та така се запознах и тези папки-класьори, тъкмо им ги бяха донесли от автомонтьор кооперация.
        Колега, ако сервиза е наистина от "оторизираните" абсолютно няма нужда да им носят сервизна информация на хартиен носител от автомотор конспирация.Ако сервиза не е "оторизиран" и някой служител на официалния вносител си е позволил да разпечатва такава информация и да я предоставя на не"оторизиран" сервиз, то тогава това е нелоялен служител, който би трябвало да бъде санкциониран, ако го хванат разбира се.Техническите бюлетини в системата на PSA си имат точно определени наименования, които няма да споделя "в ефир", в които са описани различни възможни и/или остановени проблеми и техните решения.Пак твърдя, че в частта хидропневматично окачване, няма такъв обем информация за възможни проблеми, какъвто е посочен по-горе.Ако е интересно, ще намеря начин да преброя възможните дефекти в дадената информация от производителя и ще кажа каква им е бройката.
        Всеки трети е шести

        Коментар


        • От: Мнение за хидравличните ситроени - предимства и недостатъци

          Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
          Няма такова нещо. Имаше подобно преди 20-30 години, но пак е дефинирано неточно. Немците зададоха тенденцията на твърдите като дърво седалки съчетани с меко окачване понеже там се пътува далеч и бързо, по времето когато всички други се стараеха да правят фотьойли. Които пък на дълъг път се оказваха много по-некомфортни от немските седалки.

          Окачването никога не е било тенденция да е твърдо освен при по-спортните модели, и за никоя самоуважаваща се фирма не е проблем да направи кола която и да вози меко, и да е стабилна при високи скорости. Въпросът е единствено до пари, и до някакво минимално тегло на колата.
          Напротив - "мекотата" в съвременните окачвания се завръща едва от около 3 години.До скоро вървеше тенденцията за "дървено" окачване, което се пробутваше за "динамично пътно поведение"
          Всеки трети е шести

          Коментар


          • От: Мнение за хидравличните ситроени - предимства и недостатъци

            Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
            Някой беше казал по-напред в темата. Ситроен си е религия. Тази кола или я харесваш, или я мразиш. Няма средно положение.
            Лично аз, предпочитам един ХМ пред някоя немска в същия клас. Нищо, че са стари.
            И пак повтарям. Хидравличните Ситроени, НЕ СА за хора, които не им разбират, слушали са "майстори", които нямат понятие от това окачване и ЕЖК.

            ПП: И за да не ми слагате пред очите съвременните возила със всичките им екстри и мъдри системи, казвам веднага, че здравите коли се правеха до 2000 г, че и до преди това.
            Колега, и си прав - и не си.Ще се изненадаш, че и в момента има здрави модели от различните марки.Разбира се, "здрава кола" за теб и за мен може да значи различни неща.И понеже се обсъждат хидравличните ситроени, ще дам пример със сегашната С5-ца.Кола на 86000км изминати по родните дупки чак сега е с разбит шарнир, което според мен е добре за френски автомобил от сегашното производство - ето ти здраво окачване.От друга страна предните хидравлични цилиндри са сменени на 42хил.км - май не са като по-старите им цилиндри.
            Всеки трети е шести

            Коментар


            • От: Мнение за хидравличните ситроени - предимства и недостатъци

              Еми, сам си отговаряш. Моите цилиндри са си оригиналните, а на колко км е колата, аз не знам. '99 година е. Само аз съм и навъртял 125000, а съм четвърти собственик. Шарнири и аз разбивах, че и за по малко хиляди, но си купих оригинални и разлика има.

              А помпат ли се сферите на С5, че съм чувал от моя майстор, че са за еднократна употреба?
              И това дали няма да повлияе на оскъпяването на поддръжката?
              Your conscience is all you can take to your grave.

              Коментар


              • От: Мнение за хидравличните ситроени - предимства и недостатъци

                Хидравличните цилиндри са един типичен пример за еволюция в обратна посока. Преди 40-50 години, не е имало технология да се произведат с необходимата точност. Затова са ги произвеждали с достъпната тогава точност, после са мерени и комплектовани за да се получи необходимия допуск. И са правени да издържат по милион километра. Обикновено хидроцилиндрите са последното нещо, което може да се износи. Освен това са били обслужваеми, до БХ включително.
                Сега има технология да се изработят с каквато искат точност, и да се направят вечни. Но точно обратното, правят се с проектирано време на живот, с цял порядък по-малко от старите.

                Друг фрапиращ пример от Ситроен ХМ: прословутият ляв информационен дисплей. На 1-ва серия ХМ, почти няма отказали дисплеи, на 2-ра серия почти няма работещ. Та какво е наложило на по-новия модел да се смени безотказният и вечен дисплей с такъв, който изкарва не повече от 5 години? И как точно е постигната тази магария? Някой е забелязал, че няма нито един продаден резервен дисплей, някой друг е хвърлил не малко усилия, да съсипе нещо работещо, вместо да се хвърлят усилия в подобряване. Това е кратко обобщение на цялата съвременна икономика. Всичко трябва да чупи по план, и колко ли средства отиват точно в тези "технологични" разработки...
                "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

                Коментар


                • От: Мнение за хидравличните ситроени - предимства и недостатъци

                  Абсолютно вярно!
                  На фона на свития пазар на нови автомобили, се цели увеличаване на продажбите на резервни части и планиране на ресурса на отделните агрегати. Затова казвах, че освен луксозните класове, няма място за сравнение в здравината на старите и новите коли.

                  ПП: Както и часовникът на таблото на Ксантия 2.
                  Your conscience is all you can take to your grave.

                  Коментар


                  • От: Мнение за хидравличните ситроени - предимства и недостатъци

                    Тия хидравлики освен че усложняват автомобила, са фактор за по-голям разход на гориво.

                    Коментар


                    • От: Мнение за хидравличните ситроени - предимства и недостатъци

                      Смени му лампата де При мен не прави контакт но не ми се разглобяват пластмаси при ниски температури.

                      ПП: Райко, не карай на климати и с пусната музика че също харчи.
                      LZ(единица) Лима Жоро Жоро
                      2002 ●||||||● Grand Cherokee Limited 4.7L и Ксантия 2000 HDi 110 коня без едно магаре.

                      Коментар


                      • От: Мнение за хидравличните ситроени - предимства и недостатъци

                        Е да му я сменя, ама на това студено време, хич не ми се занимава. Утре ще сменям предни накладки.
                        Колкото до колегата по-горе, все едно колите с конвенционалмо окачване нямат хидравлична помпа за волана.
                        Your conscience is all you can take to your grave.

                        Коментар


                        • От: Мнение за хидравличните ситроени - предимства и недостатъци

                          Първоначално публикуван от dhv Преглед на мнение
                          ...Някой е забелязал, че няма нито един продаден резервен дисплей, някой друг е хвърлил не малко усилия, да съсипе нещо работещо, вместо да се хвърлят усилия в подобряване. Това е кратко обобщение на цялата съвременна икономика...
                          Кратко, но неточно обобщение.

                          Никой не е забелязал че няма един продаден резервен дисплей.

                          Някой просто е забелязал че могат да го сменят с друг, пет пъти по-евтин, почти еднакъв на вид. Или пък цялата "втора" партида почти еднакви на вид дисплеи са поръчани при друг, по-евтино. Или пак са били същите, но цялата партида е дефектирала. Тези неща се произвеждат на огромни партиди за подобни коли. Или поне тогава се произвеждаха така.

                          Легендата "правят ги с изчислен ресурс" не е легенда. Това го започнаха японците. Японските коли с които съм си имал работа работеха читаво до последно, и после в интервал два месеца всичко по тях се сгрухваше повсеместно. Ама всичко. Направо си беше направено да не се ядосваш като го хвърляш.

                          Докато стигнат до същите километри, не-японските коли с които съм си имал работа започваха да дават големи проблеми. Но по малко. Днес двигател. Утре ходова. Днес това. Утре онова. И все - точно толкова скъпо за поправка, колкото да не е още за хвърляне колата. Пълно зарибяване. И пак умираха тотално преди километрите на японската, винаги след някоя голяма и скъпа смяна на нещо важно. Винаги заминаваха на моргата с нещо чисто ново по тях, да ме е яд.

                          Легендата "правят ги чупливи за да продават резервни части" обаче е просто легенда. Един счупен дисплей уврежда престижа на фирмата и я кара да губи в дузини пъти повече от това което ще спечели от продажбата на дисплея.

                          Автомобилните производители не печелят от резервни части. Печелят от консумативи. Официалните сервизи не печелят от ремонти. Печелят от поддръжка. Печели се от накладки, филтри, ремъци, тампончета, не от дисплейчета.

                          Отделно - складирането и залежаването на резервни части струва пари. Огромни, ако частта се залежи.

                          Работил съм във Франция в голям склад за части и консумативи - помня веднъж един колега как крещеше на шефа "какво да правя с тоя пуст ауспух от Аскона дето го влачим вече не знам колко години. Всяка година трябва да му вдигам цената защото складирането ни струва толкова и толкова".

                          Пред очите ми го бракуваха. Нов. Просто им струваше пари да го държат.

                          Шефа после се премести в управлението на Пежо-Ситроен. Сега е шеф на целия клон "Резервни Части". Женен е за българка.

                          Както и да е. Разберете че няма такъв филм "Имат интерес да правят колите калпави". Няма как да останат в бизнеса. "Колела" на Артър Хейли може да е хубава книга, но е писана преди 41 години все пак.

                          Отделно - и ХМ-а, и 605цата бяха засилени в продажба 8 месеца преди предвидената дата по политически причини. Това ги изкара на пазара с безброй детски болести, та после риколи ли не бяха, какво ли не беше, та първа фаза, та втора фаза.
                          Издъних се на Тюринг теста

                          Коментар


                          • От: Мнение за хидравличните ситроени - предимства и недостатъци

                            Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                            Еми, сам си отговаряш. Моите цилиндри са си оригиналните, а на колко км е колата, аз не знам. '99 година е. Само аз съм и навъртял 125000, а съм четвърти собственик. Шарнири и аз разбивах, че и за по малко хиляди, но си купих оригинални и разлика има.

                            А помпат ли се сферите на С5, че съм чувал от моя майстор, че са за еднократна употреба?
                            И това дали няма да повлияе на оскъпяването на поддръжката?
                            Не се пълнят сферите, но относително доста рядко има гръмнала сфера, общо взето са доста издръжливи.Има сфери и на други производители, приблизително на половината от цената на оригиналните.М/у другото от ситроен наскоро вдигнаха цените на сферите.Ако имаш нужда мога да ти дам номера на сфери от други производители и цените им, също и къде в търговската мрежа се намират.Специално за пълненето на сфери като на твоята кола(май си с ксантия ако не бъркам) използвам само и единствено оригиналните тапи(по 12лв едната, може и да греша, на другия ми комп е програмата и ще проверя), но това си е мое решение и не казвам, че не става и с "правените" тапи.Но по принцип вече не се занимавам с пълнене, ако излезе френска кола за сфери, сменям с нови, ако клиента няма пари му пожелавам всичко добро.Оригиналните сфери за вх и ксантия са около 120-140лв, на други производители са 70-80лв.
                            Всеки трети е шести

                            Коментар


                            • От: Мнение за хидравличните ситроени - предимства и недостатъци

                              Оригиналните сфери в АМК са 60-70лв, ако са ги вдигнали може да си прав. Аз карам с пълнени от 2007ма, пълнени за 2ри път срещу 5лв на сфера.
                              Само спамиш и си рекламираш дейността тук. Правилата във ситроенския форум са доста строги и сигурно за това си решил да пъчиш гърди тук.
                              LZ(единица) Лима Жоро Жоро
                              2002 ●||||||● Grand Cherokee Limited 4.7L и Ксантия 2000 HDi 110 коня без едно магаре.

                              Коментар


                              • От: Мнение за хидравличните ситроени - предимства и недостатъци

                                Първоначално публикуван от raico Преглед на мнение
                                Тия хидравлики освен че усложняват автомобила, са фактор за по-голям разход на гориво.
                                Тия хидравлики хич не са лоши, половината производители предлагат модели с пневматично окачване и/или с активни амортисьори изпълнение по няколко основни схеми.За разхода - поинересувай се за разхода на гориво на С4 1.6 хди или 2.0 хди и за разхода на С5 със същите мотори и по разликата в разхода ще се ориентираш, че тази разлика идва от по-високото тегло(за което допринася и въпросното окачване разбира се), но все пак това са два различни класа автомобили.И разликата в комфорта на возене е доста осезателна.
                                Всеки трети е шести

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X